Jump to content
BulForum.com

Strategicheski vupros...


Recommended Posts

Dnes poglednah broshurata na TECHNOPOLIS i vidqh tova

 

First PC:

 

MB: AsRock K7VT2/KT266A/LAN/SB

CPU: AMD XP 2000

RAM: 256DDR 333

HDD: 40GB Seagate 7200

VC: GeForce 4 MX440 64MB/tv-out

CD: 1640 DVD LG

 

Cena 699 lv. na isplashtane 24m po 36lv. Eto gi i vuprosite

 

1) Struva li si za cenata?

2) Moga li da go vzema ot drugade po evtino i pak na izplashtane? Kade?

3) Po dobyr li e ot

 

MB: ECS K7S5A

CPU: AMD Athlon, MMX, 3DNow, ~1.4GHz

RAM: 256DDR 333

HDD: 60GB IBM

VC: GeForce 2 MX400 64MB

CDRW: 40x Teac

 

Ako moje po obshirni otgovori shte sum mnogo blagodaren :)

Link to comment
Share on other sites

Sko4i do PiC - 6te ti sglobiat kakvato si pojelae6 konfiguracia i pak 6te ti go dadat na izpla6tane... Tehnonamkakvosi i Metro sa dva mnogo, ama mnogo kofti na4ina da se sdobie6 s PC... Vzima6 gotova konfiguracia, bez da ima6 vazmojnost da promeni6 kakvoto i da e... Da ne govorim za tova 4e garanciata ti e edna i vaji za cialoto PC... V pove4eto firmi 6te ti dadat garancia za vseki element ot konfiguraciata po-otdelno... Osven tva e malko kofti momenta s upgrade kogato kupuva6 ot Tehno ili Metro... Garanciata e 3 godini, i prez tova vreme niama6 pravo da otvaria6 ma6inata (za da ne zagubi6 garanciata) - za 3 godini pone 30 pati 6te ti se priiska upgrade. I togava niama6 izbor - v nai-dobria slu4ai triabva da raz4ita6 na garancionnia serviz da sa taka dobri da ti go napraviat...

Link to comment
Share on other sites

Sre6tu centralnia vhod na stadion Botev... No ne izbarzvai - proveri i v drugite firmi v grada kakvi sa usloviata - tia ti gi dadoh kato primer, prosto za6toto skoro imah rabota s tiah... Moje drugite da ti predlojat po-dobri vazmojnosti...

Link to comment
Share on other sites

Tehnonamkakvosi i Metro sa dva mnogo, ama mnogo kofti na4ina da se sdobie6 s PC...

... Osven tva e malko kofti momenta s upgrade kogato kupuva6 ot Tehno ili Metro... Garanciata e 3 godini, i prez tova vreme niama6 pravo da otvaria6 ma6inata (za da ne zagubi6 garanciata) - za 3 godini pone 30 pati 6te ti se priiska upgrade. I togava niama6 izbor - v nai-dobria slu4ai triabva da raz4ita6 na garancionnia serviz da sa taka dobri da ti go napraviat...

Za parvoto ne6to si prav.Ot METRO i ot drugi podobni magazini ne e jelatelno da se kupuvat PC-ta.Parvo za6toto neznae6 kakvo to4no e nabutano vatre i nali e bilo novo kato e slagano.Posle v METRO mislia 4e prodavat PC-tata s instaliran windows koeto predpolaga 4e v cenata vliza i licenza za polzvaneto na widows-a.

Ama tva za upgrade ne si prav.Vsi4ki PC-ta sa si s garancionno obslujvane i niama nikakav problem s upgrade.Moje6 dori da si kupi6 ne6to ot druga firma i da zanese6 PC-to v garancionnia serviz i te tam 6te ti go slojat i pak 6te si ima6 garancia.

No nai dobre e da se ogleda po firmite v grada kakvo se predlaga i na kakva cena se predlaga.Sega pone izbora e ogromen, stiga da ti se obikalia.

Link to comment
Share on other sites

na men PC na izplashtane za 24 meseca mi zwuchi ujasno

sled 1 godina shte ti ostawat da izplashtash tolkowa pari, s kolkoto shte mojesh da si kupish sushtoto che dori i malko po-dobro pc kato towa koeto izplashtash i na wsichko otgore to shte e ujasiawashto staro weche.

to tazi konfiguracia deto si posochil weche e stara

Link to comment
Share on other sites

Ne, v Metro ve4e moje6 da si vzeme6 PC-to i devstveno ;), ako iska6... Kolkoto do upgrade i garancionnia serviz - kakto kazah, raz4ita6 na tiahnata milost - spokoino mogat da ti kajat -da, ama ako go kupi6 ot nas i to na tia i tia ceni... I ti niama kakvo da napravi6... Za izpla6taneto ste pravi, no ne vseki gi ima na kup parite da izsko4i napred... varianta s izla6taneto e imenno za hora koito ne mogat da platiat navednaj (spored men tova si e iasno ot samoto ime, nali?).. Po-dobre takova PC otkolkoto nikakvo PC i da priti4va6 po zali i pro4ie...

Link to comment
Share on other sites

Kolkoto do upgrade i garancionnia serviz - kakto kazah, raz4ita6 na tiahnata milost - spokoino mogat da ti kajat -da, ama ako go kupi6 ot nas i to na tia i tia ceni... I ti niama kakvo da napravi6...

