Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми Bike! Моля за съвети !!!


AviatorX

Recommended Posts

Взимай го и не се чуди.... Здрава и лека рамка...

Само зависи с какъв точно монтаж е....

btw в кой магазин си го видял да се продава?

Link to comment
Share on other sites

За монтажа си мисля да е нещо сравнително по-здраво от евтините модели , но ще се огранича в рамките на 350-400 лв. Надявам се да стигнат за целите ми ! Заслужава ли си ? :confused Дайте съвет за някакъв монтаж - напр. за вилката за движенията за декласьорите за каплите и др. за което се сетите!!

Link to comment
Share on other sites

Май за тези пари ще вземеш Acera - Altus - може и нещо да има Аливио....

Ами заслужава си - за градско ти е достатъчно :)

Пък като вземеш да караш по-сериозно ще правиш смени :)))

Друга възможност е нещо 2-ра ръка - до 400 лв може да вземеш доста добър байк.

Като се спреш на конкретен модел - пиши какво точно си избрал - каква е вилката и компонентите и тогава купувай :)

Link to comment
Share on other sites

Зарежи тия секънд хенд, тъй като си начинаещ (без да се обиждаш) моя съвет е също Спринт Аполон или Драг Онтарио. Драг има при Чачо на бул. Руски. По мое мнение Драг-а е по-красив и по-добре изработен велосипед, но пък при спринта за аналогичните пари можеш да вземеш аполона с малко по-добър монтаж. Все пак отиди на Руски при Чачо да видиш какво ще ти предложи. Но все си мисля, че Онтарио за ~380 лв. е доста добър избор. Единственото което не ми харесва в Аполона е, че рамката е вече остаряла като модел и грозновата. Онтариото изглежда доста по-елегантно.

Има основни правила които те съветвам да гледаш:

1. Главината и задните венци да не са на резба, а на шлиц.

2. Поне със 8 венци отзад това ще рече (Acera, Alivio компоненти от Шимано) или Sram 3.0, 5.0

3. Вилка различна от Zoom, ако е Онтарио ще е със Suntour, ако е Sprint гледай да е с RST, ще си спестиш доста главоболия и пари в последствие.

4. Спирачките да са минимум Шимано Acera/Alivio ако не са поискай да ти ги сменят още в магазина срещу доплащане, комплекта излиза към 30 лв.

Вече другите неща може да са компромисни, и ако не ти харесват да ги смениш по-късно.

Иначе за повече информация има много добър български сайт и форум http://www.mtb-bg.com

Успех и пиши какво си купил после :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Много благодаря за съветите!!! Макар че очаквах повече хора да се включат!! Но както и да е и това, което ми препоръчахте и попрочетох по сайтовете ми беше достатъчно да се ориентирам, поне в общи линии. В крайна сметка реших и си купих 'Аполон' , но мисля че рамката е обновена.

Вилката е RST Gila T6, движенията и дерайльорите са 'ASERA' и то това май е най-важното, като цяло всичко е Shimano (такава ми беше поръчката)! :excl: В скоро време мисля да понаправя леки ХС разходки, стига да си намеря подходяща компания ! :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...