Jump to content
BulForum.com

България 18-та в ранглистата на УЕФА


marto_palen_hal

Recommended Posts

България излезе на 18-то място в клубната ранглиста на УЕФА за европейските клубни турнири.

Това стана след победата на ЦСКА с 2:0 над норвежкия Викинг в група А на УЕФА.

Активът на страната за последните пет години вече е 21.290 точки. Само за този сезон е 5.750, което е рекордно висок коефициент за България.

Литекс вече си осигури класиране за следващата фаза на турнира за Купата на УЕФА, което означава минимум още два мача за "оранжавите" в Европа, освен този с Мидълзбро.

Левски и ЦСКА пък също имат шансове да прескочат групите си, което ще даде възможност на България да изпревари Израел (21,541) и Швейцария (22,375) в ранглистата.

Но за да имаме 2 отбора в шампионската лига трябва да сме на 12 място.

Дано в скоро близките година две да се предвижим още по-напред в клубните коефициенти

 

 

Тук съм извадил и коефициентите на водещите ни отбори в европа,които не са никак малки

Levski Sofia-18.118

Loko Plovdiv-6.118

Litex Lovech-14.118

CSKA Sofia-15.118

 

Според вас докъде ще стигнат нашите отбори напред в Uefa Cup

Link to comment
Share on other sites

Литекс 100% минава групите и там вече зависи от жребия...

ЦСКА...напънаха се ама ще си останат с това

Левски...иска ми се да вярвам че ще продалжат обаче са много слаби

Link to comment
Share on other sites

Но за да имаме 2 отбора в шампионската лига трябва да сме на 12 място.

 

Само поправка...мястото, даващо право на два отбора в КЕШ, е 15то, но реално наистина можем да минем само пред Кръстоносците и евреите. Евреите особено в момента нямат никакви отбори, които да печелят точки.

Link to comment
Share on other sites

И аз се надявам преди да се пенсионираме да видим наш отбор в групите шампионската лига.Мисля си,че ако ЦСКА наистина осъществят трансферите,за които се спекулира в пресата може би ще успеят.Все пак ако наистина вземат Котев,Тунчев,Георги Илиев,Фуртадо,Марто Камбуров ще направят бaхти отbора.Неска не знам наистина какво да очаквам от мача на Левски иска ми се да бият,но не знам дали ще успеят.

Link to comment
Share on other sites

Бравото на Литекс, не е за вчера, ами от миналата седмица. Вчера можем да им кажем браво само за това че паднаха с малко голове.

 

 

И аз се надявам преди да се пенсионираме да видим наш отбор в групите шампионската лига.Мисля си,че ако ЦСКА наистина осъществят трансферите,за които се спекулира в пресата може би ще успеят.Все пак ако наистина вземат Котев,Тунчев,Георги Илиев,Фуртадо,Марто Камбуров ще направят бaхти отbора.Неска не знам наистина какво да очаквам от мача на Левски иска ми се да бият,но не знам дали ще успеят.

 

Ще станем бахти отбора прав си, с доста дълга резервна скамейка ;) Все пак може и да пуснем някои от резервите срещу родопа, вихрен, тея онея B)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Левски доказа че е най добрия отбор от България с представянето си в Уефа тази година...Дано минем и Артмедия.Показахме кой е истинския евробоец

Link to comment
Share on other sites

Левски доказа че е най добрия отбор от България с представянето си в Уефа тази година...Дано минем и Артмедия.Показахме кой е истинския евробоец

Очаквайте скоро конкуренция от фк ботев 1912 ппловдив

:lol: :P

 

ние пак ще се върнем на върха!

Link to comment
Share on other sites

То един не сме вкарали още взехме за два да се гласим :) Дано да съм жив да видя наш отбор в групите някой ден.

Предполагам, че става дума за предварителни кръгове.

 

 

Има ли сайт с актуалните коефициенти на УЕФА, както и малко повече информация ?

Link to comment
Share on other sites

Левски доказа че е най добрия отбор от България с представянето си в Уефа тази година...Дано минем и Артмедия.Показахме кой е истинския евробоец

 

 

Хайде ако обичаш да си оставиш изцепките някъде по-далечко от форума. Една успешна година в Евротурнирите, не може току така да заличи 30 години осирания. Левски евробоец хаха. Че то преди тая година Ботев имаха повече успехи от Левски, за ЦСКА няма смисъл да говорим. Доказали били хех.

Link to comment
Share on other sites

Хайде ако обичаш да си оставиш изцепките някъде по-далечко от форума. Една успешна година в Евротурнирите, не може току така да заличи 30 години осирания. Левски евробоец хаха. Че то преди тая година Ботев имаха повече успехи от Левски, за ЦСКА няма смисъл да говорим. Доказали били хех.

 

НЕ си спомням левски да са побеждавали байерн или атлетико мадрид да са се представяли успешно срещу барселона...

ТАка че помнете и тръпнете...ние пак ще се върнем на върха :P

Link to comment
Share on other sites

Прави сте си хора!!!

Не може така на бърза ръка да се правят изводи кой е най-добрият и най-лошият отбор и т н....

Тва че Левски направиха няколко добри игри нищо не значи...То и националите ни преди 12 години(малеее не са бях замислял колко време мина оттогава) направиха фурор на световното ама после... :cry ...Иначе и Литекс се класираха,и също играха трудни мачове - що не ги обявим тях за наи добрия отбор,а?

Не мисля че трябва да се праат такива прибързани изводи - тва че 2 отбора пръднаха накриво и на магия излезоха от групите не означава че са някви кои знае кви шампиони...като ги вида с купа в ръце тогава признавам.

Не че не се радвам за успехите на българските отбори,въпреки че Левски и Литекс не са ми любимите отбори,просто мразя някой така да си говори наизуст...

Link to comment
Share on other sites

Литекс - финал, лефски - чампеон B)
Мда, а сериозно ?

 

Доста се надявам да стане, но по-вероятно няма ;). Просто сме назад от Европа във футболно отношение ;) .

Link to comment
Share on other sites

Мда, а сериозно ?

 

Доста се надявам да стане, но по-вероятно няма ;). Просто сме назад от Европа във футболно отношение ;) .

lol:Ти откри топлата вода.Ако не беше го казал,просто нямаше да се сетя

Link to comment
Share on other sites

Изпонаплюхте се, заядохте се, нафлуудихте и все пак никой не ми отговори на така смисленото въпросче, а не вярвам да не знаете - всичко знаете :)

 

Има ли сайт с актуалните коефициенти на УЕФА, както и малко повече информация ?
Link to comment
Share on other sites

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/d.../crank2005.html

 

Google ;)

 

Т.е. тва е класацията от преди сезона :)

 

 

А ако пробваш да замениш 2005 с 2006 какво ли ще стане в линка ;)

 

А именно:

 

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/d.../crank2006.html :rolleyes:

 

 

Коефициентите за последните 5 години са:

 

93 Leski Sofia Bul 1.5950 6.3750 7.3750 1.7835 8.0625 25.191

102 FC Lovech Bul 7.5950 1.3750 1.3750 2.7835 9.0625 22.191

112 CSKA Sofia Bul 3.5950 3.3750 3.3750 1.7835 8.0625 20.191

 

А за този сезон до тук:

 

Литекс - 9.0625

ЦСКА - 8.0625

Лецки - 8.0625

 

Локото като безславно паднали ги няма в списъка. Дано догодина се представим достойно в Европата, защото ако направят пак 3-4 отбора по такива коефициенти по 8-9 и отгоре, 100% следващия сезон ще имаме 2 отбора в ШЛ, единия стартиращ от 3 кръг, другия от 2 . :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...