Jump to content
BulForum.com

Състезание по спускане в Пловдив


ThE_UfO

Recommended Posts

Заповядайте на състезанието по скуспакане "Sprint Gravity Zone" което ще се проведе на трасето под х. Здравец с финал с. Храбрино на 15-16 Октомври ;)

 

poster.jpg

Link to comment
Share on other sites

НАРЕДБА

ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА СЪСТЕЗАНИЕ ПО ПЛАНИНСКО

КОЛОЕЗДЕНЕ В ДИСЦИПЛИНАТА СПУСКАНЕ

"SPRINT GRAVITY ZONE – Здравец”

14-16 ОКТОМВРИ 2005

 

1. Организатори:

Проявата се организира от велосипеди Sprint, ТД “Еделвайс”, със съдействие на АПКБ, Кренвирши “Сачи” , продукти “Мотобойс” и Община Родопи.

Ще се проведе от 14 до 16 Октомври 2005 г. в близост до гр. Пловдив, между х. “Здравец” и с. Храбрино, с финал в близост до центъра на с. Храбрино.

 

2.Изисквания към участниците:

 

2.1. Да участват с технически изправен велосипед и да са преминали технически преглед на същия.

 

2.2. Да заплатят такса за правоучастие, като в нея се включва застраховката за самото състезание:

– за пререгистриралите се до 24:00 часа на 12 Октомври 2005 (Вторник) – 10 лева.

– за регистриралите се след тази дата – 15 лева.

 

 

 

2.3. Състезатели на възраст под 18 години трябва да представят декларация от родител за съгласие за участие.

 

2.4. Да представят удостоверение за извършен предсъстезателен медицински преглед.

 

2.5. Да използват защитна екипировка по време на състезанието и тренировките.

Задължително е използването на каска, препоръчително е изпозлването на защита за ръце, крака и гръб.

 

2.6. Да направят минимум 2 тренировъчни спускания.

 

2.7. По време на тренировките: спирането по трасето, с цел оглед, е позволено ЕДИНСТВЕНО ако колелото е оставено извън трасето и не се пречи на каращите. Ако състезател неволно скъса лентата ограждаща трасето, то е длъжен да уведоми най-близкия съдия/маршал.

 

2.7. По време на състезанието да не напускат очертанията на трасето. Състезател напуснал трасето е длъжен да се върне от мястото откъдето е излязъл извън трасето или ще бъде дисквалифициран.

 

2.8. Да не възпрепятстват умишлено опити да бъдат изпреварени или заобиколени. Изпреварващият трябва да извика страната, от която ще изпревари (напр. "От ляво!" или "От дясно!").

 

2.9. Да не правят никакви промени по състезателното трасе. При опасения за безопасността на даден участък да информират официалните лица.

 

Всяко нарушение на горните точки може да доведе до вашето дисквалифициране от състезанието.

 

3. Категории:

 

3.1. Мъже – 19–34 години

3.2. Юноши – 16–18 години

3.3. Ветерани – 35+ години

3.4. HT – 16+ години с велосипеди без задно окачване

3.5. Жени – 16+ години

 

Възрастта се взема към 31 Декември 2005г., но участниците трябва да са навършили 16 години към 14 Октомври 2005г.

При наличие на по-малко от 8 участника в категория “Жени”, тя ще бъде слята с категория “HT”.

 

4. Класиране:

4.1. Класирането е индивидуално и се определя по време за всяка отделна категория.

4.2. Правят се две състезателни спускания, на които се измерва време. За крайното класиране се взема по-доброто от двете времена.

4.3. Първото спускане състезателите стартират според стартов номер.

4.4. Второто спускане състезателите стартират според временното класиране от първото спускане, в обратен ред (от най-голямо към най-малко време).

 

5. Настаняване:

За желаещите участници и придружители ще бъдат осигурени преференциални цени за нощувка в Пловдив. Повече информация очаквайте скоро на страницата на състезанието.

 

6. Заявки за участие:

5.1. www.SprintGravityZone.com

5.2. Телефон за връзка: 032 / 600851

 

7. Програма:

 

Петък 14 Октомври

08:00–16:00 Регистрация (в района на финала)

08:00–10:00 Оглед на трасето (пеша)

10:00–17:00 Свободна тренировка

 

Събота 15 Октомври

09:00–12:00 Регистрация (в района на финала)

08:00–17:00 Свободна тренировка

 

Неделя 16 Октомври

08:30–09:30 Свободна тренировка

11:00 Старт на първо състезателно спускане

14:00 Старт на второ състезателно спускане

 

8. Награден фонд:

Парични и предметни награди на обща стойност 5000 лева.

 

Мъже:

1-во място – 300 лева + DH рамка + още предметни награди

2-ро място – 200 лева + HT рамка + още предметни награди

3-то място – 100 лева + още предметни награди

 

Останалите категории:

1-во място – 200 лева + HT рамка + още предметни награди

2-ро място – 150 лева + още предметни награди

3-то място – 100 лева + още предметни награди

 

Организаторите запазват правото си да внасят промени в наредбата. с цел подобряване на състезателния процес. По време на състезателните дни промените ще се обявяват в зоната на финална.

 

За повече актуална информация посетете http://www.SprintGravityZone.com (много скоро ще бъде активен).

Link to comment
Share on other sites

Има ли навити в неделя да се качим с колелата (не с кола, а с въртене)... аз не съм бърз, карам спокойно нагоре. ако се появят желаещи да драснат един е-майл, че през седмицата не съм в Пловдив и не мога да чета форума... хайде успехи.

Link to comment
Share on other sites

Има ли навити в неделя да се качим с колелата (не с кола, а с въртене)... аз не съм бърз, карам спокойно нагоре. ако се появят желаещи да драснат един е-майл, че през седмицата не съм в Пловдив и не мога да чета форума... хайде успехи.

 

ех.. много късно го виждам това, но ще следя за следващи прояви :)

 

Хващате колелата, в дестинация Храбрино, идвате в неделя около 11 часа (там е финала) и си хващате добри места за гледане B)

(ще има фрии кремвирши сачи и Каменица)

Link to comment
Share on other sites

на мен точно колелото ми е проблема :)

задното движение е за смяна.. както и средното ;)

ако с shadow^dancer успеем да оправим байковете навреме може и да се включим :)

малко криво че 5лв отгоре.. ама к'во да са пра'и :)

от тук кой ще участва? melvis?

Link to comment
Share on other sites

на мен точно колелото ми е проблема :)

задното движение е за смяна.. както и средното ;)

ако с shadow^dancer успеем да оправим байковете навреме може и да се включим :)

малко криво че 5лв отгоре.. ама к'во да са пра'и :)

от тук кой ще участва? melvis?

 

аз също ще карам..

Link to comment
Share on other sites

а някой навит утре да ходим с рейс до Храбрино(без колела) ?!? аз така и така ще ходя ... но съм сам :Р .. та си мислех .. а и къде точно ще е самото състезание близко ли е до Храбрино или е по скоро на Здравец ?!?

Link to comment
Share on other sites

Ми където ще те спре рейса мръдваш малко до чешмата или центъра на селото 20м ... надавш нагоре по асвалта и вървиш срещу реката един вид и след 150 метра ще видиш много колела и тнт ако дотогава ен си видял някое :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...