Jump to content
BulForum.com

Живот без химия


Jackson_Fan

Recommended Posts

Здравейте,

искам да задам едно въпросче относно това как да се храна. В момента съм 184 76 кг. Тренирам 2 дни и 1 ден почивам. Искам да попитам на какви храни трябва да наблегна, за да си поувелича мускулната маса. Ръката ми е 35 см, гърдите 103см.

Link to comment
Share on other sites

виж, че точно това написах, че не искам да пия химия. дори и протеини!

включи повече месо, яйца и млечни продукти (сирене и кашкавал) в диетата си за деня. макар че имайки предвид технологията за производство на който и да е съвременен хранителен продукт не ми е ясно как ще избягаш от химията. кат заговорихме по темата ти безалкохолно пиеш ли?

Link to comment
Share on other sites

включи повече месо, яйца и млечни продукти (сирене и кашкавал) в диетата си за деня. макар че имайки предвид технологията за производство на който и да е съвременен хранителен продукт не ми е ясно как ще избягаш от химията. кат заговорихме по темата ти безалкохолно пиеш ли?

Сега сигурно ще кажеш ,че безалкохолното е по-вредно от химията ,защото то самото е химия ...

Само ,че не е така , не само защото си написал безалкохолно вместо газирано .

И аз искам да кача още 10-ина килограма защото съм 65 кг на 1,80 см без да пия каквито и да е изкуствени протеини и химия (не съм информиран много , но знам ,че всеки който пие уверява другия колко е безвредно и т.н.)

Link to comment
Share on other sites

Сега сигурно ще кажеш ,че безалкохолното е по-вредно от химията ,защото то самото е химия ...

Само ,че не е така , не само защото си написал безалкохолно вместо газирано .

И аз искам да кача още 10-ина килограма защото съм 65 кг на 1,80 см без да пия каквито и да е изкуствени протеини и химия (не съм информиран много , но знам ,че всеки който пие уверява другия колко е безвредно и т.н.)

 

ихаааа пич от мнението ти изкри професионализъм чесно някои път ме изумявате колко тъпи неща може да измислите ......кога ти е казал че безалкохолното е по-вредно от химия ? или пък намираш ли разликата между безалкохолно и газирано примерно..... да си чувал за безалкохолна бира , степчета те също са безалкохолни ама не са газирани ..... защо изобщо пишете без да мислите ебати ? случаино колегата "mob" да е казал някаде подобно нещо или вятър на устата колкото да си праим .... безалкохолното наистина е химия , няма спор но да го сравняваш с стероиди е мекоооооо казано МАЛОУМНО :angry1

 

изкуствени протеини няма прават се по изкуствен начин просто.....

точно поради причината че не си информиран означава че само си мислиш че е така а в повечето случаи хората си прават грешни изводи или протеина е нещо вреден или пък изобщо правиш ли няква минимална разлика между хранителни добавки и химия примерно..... стероиди нещо ала-бала ?

 

edit : мисля че е време да се сложи някъв модер и тука че ми писна от "компетентни" мнения...... :sick

Link to comment
Share on other sites

NeSTa_86, без протеини трудно ша стане приятел ;) И не бива да се асоцеира химията с протеини, аминокиселини или други хранителни добавки. Особено както е в случая с Неста да тренира по 4-5 пъти седнично, просто без хранителни добавки мускула няма как де се възстанови, после как да се качи мускулна маса??? Другият вариянт е да пиеш по 10 литра мляко на ден и да ядеш по 20-тина яйца(образно казано) :P Така ша си водиш "натуралния" животец, за който бленуваш :D Аз поне не виждам нищо НЕнатурално в протеините например :)

Link to comment
Share on other sites

Аве изказвния в стил "аве ся храната е пълна с химически боклуци , защо ли да не се понатъпча с химия след като така или иначе ги приемам с храната" са меко казано неприемливи.

 

А тъкмо това ти казвам ,че безалкохолно и газирано не е едно и също , но явно не си много схватлив.

Та поинформирах се и се извинявам ,че съм се изказал неподготвен за протеините (Те са били безвредни наистина)

За стероидите и анаболиите без коментар - Имало черен дроб - нямало черен дроб !

