Jump to content
BulForum.com

problem s CPU


Recommended Posts

Nyakoi moje li dade savet kakvo da prava. Za 1 pat mi se slu4va na nov computer da vida v Task Manager-a CPU Usage - 100% . Toku6to sam preinstaliral WIN XP SP2, slojil sam driveri na danoto i videokartata, 1 antivirusna(NOD32) i CPU-to ne marda ot 100%.Strannoto e 4e v BIOS temperaturata na CPU sa6to e zakovala na 38 gradusa.Dokolkoto sam vijdal dosega bi tryabvalo da se igrae s 1-2 gradusa postoyanno, no tuka nyama takova ne6to. Misla 4e tova kara compa da raboti otvratitelno. Nyakoi moje li da pomogne kak da izbegna tozi problem 4e mi Idva da go metna ot 4 etaj.

 

CPU - 2.53 celeron box

MB - Asrock 775i65PE

RAM -512MB DDR PQI - 1 plo4ka

HDD - Seagate 120GB

Videocard - Gigabyte 9550 128 DDR

Case and power Supply - Delux

Link to comment
Share on other sites

Някой път се получава този ефект, когато 2 програми не се разбират. Поне при мен се е случвало така с ICQ и FlexType. При ползване на български и опит да се отвори листата на ICQ програмата забива и товари процесора. От Task Manager се спира ICQ, после пак се пуска и всичко ОК. Виж си в Task Manager кой процес или програма ти товари процесора и го спри. Кажи коя е антивирусната, да не е Norton?

Link to comment
Share on other sites

Zna4i da ti kaja tova ve4e go opitah. Situaciyata e slednata : o6te pri startirane computera izpolzva CPU-to na 100% gledam v Task Manager-a i taka si ostava postoyanno. Darjah go 2 4asa i ne mradna ot 100% prez cyaloto vreme - ot puskane do spirane.Probvah da izkl vsi4ki procesi koito pozvolyava Win-a i ni6to ne se promenya.E ima i procesi koito sa "Critical" i ne moga da gi izkl. I ni6to ne se promenya za jalost :( , antivirusnata e NOD32 a ICQ, Skype , Miranda i vsi4ko ot sorta ne sam ka4val. Osven WIN XP SP2, draiveri, antivirusna i kodeci nyama ni6to drugo.

Link to comment
Share on other sites

има една версия на НОД32, която съдържа доста якичък троянски кон в себе си. пробвай с друга антивирусна.

Link to comment
Share on other sites

Znae6 li, tova e ideya :D . Opitah da e mahna ot Task Managera no 1 proces ot NOD32 taka i ne se maha - az go izkl i toi sled 2 sec pak si se vklu4va - mnogo stranno :excl:

 

Ne moga da povyarvam - byah go izklu4il i 6itnal nastrana i sega kato re6ih da go pusna se e opravil.Nyamam ideya kak, no raboti 6 :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...