Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми някоя Linux дистрибуция


mentalprey

Recommended Posts

Препоръчайте ми някоя Linux дистрибуция - за компютър 350 MHZ 128 RAM

На твоя компютър посочените горе дистрибуции ще се провалят жалко ако искаш нормална скорост(направо ще лазят на тоя бавен компютър).Има само една дистрибуция която ще ти даде добра скорост и това е стандартната версия (или сохо ако щеш) на Вектор!

http://www.vectorlinux.com/

 

направена е специално за стар хардуер и ще ти захапе резолюцията и останалото без проблеми.

*стиска палци*

пробвал съм и сусе-то,не е лошо ,но е малко тежичко а и с тези рпм-и...да не говорим че не може да си компилира майката (дори и с нужните рпм-и)

Link to comment
Share on other sites

Абе къде хвърлихте човека на СуСЕ и Мандрейк с тази машина icon5.gif :wtf:

 

С две ръце гласувам за vectorlinux B) - отлично разпознава хардуер, много е бърз, и си има всичко. Свали си версия Soho 5 , в сайта им има линк към торент, сваляй от него защото другите по едно време не бацаха.

Link to comment
Share on other sites

Добре,свалям го :) вижда ми се добър...

Дано не се изплашиш от не-толкова-шарения инсталатор.

Всяко дистро си има кусури,но точно това си струва всяка капка пот която ще дадеш докато му подкараш абсолютно всичко което пожелаеш и тва му е хубавото-с него става по лесно(скромното мнение на човек,инсталирал повече от 10 дистрота до сега,използвал линукс 2 години и нещо),а хората които са го направили са наистина пичове и винаги ще ти помагат на форума.

 

Ако Vec ти хареса,запиши се във форума там и ми пусни някой пм (там съм blurymind )ако имаш проблем с нещо.На мен толкова ми хареса че сега помагам на екипа там като компилирам и ъплоудвам различни програми за репозиторито... :punk :tongue

 

М/у другото най-много ме шокираха предложените Дебиан (айде сваляй 10 диска и успех) и Мандраке (вече се казва Мандрива),което е кофа с лайна (да си го кажем) когато става дума за засичане на хардуер.

Gorgar>>Fc4 is stable,now-fedora core 5 rc1,2...whatever и федора е готина,но на мен ми омръзна (голяма играчка са тия рпм-и и зависимости във версиите им) а и ми се стори малко бавна.

Link to comment
Share on other sites

Аз му препоръчах fc3 защото е по лека .

А тоя vector е много гаден

още немога да си пусна ланката pcmcia DECchip 21142/43. :)

Може би ще се приориентирам към puppy :P

Link to comment
Share on other sites

Аз му препоръчах fc3 защото е по лека .

А тоя vector е много гаден

още немога да си пусна ланката pcmcia DECchip 21142/43. :)

Може би ще се приориентирам към puppy :P

е трябва да призная че популярните дистрибуции са по-добри по отношение на засичане на хардуер и на драйвери.

Аз също съм с лан-ка и си работи.

Аз също имах 1-2 дребни проблема,ма си ги опраих...т.е. на форума там ми ги опраиха,хехе.Стига съм дрънкал за вектор,че вече започвам да звуча като фанатичен очилатко-безделник,хехе...

ако ще прекомпилираш ядрото:

http://www.vectorlinux.com/forum/viewtopic.php?t=4373

пробвай.

Link to comment
Share on other sites

не смятам че един slackware 10.2 с последното kde (3.5) ще товари повече от vectorlinux :)

като си прекомпилира ядрото и промени малко rc.d скриптовете всичко ще му detect-не..

може би нещо пропускам.. но човека не е искал дистрибуция със графика.

може да ме поправите ако греша :)

Link to comment
Share on other sites

*слага си хитлерския мустак и тениската с ''вектор'' лого за да се дофанатизира...*

 

Ми то е същото,само че там трябва да едитваш купища конфигурационни файлове,да изчетеш тонове документация,да ползваш конзолата през цялото време,да ровиш из интернет и т.н...

Докато вектор е базиран на слак,той освен това е оптимизиран,орязани са излишни модули,които забавят компютъра...другото по което се отличава от слак е че се буутва два пъти по-бързо и има VASM и VLAPT.Първото е системен център с който можете да настроите всичко в графичен режим и няма да ви се налага да разбирате кой знае колко как работи fstab,inet,addusr ...и т.н. командите.Абе нещо като yast-а на Suse-то,само че много по леко и поопростено и изчистено.

VASM работи дори и в неграфичен режим и има куп опции за спасяване на системата (ако сте я омазали и не ви работи Х например) :punk ...уффф..

Освен това е на един диск,а не на 2 или 3 или...и е напълно съвместим със всеки tgz пакет компилиран под слак 10.0-10.2,а ако не си намерите с лекота можете да си компилирате сами. :tongue

Link to comment
Share on other sites

В такива теми общо взето всеки си препоръчва неговото любимо дистро.(за да не се деля от стадото ще предложа jackass gentoo - оптимизирано за П2)

Най-добрата линукс дистрибуция е тази, с която е добре запознат някой твой приятел/познат.

Link to comment
Share on other sites

Абе къде хвърлихте човека на СуСЕ и Мандрейк с тази машина icon5.gif :wtf:

 

 

 

 

 

ami te tse trugnat samo 4e s nqkakkaw po lek interface XFCE ili nesto takowa a ot kum poddrujka na soft sa super :) :punk

Link to comment
Share on other sites

Абе вие направо ме рабихте.Всеки един линукс ще тръгне на такъв хардуеър.Спора НЕ трябва да се върти около това, а около въпроса коя графична среда ще го натоварва повече.

Link to comment
Share on other sites

Да не отварям друга тема ;) Ако може да ми препорьчате за мене 1 ;) с линкче за сваляне ще е супер :) ПС-то ми е :2500+MHz 512 MB RAM..Ako има нещу от сорта Фулл пакт с програмите или нещу такова ще е супер :)

Link to comment
Share on other sites

И все пак някои дистрибуции (с "фабричните настройки") натоварват повече.

Някои, но не и свестните. B)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...