Jump to content
BulForum.com

Свьрзано с даването на нет!!!


Exploit

Recommended Posts

Така като вече сьм с линук(е имам и XP на ПС-то де).Вьпроса ми е как да дам нет на сьседа ми!Докато бях с Windows XP-то му давах нет с програмата Proxy+ в линук как става,ако ми трябва програма ще помоля за линк и малко обяснение как става врьтката там :) ще сум ви глагодарен!!!

 

Благодаря на @Kamen той си знае защо :)

А и още нещу ще помоля @ov3rm4n да не ми затваря темата с безумните си обяснения че имало тьрсачка,щот нищу не намерих!!!И ако нещу сьм обьркал да ме извени не само да ми слага Warn :)

 

Аиде сьс здраве :)

 

EDIT: kernel, който се оправлява с iptables - тва разбрах малко повече инфо ще може ли!?

Link to comment
Share on other sites

Еми на теория би трябвало да става така :

1. Вдигаш си интерфейса за интернета, който ти идва, примерно eth0

2. echo "1">/proc/sys/net/ipv4/ip_forward

3. ifconfig eth1 192.168.0.1

4. iptables -t nat -A POSTROUTING -j MASQUERADE -o eth0 -s 192.168.0.0/24 -d 0/0

 

Сега, може и тотално да съм те объркал, ако някой под мен ме напсува значи не е така. Но все пак - пробвай.

Link to comment
Share on other sites

Еми на теория би трябвало да става така :

1. Вдигаш си интерфейса за интернета, който ти идва, примерно eth0

2. echo "1">/proc/sys/net/ipv4/ip_forward

3. ifconfig eth1 192.168.0.1

4. iptables -t nat -A POSTROUTING -j MASQUERADE -o eth0 -s 192.168.0.0/24 -d 0/0

 

Сега, може и тотално да съм те объркал, ако някой под мен ме напсува значи не е така. Но все пак - пробвай.

Само да уточня нещо :D

 

тия неща са команди в конзолата

 

и тоя адрес 192.168.0.1 не трябва да го сменяш с твойто IP

Link to comment
Share on other sites

Всичко О.К. ама ако и пикове дадете да не се мьча като гламав няма да е лошо :0

просто си отвори конзолата бре човек.

С кво дистро викаш си? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Супер си е за ся де :) знам каде е конзолата ;) ама ми тряя малко по разширено обяснение за всичко де ;0 Свьрзано с заглавието на темата :)

Link to comment
Share on other sites

Супер си е за ся де :) знам каде е конзолата ;) ама ми тряя малко по разширено обяснение за всичко де ;0 Свьрзано с заглавието на темата :)

Един от вариантите (най-лесния за обеснение) е да натиснеш Ctrl+Alt+F1. После се връщаш обратно с Alt+F7.

Link to comment
Share on other sites

Най лесния начин го каза bl8 още по-горе ..

Явно човека е с минимални познания в линукс системите

Горещо препоръчвам другия път като реши да минава под линукс първо да попрочете нещичко..

Мисля че имаше една pin-ната тема от ov3rm4n за документации за линукс..

ако греша, тогава може да се използва http://linux-bg.org/ за целта B)

Link to comment
Share on other sites

Много ви благодаря на всички :)!!!За да не отварям друга тема ще питам тука ;)Ако примерно изтрия партишана с линукса и мястото от него си го вьрна кам стария хард Боот менюто ще се запази ли!? и как мога да го остраня и да си трагвам веднага XP...

 

П.С.Не сьм махнам линука и не смятам да го махам само питам да инфо :)

Link to comment
Share on other sites

Много ви благодаря на всички :)!!!За да не отварям друга тема ще питам тука ;)Ако примерно изтрия партишана с линукса и мястото от него си го вьрна кам стария хард Боот менюто ще се запази ли!? и как мога да го остраня и да си трагвам веднага XP...

 

П.С.Не сьм махнам линука и не смятам да го махам само питам да инфо :)

Ще се запази. Най-лесния вариант е да заредиш XP и от там MBRFIX (или FIXMBR не помня точно) и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Ще се запази. Най-лесния вариант е да заредиш XP и от там MBRFIX (или FIXMBR не помня точно) и си готов.

МмМм хубу ама каде да го тьрся това MBRFIX или FIXMBR..!!!??!? :confused :confused :confused

 

П.С. След като го делна да го направя това или преди!?

Link to comment
Share on other sites

МмМм хубу ама каде да го тьрся това MBRFIX или FIXMBR..!!!??!? :confused :confused :confused

Ми в конзолата на XP. Може да ти е по известно като DOS (в което почти няма нищо вярно), command promt, promt, shell и т.н......абе просто отвори старт менюто, Run, там пишеш cmd и в това което ти се отвори пиши FIXMBR

 

ПС Аз бих го направил преди изтриването на дяла, но да знаеш че след това няма да можеш да си пуснеш линукса повече т.е. ще можеш, но не така както си свикнал. Иначе по принцип няма значение.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като не си писал какъв точно ти е windows-а..

Писали са ти решение за XP, за win9х се пише fdisk /mbr

 

EDIT: Чак сега видях че си писал че си с ХР още в първия пост.. карай, нека го има и това в случай че на някой му потрябва :P

Link to comment
Share on other sites

МмМм хубу ама каде да го тьрся това MBRFIX или FIXMBR..!!!??!? :confused :confused :confused

 

П.С. След като го делна да го направя това или преди!?

Слагаш инсталационния диск на уиндоус и избираш: рипеър юзинг дъ рикувъри конзол и като ти се появи конолата пишеш

fixmbr (enter)

fixboot (enter)

 

няма значение дали ще е преди или след изтриването на линукса.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...