Jump to content
BulForum.com

How to upload tcl on the shell


manos

Recommended Posts

Zdraveite. Vaprosa mi e kak da kacha tcl na shella? Kazaha mi da polzvam wget obache vav shella mi kazava che nqma takava komanda. Nqkoi da znae nqkakuv drug nachin??? :(

Vsiaka uvajavashta sebe si distribucia triabva da ima wget v instalaciata. Ako ne ti e instaliran, prosto go potarsi na niakoe ot CD-tata i go instalirai ;)

Link to comment
Share on other sites

find / | grep wget

e takava konstrukcia (ako moga taka da ia nareka) za prav pat vijdam.... ot 2 4asa meditiram varhu neia i se 4udia kakav e smisala ot neia... i ne moga da stoplia...

A za6to ne prosto:

 

find / -name wget

 

?!?

 

Za6to namesva6 i grep? I kato pusne6 po toia tvoia na4in find kakvo to4no namira?! 6toto ne znam kato ne si mu kazal kakvo da tarsi kakvo 6te nameri... strah me e i da go probvam - toku vij nameril ne6to vzrivoopasno...

Link to comment
Share on other sites

te moite komandi vinagi sa obarkva6ti, az samiq ne sam oburkan mnogo, prosto 6te mu nameri vsi4ki files/dirs v koito ima "wget"

sajalqvam za oburkvaneto

P.S. trqbva da zema da zareja tiq forumi 4e samo oburkvam horata, mnogo 4esto po4na da mi sa slu4va

Link to comment
Share on other sites

a otnosno

 find /

kato ne si mu okazal kakvo da tursi ti izkarva spisuk na vsi4ki files/dirs vav / i v subdirektoriite do koito user-a ti ima dostup

a s

 find / | grep wget

6te ti izkara ot tiq goreposo4eni vsi4ki failove/direktorii samo tezi , koito sadarjat "wget"

Link to comment
Share on other sites

a otnosno

 find /

kato ne si mu okazal kakvo da tursi ti izkarva spisuk na vsi4ki files/dirs vav / i v subdirektoriite do koito user-a ti ima dostup

a s

 find / | grep wget

6te ti izkara ot tiq goreposo4eni vsi4ki failove/direktorii samo tezi , koito sadarjat "wget"

Ne e nujno da se izpolzva grep i named pipe, zashtoto find komandata si ima opcia za tova (taka nenujno se tormoziat resursi):

find / -name wget -ls

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...