Jump to content
BulForum.com

Factotum (2005)


Recommended Posts

Factotum (2005)

Режисьор: Бент Хамер

Оператор: Джон Кристиан Розенлунд

Сценарист: Бент Хамер , Джим Старк

Продуцент: Бент Хамер , Джим Старк

Музика: Кристин Асбьорнсен

В ролите: Мат Дилън , Лили Тейлър , Мариса Томей , Фишър Стивънс , Дидие Фламан , Адриен Шели , Карън Йънг

Фактотум – най-новият филм на норвежкия режисьор Бент Хамер, е по едноименния роман на Чарлс Буковски, който той пише през 70-те години. Придържайки се към съдържанието на книгата, филмовата версия представя еволюиращото его на писателя Хенри Чинаски, който се хваща да работи какво ли ли не по фабрики и складове, за да плаща най-скъпите си забавления: да пие, да играе комар, да флиртува с леки жени и най-вече – да пише за тях. Страстта на Хенри към писането се оказва неподвластна даже и на факта, че издателите остават глухи към неговите колоритни и силно биографични текстове.

 

Хамер, който е един от представителите на каймака на скандинавските режисьори, е най-известен с брилянтната си драматична комедия от 2003 г. Кухненски истории. Филмът, заснет с участието на първокласни холивудски актьори и частично финансиран с американски долари, осигурява на своя създател заслужен международен пробив. Даже и там Хамер не прави компромис с творческия си подход, отличаващ се с уникално съчетание на черен хумор и човешка топлота.

 

~~~~~~

 

Саундтракът на филма е поверен изцяло на една група - Dadafon.

 

Текстописец и вокал - Kristin Asbjшrnsen. Албумът, в който се съдържат песните от филма, може да се намери и в България - Дюкан Меломан, а името на компилацията е - LOST LOVE CHORDS.

 

Започвам да качвам песни на групата, но трудно се откриват, затова ще отнеме време.

 

Водещата за филма - Slow Day - вече може да я намерите тук - Dadafon.

Link to comment
Share on other sites

Филма изглеждфа як. Сега го свалям и вечерта ще го гледам.

Link to comment
Share on other sites

филмът е част от ФилмФеста.

21 март-21h-->Lucky Cinema

Link to comment
Share on other sites

А ще има ли и други прижекций или ще се прожектира само един път

Link to comment
Share on other sites

Много ми се ходеше на кино ама ще го гледам вкъщи, защото нямам време и е много късно.

Link to comment
Share on other sites

Чел съм всичко, което съм видял от Чарлс Буковски на Български! Дори дълго време това ми беше любим писател.

 

Как е филмът? Струва ли си да се гледа на кино?

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. Яд ме е, че го гледах на компютъра, но филмите съм си ги разпределила. Ако можеш да го гледаш но кино, отивай! Още повече, че обичаш Буковски...:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...