Jump to content
BulForum.com

Suse 10.1 + WinXP pro


Recommended Posts

Здравейте на всички. Значи аз съм що годе новак в областта на лунукс.

И искам да си сложа най-новото Suse-e, но искам да си запазя и Xp-то.

Да мисля да отделя 10-15GB за линукс и на него да инстална Suse-то.

Нали няма да имам някакви проблеми?

Link to comment
Share on other sites

Не, какви проблеми очакваш да имаш?

Просто задели един дял за Линукс, за препоръчване Primary, даже може още един около 500 МБ за суап, ако искаш да се вслушаш в съвета, че така работи по-добре, и ще трябва или да инсталираш GRUB/LILO буут лоадера на линукс, в MBR на харда, за да можеш да зареждаш и двете ОС, или инсталирай под Windows някой буут лоадер, аз ти препоръчвам osl2000 Premium, много е добър, само да го намериш регнат, или всеки път ще му гледаш, че е Unregistered, други лимитации няма в него, освен това не изисква никакъв дял на харда за да се инсталира, инсталира се на първата пътечка на харда, която и без това не се използва от никой в една нормална система.

Link to comment
Share on other sites

Добре, сега инсталнах osl2000 / от официялният сайт е свалих, че не намерих регистрирана/

Значи сега примерно с Portatition Magic махам 15GB от единият ми дял и на него инсталвам Suse-то ?

А този swap дял по време на инсталацията го правя нали ?

И някакви особености при инсталацията ? Че преди се опитах няколко пъти да инстална по-старото Suse-е и се инсталваше и като ми зареди само един черен екран ми дава и мишката...нищо друго :wacko:

 

Edit: Това мисля, че много ще ми помогне, за което благодаря много на RuF

Link to comment
Share on other sites

Swap-дялът се прави пак със програма за делене на харда (PM, cfdisk за линукс, .. ) и по време на инсталацията се форматира като swap.

Link to comment
Share on other sites

В suse-то което свалих 10.1 липсва пакет от 1вото СД

И какво да правя. Всеки път се прекратява инсталацията :huh:

Link to comment
Share on other sites

В suse-то което свалих 10.1 липсва пакет от 1вото СД

И какво да правя. Всеки път се прекратява инсталацията :huh:

Аре кажете какво да правя :)

че нямам търпение да си го инстална :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Аре кажете какво да правя :)

че нямам търпение да си го инстална :bgrin:

Свали го наново, или свали друга дистрибуция, ако за пръв път се сблъскваш с Линукс, друга добра такава е Red Hat (Fedora Core - текущо версия 5).

Link to comment
Share on other sites

ако ти е бърза връзката си дръпни един 30мб имидж и ще си го инсталирасх по интернет тва оба4е което е мнооооооооооооооооооого тъпо 4е ти иска АйПи на някой мирър?малко глупва работа но не се налга да сваляш 5 диска

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...