Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми някоя Linux дистрибуция


mentalprey

Recommended Posts

@karaman 10х Много..Според тебе кое е по добро!?Да свалям него?!

недей се мъчи от там

обади се да ти го пусна по дц++

Link to comment
Share on other sites

Така благодаря на всички ви за препорьките:),но имам 1 вьпросче :)Ще питам направо тука!!!

Тьй като сьм нов в Линукса и Линукс обществото в форума (говоря за вас) :) искам малко хелп :)!!!

Та значи всички е О.К. Свалих Сусе 10.0 5 СД-та image-нах си го на СД-та такаче да го инсталвам :),макарче е на БГ е супер обарквьца инсталацията.При пьрви си опит (той беше и единствен де) Го инсталнах в някьв хард който ми го нямаш и не можех да видя каде е(сьответно от Д ми се за памет в размер на 23 ГБ някаде)!Та изкам помощ ако някой му се занимава да ми помогне да снима инсталацията от виртуално ПС програмата най-усновните неща който тряя да направя и най-важното каде да му покажа каде да се инсталне!!?!?!

 

П.С.При пьрвия като го инсталирах зареди ми 1 СД и като тряя да иска 2-ро ми ресна ПС-то и след това продьлжих инсталацията(тва нормално ли е?!)?!

Link to comment
Share on other sites

Такаааааааа

 

Хич не е лесна настройката на партишъните и на буут-мениджъра за начинаещи, и тъй като добре си спомням какво съм изпитал на гърба си, ще ти обясня по-подробно.

 

Трябват ти поне два партишъна - един за самата ОС и един за swap (това сигурно добре го знаеш). Партишъните в линукс най-често са от типа hda1 , hda2 , hda5 и т.н. а не са с букви C: D: и т.н. както при уиндоус. Файловата им система е ext2, ext3 или reiserfs. Линукските партишъни не са видими от уиндоус, освен ако не си сложиш необходимата програма.

 

За бутването - вероятно ще искаш да се инсталира в MBR така че включи и уиндоус в менюто за избор. Имай предвид, че при преинсталация на уиндоус MBR ще се пренапише и може и да не успееш да възстановиш линукса.

 

Иначе като копира първи диск и се рестартира, вадиш първия диск и от буут менюто (ако е сложено правилно) пускаш сусе-то, и то ще ти каже кога да пъхнеш диск#2.

 

 

А иначе превода на български е кофти работа, аз не го харесвам защото си има специфични термини и т.н.

 

 

Айде успех и ти пожелавам като набереш малко опит за основните неща да преминеш на друга дистрибуция, че с това сусе няма да усетиш че имаш линукс. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...