Вижте на кво прилича батко Арни сега(поне е жив де за разлика от много други)

Link to comment
Share on other sites

Аве изказвния в стил "аве ся храната е пълна с химически боклуци , защо ли да не се понатъпча с химия след като така или иначе ги приемам с храната" са меко казано неприемливи.

А тъкмо това ти казвам ,че безалкохолно и газирано не е едно и също , но явно не си много схватлив.

Та поинформирах се и се извинявам ,че съм се изказал неподготвен за протеините (Те са били безвредни наистина)

За стероидите и анаболиите без коментар - Имало черен дроб - нямало черен дроб !

Вижте на кво прилича батко Арни сега(поне е жив де за разлика от много други)

 

 

офф пич без да се изнервяш ама наистина си голям дразнител и достааа работи не са ти ясни изобщо .... сяко нещо е вредно когато е по-много и при стероидите е така когато се зимат както трябват в нормални дози и с необходимите протектори (на които общатата сума е над тази за стероидите) няма абсолютно никакви проблеми да си зобиш , какво говориш за арнито , тои започва да зоба на 16-17 години потарси из нета няма да ти обяснявам каква вреда оказват стероидите в такъв период от живота на човек дълго е , второто нещо когато тои се е зобал като животно повечето стероиди не са били извесни или поне не са им били извесни сичките странични реакции тоест е бил нещо като опитно заиче за новите стероиди чаткаш ли ? и ако обичаш посочи ми колко културиста са умрели от стероиди щотото така като се замисла не са особено много а културистите по света са достааа много а иначе колко съм схватлив и колко не си е мои проблем каквото ми трябва го знам не претендирам че съм умен но по една тема когато си нямам и поняти закво става вапрос просто си мълча и не се излагам ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи аз съм на 19 години. Тренирам някъде от август миналата година, като тренирам почти редовно...имах един период от 2 седмици , в които не тренирах. С две думи тренирам от 8-9 месеца.

Кажете какви протеинки да си купа и ще стане ли само с протеинки?

 

 

Биха ми казали, че лятото дори и да пия протеини няма да има никакъв ефект. Трябвало зимата. Това вярно ли е

Link to comment
Share on other sites

Значи аз съм на 19 години. Тренирам някъде от август миналата година, като тренирам почти редовно...имах един период от 2 седмици , в които не тренирах. С две думи тренирам от 8-9 месеца.

Кажете какви протеинки да си купа и ще стане ли само с протеинки?

Биха ми казали, че лятото дори и да пия протеини няма да има никакъв ефект. Трябвало зимата. Това вярно ли е

Абе най- добре питай инструктора/ката в залата, която посещаваш - най-точен отговор ще получиш ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи аз съм на 19 години. Тренирам някъде от август миналата година, като тренирам почти редовно...имах един период от 2 седмици , в които не тренирах. С две думи тренирам от 8-9 месеца.

Кажете какви протеинки да си купа и ще стане ли само с протеинки?

Биха ми казали, че лятото дори и да пия протеини няма да има никакъв ефект. Трябвало зимата. Това вярно ли е

Взимай аминокиселини заедно с протеините за да можеш да ги усвояваш по-добре. Иначе ако взимаш само протеини ще качиш по-бързо маса, но почти само мазнини. Ако искаш да направиш хубаво тяло, а не да си някоя лойна топка взимай протеини и аминокиселини и не предозирай, защото така няма да постигнеш по-голям ефект а точно обратното. :) А иначе поне според мен сезона няма значение.

Link to comment
Share on other sites

Значи аз съм на 19 години. Тренирам някъде от август миналата година, като тренирам почти редовно...имах един период от 2 седмици , в които не тренирах. С две думи тренирам от 8-9 месеца.

Кажете какви протеинки да си купа и ще стане ли само с протеинки?

Биха ми казали, че лятото дори и да пия протеини няма да има никакъв ефект. Трябвало зимата. Това вярно ли е

след като си се пообразовал и си попрочел и си открил че протеините са безвредни вече задаваш една идея по-смислени въпроси...

