Jump to content
BulForum.com

Роналдиньо взе 'Златната топка' на Франс Футбол


HBK

Recommended Posts

Златната Топка се дава за най-добър футболист за годината...уж. Само дето се дава само на конкретни хора. Не се дава на защитници, за вратари да не говорим..

 

Има и изключения:

1963 - Лев Яшин

1972,1976-Франц Бекенбауер

1996-Матиас Замер ;)

Link to comment
Share on other sites

За повече от 50 години...4 пъти, 3ма души...да не говорим, че по това време Бекенбауер си играе още като халф. Мисля, че това само потвърждава думите ми...

Link to comment
Share on other sites

Сега се сетих да ви питам-оня ден гледах феноменалните изпълнения на Кантона.Знаете ли дали той епечелил златната топка?Не бих казал,че Рони незаслужено е спочелил-какво като медиите вдигат шум около него-заслужил е.Играе със сърце,с фантазия,забавлява се на терена,дава извеждащи пасове от друга планета,прави уникални пробиви и бие фантастични пряк свободни удари.А за Тиери Анри съм тотално съгласен.Фен съм на Man Uтд, но това не ми пречи да му се възхищавам-невероятен е.

Link to comment
Share on other sites

Кантона е гений.Любимецът ми откакто гледам футбол.Той и играчи като Рой Кийн отличаваха юнайтед от другите.Не само играчи,а и личности.

Жалко че разни "гениални" бразилчета или играчи като шефшенко дето вкарват на празна врата и нямат грам фантазия обират индивидуални отличия...

Link to comment
Share on other sites

След карате изпълненията на Кантона, когато удари човек от публиката, няма никакъв начин да вземе Златна топка колкото и да е гениален. А според мене не е чак толкова гениален, колкото го превъзнасяте. Не могат да се сравняват по нищо Зидан и Кантона. Кантона не е гении, а много добър играч, талант, но не и гении. Гениален е Марадона, гениален е Зидан, гениален е и Роналдиньо. Кантона не е сред гениалните в тази игра.

Link to comment
Share on other sites

Кантона е гений.Любимецът ми откакто гледам футбол.Той и играчи като Рой Кийн отличаваха юнайтед от другите.Не само играчи,а и личности.

Жалко че разни "г%

шева е най големия и повечето му голове изобщо не са на празна врата

Link to comment
Share on other sites

Killerincho, не си гледал същия Канто явно...

 

Не мога да разбера що като някой не е на вашето мнение почвате да ми се правите на големи разбирачи. Кой ли пък Канто съм гледал деба че не е тоя същия.

Link to comment
Share on other sites

Батка не ти се правя на голям разбирач-просто се опитвам да ти обясня защо според мен Канто е велик.Предполагам,че и ако ти беше фен на Man United и ти щеше да мислиш като нас

Link to comment
Share on other sites

Еми виж батка, аз съм фен на Реал Мадрид ама както виждаш смятам че Роналдиньо е гениален. Това че си фен на даден отбор не те прави автоматично най-големия спец в света за всичко свързано с играчите на този отбор. Даже феновете не гледат реално на нещата мене ако питаш.

Link to comment
Share on other sites

Ама чакай малко къде съм казал,че се смятам за разбирач и мнението ми за Канто, не означава,че след като съм фен на Man Uтд автоматично ставам футболен спец и всички величия на United аvтоматично ги смятам за гении.Няма смисъл да спорим за това.За мен Канто е гении-за теб не е ,ок.За феновете си прав

Link to comment
Share on other sites

просто не е истина как можахте да кажете, че зидан и роналдинъо не са гениални играчи. вие още малко ще кажете, че пеле и марадона не стават, само защото не са играли във вашия любим отбор?! иначе когато анри беше в най-добрата си форма, имаше една сюрия голове и асистенции избраха шева за победител. в това отношение съм сългасен с георги, че може би има някаква толерантност към испания и италия. даже ако ви се търси бях постнал някъде статистиката на анри онзи сезон :excl:

