Jump to content
BulForum.com

CARMP3


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Да и според мен идеята е много оригинална ако се погледне от гледната точка че ще ти излезне супер евтино.

Като прочетох заглавието на топика и веднага се сетих че преди около 6-7 месеца четох в едно списание че такива устройства вече се произвеждат сериино (в смисъл MP3 player с HDD) за кола като HDD-то може да се вади - на принципа на "rack" сигурно не сам много запознат. И май даже не струваше много пари доколкото си спомням. Ще потарся из нет-а и ако намериа линк ще го дам.

 

http://www.dealcatcher.com/dension.asp

http://www.dension.com/index.dw?oldal=2&nyelv_id=2

:P е не са чак толкова евтини :P

Link to comment
Share on other sites

Nz ama tva mi e super interesno  :) .

@batko32 kaji kade si go navrql tva PC :)

Ами идеята я взвх от един руснак.Целия проект "ако мога така да го нарека" стартира преди 4 години обаче след дълги перипетии едва преди година и половина успях да постигна реални резултати.Със ПЦ-то няма никакви проблеми.Основният ми проблем беше дали да правя трансвертер 12в ->220в или да правя 12в->+-5,+-12в. Първият варивнт се оказа много по-лесен благодарениена shraika СПЕЦЯЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ. Момчето ми помогна и направи импулсно захранване 12в->330в.Някъде към началото май съм обяснил защо 330 а не 220в ;) Но и сега ще го спомена.Защото така или иначе вътре в захранването на ПЦ-то има един грец на входа влизат 220в~ aа на изхода излизат точно 330в=. Софтуера който съм приложил и използвам е MCAS v4.0със ъпдейт до v4.1 5.0 се оказа много бъгав.Цялата идея се състоеше във това да се прослушват МП3-ки под ДОС......чист ДОС ;) А по това време когато започнах да творя нямаше нито ПМ3 плеери за кола, нито дискмени ЦДМП3 плеери :) Та за времето си идеята си беше добра. По отношение за цената....не 100$.......излезна ми поне 700$ ама докато намеря оптималният вариянт :) Сега се оказва, че и за 100 Лева може да се направи това чудо , че даже и по-малко. 27Лв струва ЛЦД-то 16х4 ГРАФИЧЕН на всичкото отгоре, ПЦ каквото има но поне Р90/8Мб RAM/HDD350Мб .........а бе каквото сложите....зависи от ПЦ-то но струва около 20-25$ :woot и това е.Останалото е собствен труд.ААаааа и ма още и една клавиатура някъде около 2 лева струва.Разбира се отрязана и се ползва само сифровата част ;)

Link to comment
Share on other sites

batka ti v astri4kata li si go 6ibnal toq CARPC :) i ot kade da si namerq dunoo s vgradena video carta s TV-OUT i procesor i da ne zaemat tolkova miasto.Kvi pari e taq hava?

 

ka4i nekvi picove da vidim kvo si napravil.

 

Moje li da se nameri cvetno LCD ot PSX i dali 6te moje da se napravi da ba4ka prez TV-OUT(to mai taka ba4ka prez AV kanala)

Коко първо...Астрата е Рекорд :woot ама това няма значение.А за снимки....няма със какво. Иначе идеята за цветно LCD от PSX ми харесва много.обаче в машината няма видеокарта :) Ще трябва да се добави такава което не е проблем ;)

Link to comment
Share on other sites

batka ako se vidim az imam foto aparat na GSM-a(640x480).

Ako iska6 mojem da go snimame da vidqt horata za kvo stava vapros.

Ne razbiram za kakvo sa vi tiq transverteri i gluposti kato sa6testvuvat takiva duna?

story0287-02L.jpg

Ili sa mn skupi li gi nema v BG.

otg pls

Link to comment
Share on other sites

Tva e buksa za adapter(mai) s 1 adapter kum zapalkata ti e gotovo zahranvaneto.

...........и струва 120$ :)

Link to comment
Share on other sites

...........и струва 120$ :)

:D но поне така много по-бързо ще си решиш проблема със захранванията (за 5 минути), а и ще имаш толкова голяма изчислителна мощност, че едно мп3 просвирване ще отнема 0.1% процесорно време, и ще остане додстатъчно за да пуснеш например някоя програма за навигиране по спътник :D :D

Шегувам се наистина, но действоително можеш да помислиш да вкараш повече софтуер за различни задачи, защо не да моднеш колата и да вкараш малко изкуствен интелект за управлението й :P

Link to comment
Share on other sites

:D но поне така много по-бързо ще си решиш проблема със захранванията (за 5 минути), а и ще имаш толкова голяма изчислителна мощност, че едно мп3 просвирване ще отнема 0.1% процесорно време, и ще остане додстатъчно за да пуснеш например някоя програма за навигиране по спътник  :D  :D