Ami tova mogat da ti go kajat vav vsiaka edna firma, dori i da ne su su kupil kompa ot Metro.

Link to comment
Share on other sites

Dobre ama toq pich iska da si vzeme na 24 meseca izplashtane, shtoto... nali se seshtate. :( Ima li variant nqkoq firma da mu predloji takova neshto i to bez nachalna vnoska :confused

 

A ZA 3TI VUPROS NQKOI NESHTE DA KAJE ???

Link to comment
Share on other sites

Dnes poglednah broshurata na TECHNOPOLIS i vidqh tova

 

First PC:

 

MB: AsRock K7VT2/KT266A/LAN/SB

CPU: AMD XP 2000

RAM: 256DDR 333

HDD: 40GB Seagate 7200

VC: GeForce 4 MX440 64MB/tv-out

CD: 1640 DVD LG

 

Cena 699 lv. na isplashtane 24m po 36lv. Eto gi i vuprosite

 

1) Struva li si za cenata?

2) Moga li da go vzema ot drugade po evtino i pak na izplashtane? Kade?

3) Po dobyr li e ot

 

MB: ECS K7S5A

CPU: AMD Athlon, MMX, 3DNow, ~1.4GHz

RAM: 256DDR 333

HDD: 60GB IBM

VC: GeForce 2 MX400 64MB

CDRW: 40x Teac

 

Ako moje po obshirni otgovori shte sum mnogo blagodaren  :)

ako te myrzi da idesh do PIC ili koiato i da e druga firma vzemi da im drynni edin tel.No spored men PIC imat dobri ceni ili naprimer v ADROIT syshto ne sa loshi cenite.ILI Debut (bivshite computer+) ili Gigaherzili kakto sam namerish za dobre

No opredeleno ima niakakva ulovka syshto kato v Metro.Tam pyk davaha oferta za XP palomino a pyk dynoto v ofertata beshe socet 468.Neznam kak go praviat tova ama si e istina :)

Link to comment
Share on other sites

Ami tova mogat da ti go kajat vav vsiaka edna firma, dori i da ne su su kupil kompa ot Metro.

Taka e... samo 4e moje6 i sam da upgrade-ne6 ili da potarsi6 pomo6t ot priatel... no ako ne ti davat da otvori6 kutiata 6te ti e malko trudno...

 

@batko32:

 

Kakto kazah - v PiC 6te ti dadat vazmojnost ti da si napravi6 konfiguraciata - 6te ti slojat procesor kakavto si izbere6 (stiga da pasva na MB, razbira se)...

Link to comment
Share on other sites

Ok razbrah che trqbva da ne si vzimam ot Metro, ama aide kajete za izplashtaneto. Prochetete predishniq mi post tuka...

Link to comment
Share on other sites

1. Когато купуваш на лизинг задължително плащаш ДДС

2. В случая лизинга допълнително оскъпява с около 24 %

3. Всичко това което се изписа по нагоре ;)

 

Според мене по-добрия вариант е да се вземе заем и с него да се купи каквото трябва.

Link to comment
Share on other sites

Айде като съм започнал да питам... Кажете ми фирма която да отговаря на следните изисквания

 

1) 12/24 месеца лизин

2) първоначална вноска след повече от 20 дни

3) 20% оскапяване не повече, може по-малко

4) добри цени и добър сервиз

5) ЯКИ ПРОДАВАЧКИ (да не се хванете насериозно, ей:))

 

10х предварително :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Айде като съм започнал да питам... Кажете ми фирма която да отговаря на следните изисквания

 

1) 12/24 месеца лизин

2) първоначална вноска след повече от 20 дни

3) 20% оскапяване не повече, може по-малко

4) добри цени и добър сервиз

5) ЯКИ ПРОДАВАЧКИ (да не се хванете насериозно, ей:))

 

10х предварително  :rolleyes:

E tva tvoito e ulivane ve4e... Kolko firmi proveri? Ako iska6 da vzema az da obikolia vmesto tebe, a?

Tolkova firmi ti se predlojiha tuka - po edin telefon da im be6e zavartial i ve4e 6te6e da si naiasno kade kakvo predlagat... I tva s parvona4alnata vnoska da se pla6ta na 20 den sled kato si vzel PC-to napravo me hvarli ot balkona... Ti ako si firma bi li se saglasil da predlaga6 podobna prostotia?? Ako biahme postroili komunizma navremeto- sega moje6e i bez pari da gi razdavat PC-tata, ama uvi - ne uspiahme, osrahme se...

Link to comment
Share on other sites

E tva tvoito e ulivane ve4e... Kolko firmi proveri? Ako iska6 da vzema az da obikolia vmesto tebe, a?

Tolkova firmi ti se predlojiha tuka - po edin telefon da im  be6e zavartial i ve4e 6te6e da si naiasno kade kakvo predlagat... I tva s parvona4alnata vnoska da se pla6ta na 20 den sled kato si vzel PC-to napravo me hvarli ot balkona... Ti ako si firma bi li se saglasil da predlaga6 podobna prostotia?? Ako biahme postroili komunizma navremeto- sega moje6e i bez pari da gi razdavat PC-tata, ama uvi - ne uspiahme, osrahme se...

ov3rm4n точно защото проверих всички фирми исках да видя дали няма някой която отговаря на второто условия. Е, явно няма... добре тогава. Неисках, но ще я караме с вътрешни връзки значи ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...