Jump to content
BulForum.com

grebane - podrobnosti , kade , kak , kolko ?


zlobil

Recommended Posts

ta zna4i neska neznam kak no re6ix da kombiniram bodybuildinga s grebane taka da se kaje da mi se qvqva grebaneto kato 1 cardio trenirvka , ta vaprosa mi nqkoi moje li da me naso4i kade da ida da se zapi6a , po kolko se pla6ta , ima li nqkva ekipirovka , kolko puti sedmi4no se xodi ne iskam da se sastezavam a prosto da se zanimavam ei taka mejdu druguto tova e vazmojno predpolagam :blink:

i o6te ne6to poneje neznam absolutno , ama absolutno ni6to po toq vapros nqkoi 6te me svetne li na kvo trqbva da se zapi6a nali ima tam razli4ni vidove -ednomesno , dvumestno i taka natatak na kakvo da se zapi6a iskam sam da si karam

 

mersi predvaritelno na otzovalite se :P

 

kva e razlikata mejdu kanu kaqk i akademi4no grebane ? :music

 

edit : opa ... imalo takava tema

http://www.evrocom.info/invision/index.php...opic=34931&st=0

Link to comment
Share on other sites

ZNA4I AZ TRENIRAM AKADEMI4NO GREBANE OT 3 GODINI I MOGA DA TI KAJA 4E DOSTA POT 6TE HVARLI6 AKO RE6I6 DA SE ZABINAVA6 S TOQ SPORT PO PRINCIP MOJE6 DA SE ZAPI6E6 V KLUB HEBROS(HANGAR 13)AKO NE SE LAJA A TAKSATA KOQTO SE ZAPLA6TA ZA 1 MESEC TRENIROVKA E 10LV SAMO 4E USLOVIETO NO TRQBVA DA STANE6 SASTEZATEL NA GLUBA

Link to comment
Share on other sites

trenirovkite ne me pla6at ot dosta vreme si treniram drug vid sport no tova opredeleno mi e edin + ta samo 1 me interesuva smqtam da xodq - srqda , sabota i nedelq dali 6te e vazmojno tova da stane ili te si mi kazvat koga da xoda , nqkva ekipiraovka kupuva li se , kak taka da stana sastezatel na kluba ?! az si nqmam i ponqtie zakvo stava vapros kuv sastezatel moga stana :P

 

 

edit : samo da poqsna iskam da stopq malko slaninki natrupani prez zimata no iskam i dopalnitelno da si razvivam gornata 4ast na tqloto ne samo krakata da mi rastat ei sq mi kazaha 4e akademi4noto bili 3ma 4oveka v lodka i 4e ot nego se natovarvali samo krakata a na men sa mi dostata4no golemi verno li e ?

koe grebane e nai-dobro za gornata 4ast na tqloto ?

Link to comment
Share on other sites

Ами според мен и според това, което съм виждал в спортното - горната част се натоварва най-много при кануто и при канукаяка.

 

А под техен състезател иска да каже, че най-вероятно ще трябва да се състезаваш по разни състезания за тоя клуб.

 

Едит: При академичното може и сам да си.

Link to comment
Share on other sites

ne6to ne moga da shvana kuv sastezatel moga da stana pri polojenie 4e ne sum grebal nikoga ? dugite 6te me skusat , nai-veroqtno imam nqkvi plusove ot fitnesa no kato nqma tehnika ne vijdam kak moga da se opra na nqkoi koito grebe da kajem ot 2-3 godini.... ?!

Link to comment
Share on other sites

Абе май става въпрос,че в един момент като си се научил да гребеш и т.н. и ти кажат ще се състезаваш,ти няма как да кажеш,аааа не,аз само си тренирам.

Но да ти кажа е малко късно да започваш.Щото като се качиш на лодката,първо трябва да се научиш да пазиш равновесие/без гребло/,после като почнеш с гребло става още по-забавно,защото докато свикнеш как да загребваш пак си нарушаваш баланса и цопваш;)Абе докато придобиеш правилна техника на гребане ще мине бая време.Според мен е по-добре да се преориентираш към друг спорт,който не е свързан с толкова време докато го изучиш.

 

П.С. Тва беше така като тренирах каяк преди бая години :bgrin: ,но честно казано не вярвам да са се променили нещата

Link to comment
Share on other sites

Ами според мен и според това, което съм виждал в спортното - горната част се натоварва най-много при кануто и при канукаяка.

 

А под техен състезател иска да каже, че най-вероятно ще трябва да се състезаваш по разни състезания за тоя клуб.

 

Едит: При академичното може и сам да си.

Ами верно е , че при кануто и каяка най-мн се развива гръдния кош ама такъв спорт като канукаяк няма.При кануистите се забелязва леко изкривяване на едната страна затова според мен по добре е каяк...

zlobil, найстина ти е късно да се захващаш с тоя спорт. По добре за аеробиката е да ходиш 2-3 пъти седмично на бокс или на БДжДж някъде.

Link to comment
Share on other sites

Ами верно е , че при кануто и каяка най-мн се развива гръдния кош ама такъв спорт като канукаяк няма.

Да, грешката е механична... :)

Link to comment
Share on other sites

Ами верно е , че при кануто и каяка най-мн се развива гръдния кош ама такъв спорт като канукаяк няма.При кануистите се забелязва леко изкривяване на едната страна затова според мен по добре е каяк...

zlobil, найстина ти е късно да се захващаш с тоя спорт. По добре за аеробиката е да ходиш 2-3 пъти седмично на бокс или на БДжДж някъде.

 

abe i tva za boksa mi mina prez glavata ama kato se zamisla edin normalen boksior ne poznavam si4kite sa .... meko kazano maloumnici ;) ne tvarda 4e si4ki sa takiva moje i tiq da sa nqkvo izklu4enie ama tova da me bluskat v glavata ne e mnogo mnogo rabota , a kvo e BDjDj ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...