като цяло се насочи към по-богата на белтъчини диета (както ти казах по-горе с повече месо, яйца, млечни продукти (кисело мляко 2% РУЛЗ, ама не от данонските с нишестето ;) ). ако решиш да ползваш добавки (забележи - добавки, а не стероиди) ти препоръчвам да започнеш с аминокиселини. засега не се насочвай към "гейнъри" или други високовъглехидратни протеинови продукти. да, те биха дали бърз и видим резултат, но нетраен и със сериозен риск да се омазниш. трупането на мускули е бавен процес, примири се, но според мен е по-добре да си по-малко килограми, но по-чистички.

бих ти препоръчал щом имаш 8месеца по-сериозен стаж в тренировките да смениш програмата с нещо стресиращоза кратко време (1 месец). нещо подобно примерно: брутална маса, но там е малко пресилено дадено :). разгледай и темите за хранителни добавки, тренировки и т.н.

 

безалкохолното ти го дадох за пример. ако се загледаш в етикетите на храните които ядеш всеки ден ще откриеш доста странни названия на субпродукти, някои от които са просто готварска сол (натриев хлорид), но получена пак по химичен път, вместо по естествен :)

Link to comment
Share on other sites

офф пич без да се изнервяш ама наистина си голям дразнител и достааа работи не са ти ясни изобщо .... сяко нещо е вредно когато е по-много и при стероидите е така когато се зимат както трябват в нормални дози и с необходимите протектори (на които общатата сума е над тази за стероидите) няма абсолютно никакви проблеми да си зобиш , какво говориш за арнито , тои започва да зоба на 16-17 години потарси из нета няма да ти обяснявам каква вреда оказват стероидите в такъв период от живота на човек дълго е , второто нещо когато тои се е зобал като животно повечето стероиди не са били извесни или поне не са им били извесни сичките странични реакции тоест е бил нещо като опитно заиче за новите стероиди чаткаш ли ? и ако обичаш посочи ми колко културиста са умрели от стероиди щотото така като се замисла не са особено много а културистите по света са достааа много а иначе колко съм схватлив и колко не си е мои проблем каквото ми трябва го знам не претендирам че съм умен но по една тема когато си нямам и поняти закво става вапрос просто си мълча и не се излагам ;)

Ха, просто културистите по света (поне в развитите страни) имат пари да си трансплантират черен дроб :P арни се е спасил точно чрез такава трансплантация, иначе отдавна щеше да е пукнал.

Link to comment
Share on other sites

Значи аз съм на 19 години. Тренирам някъде от август миналата година, като тренирам почти редовно...имах един период от 2 седмици , в които не тренирах. С две думи тренирам от 8-9 месеца.

Кажете какви протеинки да си купа и ще стане ли само с протеинки?

Биха ми казали, че лятото дори и да пия протеини няма да има никакъв ефект. Трябвало зимата. Това вярно ли е

ima si i efekt i prez lqtoto no kogato e toplo a i pri tebe osobeno kato ka4vash po-bavno 6te e trudno zabelejim :P

 

Ха, просто културистите по света (поне в развитите страни) имат пари да си трансплантират черен дроб :P арни се е спасил точно чрез такава трансплантация, иначе отдавна щеше да е пукнал.

 

само да те светна че черен дроб още не се присажда специалисте ...... арни има 2 или 3 баипаса на сърцето не нов черен дроб......

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Взимай аминокиселини заедно с протеините за да можеш да ги усвояваш по-добре. Иначе ако взимаш само протеини ще качиш по-бързо маса, но почти само мазнини. Ако искаш да направиш хубаво тяло, а не да си някоя лойна топка взимай протеини и аминокиселини и не предозирай, защото така няма да постигнеш по-голям ефект а точно обратното. :) А иначе поне според мен сезона няма значение.

 

Vsi4ko si zavisi ot organizma, probval sam da se tup4a s dvoini dozi protein i amino za moite kila + 4e si qm 5 pati kat prase i rezultata be6e blizak do 0!!! 4esno kazano za men proteinite sa zaguba na pari, osobeno tiq balgarskite 6tot sam gledal izsledvaniq na takiva i sadarjanieto na e mnogo po nisko ot napisanoto...

 

Ха, просто културистите по света (поне в развитите страни) имат пари да си трансплантират черен дроб :P арни се е спасил точно чрез такава трансплантация, иначе отдавна щеше да е пукнал.

 

4eren drob se prisajda ama kaji edin kulturist deto si e prisajdal 4e nemoa da sa seta koi... Arni ima bai pas ne nov 4eren drob...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...