Шегувам се наистина, но действоително можеш да помислиш да вкараш повече софтуер за различни задачи, защо не да моднеш колата и да вкараш малко изкуствен интелект за управлението й  :P

Съгласен съм с теб но така ще вложиш поне 300левчета в това произведение на изкуството.Идеята ми като направих този топик беше да споделя какво за малко пари и качествено може да излезе.Иначе....всеки си знае джоба и може да разполага с него :)

Link to comment
Share on other sites

Готово ми е захранването 12V -> +/-5V и +/-12V с АТ конектор. Сега съм на момента с кутията, няма смисъл да ползвам компютърна, защото ще остане почти празна...

Link to comment
Share on other sites

kvi pari trqq da se vlojat v zahranvaneto za kolata????

Daite nqkvi konfiguracii s ceni za da se rabere naistina dali si struva :P

@batko32(o6te li si 32 :P)ti kvo si napravil otnosno kutiqta?

Ами аз имах под ръка една slim case TULIP :) Иначе сега работя по въпроса със сглобяване във кутия собствено производство :)

 

За ника:

Коко ако всяка година си сменям ник-а ще забравя до каде съм стигнал :)

Link to comment
Share on other sites

kuv e toq case TULIP(lale:)).Taq tvoito proizvodstvo ot plexiglas li 6a bude?

Tulip са една много известна фирма (френска) производител на измервателна техника,компютри,часовници.....и т.н. Техни реални конкуренти са Casio ,Seiko, Omega........ уфффф Не ме карай сега да правя туториал за трези фирми :)

Link to comment
Share on other sites

az go bqh zamislil sys cherno-cherven display i power supply ot notebook 286, ama si namerih eftin cd/mp3 player, se otkazah ot ideqta...btw dos e mnogo kuca OS za takiva neshta, probvaite freebsd/linux, tam neshtata sa dosta po-gyvkavi i ima vyzmojnost za drugi extri, ne samo mp3 player... shte vi dam i opshte edna ideq za klaviaturata.. ako si poigraete malko s neq, mojete da otdelite numeric keypad-a i strelkite ot ostanalata chast na klaviaturata i za muzika, da polzvate samo malkata chast, a ako vkliuchite gms aparata primerno, da browsevate web ili kakvoto tam vi trqbva, vadite ostanalata chast na klaviaturata i pishete ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

a ako vkliuchite gms aparata primerno, da browsevate web ili kakvoto tam vi trqbva, vadite ostanalata chast na klaviaturata i pishete ;)

ne propuskaite i tazi vyzmojnost!

s numeric keypad, nqma da mojete da napravite koi znae kolko ot *carpc*-to, klaviaturata si e neobhodima, ako shte go polzvate deistvitelno kato computer, a ne kato nqkakyv typ jukebox :)

Link to comment
Share on other sites

ne propuskaite i tazi vyzmojnost!

s numeric keypad, nqma da mojete da napravite koi znae kolko ot *carpc*-to, klaviaturata si e neobhodima, ako shte go polzvate deistvitelno kato computer, a ne kato nqkakyv typ jukebox :)

Izviniavai mnogo nostavashe vypros za MP3 player vse pak :) Ne za game compurer vyv kolata :). A programata MPXplay izpolzva cialata cifrova klaviatura "vse pak sredata e DOS" .

Link to comment
Share on other sites

batko32, ako e samo za mp3, po-dobre si kupi gotov mp3 player za kola

ako deistvitelno iskash "CARPUTER", nqma da se lishish ot klaviaturata.. nito pyk da se ogranichish s OS kato DOS :)

Hmmm osven da mahnesh armaturnoto tablo i da slojish tam keyboard :) Za kakvo ti e tabloto ?? Samo gluposti po nego kilometraji , oborotomeri i razni glupavi datchici....pfuuuu za kakvo li sa mi. :) Az shte si imam klaviatura vmesto tiah. Aaaa ami moje da se mahne i volana.Shte si upravliavam kolata sys klaviaturkata. Ili nai-dobre da mahna cialata kola.Ama togava zakakvo mi e klaviatura? Shte si sedia pred PC-to i shte si slushkam muzika i shte si jitkam game. Izviniavai za reakciata.Prav si.Moje i ciala klaviatura da si slojish stiga da ima kade.Osven tova mojesh da se uchudish kolko raboti mogat da se praviat pod chist DOS. Da slushash muzika,da gledash filmi dori kato kachestvoto veche zavisi mnogo ot videokartata i ot tova da si slojish niakakyv display ;) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...