Jump to content
BulForum.com

Продавам графичен таблет - писалка & мишка


Recommended Posts

Преди година взех таблета с идеята да ми послужи за чертането в една помощна програма към един звуков редактор, само че не можаха да се сработят както трябва въпросният plug-in на аудиото и таблета - по-скоро работи, но не така както ми трябва. По тази причина е ползван само ден-два (по време на пробите) и една година отлежава в къщи.

 

По същество - USB таблетът представлява следното:58466.jpg

Както се вижда в комплекта освен писалката влиза и мишка - тя е безкабелна, работи без батерии (не се нуждае от никакво захранване), защото прави връзка директно с повърхността на подложката. Драйверът позволява доста гъвкаво нагласяне на бутоните на мишката по свой избор...същото важи и за нагласянето на бутона на писалката. Последният драйвер поддържа Windows 98SE/Me, Windows 2000, XP, XP x64 & XP .

При рисуване или други подобни дейности отчитаните нива на натиск на писалката са 512 на брой.

Разделителната способност също е много добра - 1000 dpi, което например е доста полезно в някоя игра-шутър, в която трябва да нацелиш някой отдалече много точно. :bgrin:

Върху подложката е вградена прозрачна повърхност, под която могат да се поставят различни снимки, картинки и направо да се прекопирват с писалката.

Освен това, както всеки USB дивайс, не е проблем да работи паралелно (едновременно) и с PS2 мишка.

Таблетът го купих от JAR (при тях цената беше най-ниска) - $63 (крайна с ДДС). Цената за която го продавам е 60 лв.

- линк с цена и връзка с JAR -

- линк с подробни данни за таблета -

 

П.П. Имам вече едно предложение за 50 лв. от Akeyzerr. Не искам да се образува търг, просто пиша на следващите, които смятат да ми пускат лични със същата сума, че ако до ден-два никой не ми даде посочената от мен цена (60 лв) ще отиде в Akeyzerr, понеже беше първи. :)

 

Едит: Akeyzerr намери пълната сума и вероятно ще дойде утре да види таблета. Ако го вземе ще го укажа с нов пост и затваряне на темата.

Link to comment
Share on other sites

Това нещо може ли да се ползва като обикновена мишка? В смисъл, мишка с формата на химикалка, с бутони, дабълкликове и пр. не само за чертане и рисуване, а във всички уин. приложения и програми. Щото в комплекта има и мишка, действаща на същия принцип и ми е интересно доколко се припокриват функциите им. Целта ми е да се откажа от употребата на всякакви мишки и да ползвам писалката, като такава.

Link to comment
Share on other sites

Това нещо може ли да се ползва като обикновена мишка? В смисъл, мишка с формата на химикалка, с бутони, дабълкликове и пр. не само за чертане и рисуване, а във всички уин. приложения и програми. Щото в комплекта има и мишка, действаща на същия принцип и ми е интересно доколко се припокриват функциите им. Целта ми е да се откажа от употребата на всякакви мишки и да ползвам писалката, като такава.

Разбира се, че може. С писалката може да правиш всичко, което можеш и с мишката. Единственото й неудобство, че има само един бутон (който можеш да настроиш да прави каквото си искаш) - с него и с кликването на върха на писалката стават 2...а с двойното кликване - 3. :P Разбира се с писалката можеш да правиш и неща, които с мишка ще ти е доста трудно - например да се подпишеш или просто да пишеш ръкописен текст. Обаче тъй като всички дълго време сме работили с мишка и рутината тук си казва думата, в комплекта са сложили и напълно функционална мишка и най-хубавото е, че е без кабел и без батерии. :) Освен това драйверът има една опция - "pen mode" (освен "mouse mode") - с нея можеш да пуснеш на мишката и/или на писалката една функция, че когато я отделиш от таблета (подложката) и я придвижиш да речем в някой от краищата, курсорът автоматично се премества от позиция А, на позиция Б. Не знам дали съм ясен, но пробвай същото с обикновена мишка - вдигни я от повърхността и я спусни отгоре в някоя друга позиция от там, където е била....курсорът ще си е пак там. B)

 

Едит: @Marvin, не си прочел вчерашния ми едит с червените букви още в първия ми пост - Akeyzerr

ще дойде днес да види таблета и най-вероятно ще го вземе. ;)

А иначе си абсолютно прав за схващането....на няколко пъти, след 8-10 часа непрекъсната работа с мишката така ми се е схващал вторият пръст (кликващият...а и мишката с която работя има профил и е издигната точно там), че не е за разправяне... :cry

Link to comment
Share on other sites

Става все по-интересно, понеже точно от рутината, с която толкова дълго време работим с мишката така се повреждат и деформират ставите и мускулите на дясната ръка, че просто не е истина! Затова става въпрос, като казах, че ми е писнало от мишки. Какво да се уговорим да го разгледам животичето, щото ми се струва, че ще ми върши работа?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...