Link to comment
Share on other sites

Killerincho, не става дума за фенство. Не и в случая. Сигурен съм, че фенството винаги влияе на трезвата преценка, но трябва ли тогава да отричаме играчите на собствените си отбори, за да се правим на толерантни? Дай сега да взема и аз да разправям, колко велик е Иън Райт или Найджъл Уинтърбърн (недооценен страхотен бек според мен), за да покажа, че и в Арсенал може да има големи... Не е в това въпросът. Канто дойде в Англия и направи Лийдс шампион, после премина в Юнайтед и великата серия започна. Не ми казвай, че това се случва на всеки... Уважавам мнението ти, просто ми звучи налудничаво. Трябва ли сега да вадя видео материали, за да ти доказвам? Не мисля...пък едва ли ще ти променя мнението...

 

Краси, миналата година това си беше абсолютна подигравка с Анри. В последните няколко години това е най-големият играч в света. Каквото и да си говорим за всички останали, Анри влачи сам на гърба си един Арсенал, който е първостепенна сила в Англия и макар да се проваля в Европа...провал за Арсенал е неспечелването на дадена купа, т.е. носи и допълнителни постижения на тима. Но...какво да му спорим, те тия класации са си такива били винаги...или поне откакто аз ги гледам.

Link to comment
Share on other sites

Златната Топка се дава за най-добър футболист за годината...уж. Само дето се дава само на конкретни хора. Не се дава на защитници, за вратари да не говорим.
Има и изключения:

1963 - Лев Яшин

1972,1976-Франц Бекенбауер

1996-Матиас Замер ;)

Ами Оливър Кан къде го забравяте ?

Link to comment
Share on other sites

Ами Оливър Кан къде го забравяте ?

Значи, не са го забравили. Кан спечели наградата за най-добър играч на световното през 2002. Която изглежда, че също се казва златна топка :confused - ето тук статия.

А това са всички носители на наградата на УЕФА за най-добър футболист на годината от 1956 до днес. До 1994 година наградата се е присъждала само на футболисти, родени в Европа. След това на най-добрият футболист, играещ в Европа.

Колкото до разразилият се спор защо Малдини и Кантона не са вземали златната топка - отговорът е много прост: наградата се присъжда на най-добрият за дадена година, това не е награда за цялостен принос. Кантона беше велик футболист. Не можете да ги сравнявате със Зидан - единственото общо между тях е, че са французи. Малдини също е невероятен, но наистина защитниците са пренебрегвани в тази класация. Освен това Малдини, макар и да е изключително стабилен, не е имал някакъв чак толкова феноменален сезон, че да го определят за №1.

А за този сезон мисля, че не трябва да има недоволни. Лампард и Джерард наистина играха великолепно, но не могат да се сравняват с феноменалния магьосник, който радваше публиката с нестандартните си отигравания - Роналдиньо!

Link to comment
Share on other sites

Сори, моя грешка значи :)

То много златни топки станаха, Слави ме е подвел, като се бъзикаше за финала на световното, викаше :

- Вярно ли е, че Кан взел златната топка ?

- Да, но след това я изпуснал. :D

(при първия гол на Роналдо, Кан изпусна топката)

 

Другото нещо, което ме подведе е когато Киопке (бъркам то с Кан) и Замер бяха номинирани, помня, че един от тях спечели...А ето и всъщност поредния защитник, взел златната топка.EDIT : Упс, HBK го е споменал вече...

Link to comment
Share on other sites

Ще е много жалко Анри да не спечели Кеш или Златната топка, а за целта трябва да се махне от арсенал.

арсенал мачкат тая година в шампионската а и в последно време все стават изненади така че кой знае

Link to comment
Share on other sites

Арсенал мачкат? Бият къде лесно, къде трудно в най-леката група. Кажи ми кой от Аякс (дали са в 5цата в Холандия в момента...), Спарта е сериозен отбор? Тюн изобщо не ги смоменавам. Анри ще иде в Испания и ще му дадат наградата...знаем вече как стават тия номера...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...