Jump to content
BulForum.com

"AMD Challenges Intel to a Duel"


Recommended Posts

не е удар под пояса, а направо си е груба селска проява :angry1 :angry1 . да им го сложат на целия им отдел маркетинг племе надарени негри :gangstah:

 

... но уви не мога да осета разлика междо 3.93ГХц Интел и 2.6ГХц АМД...

 

само бих те помолил ако може да го кажеш "по-иначе", че поне аз не можах да го схвана като идея

:bgrin: иначе за 630 съм чел че на честототата на която си го подкарал ти трябва малко по сериозно охлаждане от боксовото :bgrin: - лъжат ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply
Той е малко на принципа ==> Каквото ми е в компютъра в момента тва е най-доброто.

Не малко а доста съм на този принцип.

 

Истината е че АМД са по-добри, но в процеси който не изискват множество връзки. Също така и рейтинга на процесорите им малко не отговаря с около 200+ с този на интел. Разлика в игрите междо 2600МХц А64 и 3.93ГХц П4 няма, играят се по еднакъв начин, с еднакви кадри. Също така и бързината на процесора в приложения който тестват самия него в еднопроцесни задачи е малко по бавен отколко АМД-то, но когато стане дума за няколко задачи интел е по добър. А тук хората който пиша АМД са по-бързи, тая бързина може се осети само при доста висок клок и тест само на процесора. Примерно при рендиране на ДВД което напоследък ми се налага доста често пускам си да рендира и а през останалото време мога да играя някоя игричка без да се осеща лаг. При амд-то това нещо трудно се постига. Аз съм сигорен че повечето хора тук както и аз преди да пипна интел говорим на изуст, като гледаме някакви резултати из нета. При мен разликата в PCMark04/05 e около 10% с интела. В супер пи мод разлика няма, като се има в педвид че на 2600МХц рам памета ми работеше на 325МХц 3-4-4-8 2Т, а сега работи на 700МХц - 4-4-4-11-1Т. И все пак при амд нали контролера на памета е вграден и закъснението е по-ниско почти 2.5 пъти.

 

Heller12a

За охлаждането, не знам каде си чел че се иска по стабилно охлаждане, може да се иска ако процесора иска много ток за да направи стабилни тези МХц, при мен работи на 1.25в - което е доста под дефаулта (1.385в). С боксов оладител съм въртял 2хПриме95 ЦПУ теса 14 часа при 1.3000в темепературата не се качи повече от 52*. Ако натовара само с един Приме темепературата е 50*.

 

Ако може да помоля нещо, хора който не сте пипали Р4 дуал и амд дуал едновремнно да нарпавите едно сравнение моля не пишете кой е по добър. Не разитайте на тестове от нет-а в който сравняват 4800+ с 3200МХц :bgrin:

Някаде някой беше написал, ако това нещо се появи в сайта на Интел, тогава може да поговорим :bgrin: Но до тогава да говорим за неща който сме си играли :rolleyes:

 

Като заключение мога да кажа, че реална разлика междо Р4 и АМД64 няма, едните стигат определен предел на МХц, другите друг, и двата са добри. Бавни процесори няма.

Link to comment
Share on other sites

. Примерно при рендиране на ДВД което напоследък ми се налага доста често пускам си да рендира и а през останалото време мога да играя някоя игричка без да се осеща лаг.

Ами това според мен е напълно нормално,заради 2 МБ кеш-а с който разполагат.

За всичко съм съгласен,което казваш :)

 

Бавни процесори няма
Link to comment
Share on other sites

Ами това според мен е напълно нормално,заради 2 МБ кеш-а с който разполагат.

а според мен е заради HT-то на Интел, като правиш някаква затормозяваща задача ти тормози процесора само на 50 % и останалите 50 си остават за играта

Link to comment
Share on other sites

Дам замисала на НТ е да може потребителите да могат да правят няколко работи едновременно и точно затова и аз съм се замислил ако правя Update да мина на п4 искам лично да се убедя

Link to comment
Share on other sites

НТ си е хубава работа въпреки че е всичко което остана след издънката с итаниум. иначе ако говорим за мултимедийни приложения хич няма спор кой е процесорът.

 

и желая да отбележа че темата не е ония срещу другия и ни най-малко с пускането й и постовете си съм целял това :excl:

 

всъщност си мислех

...въпреки че ми се щеше да земат в последния момент да изкарат някой бенсли в проект...

като пуснах темата, ма не ма угря :(

Link to comment
Share on other sites

Ами то винаги един от двата производителя избутва от пазара другия :bgrin: А и време е и АМД да навлезнат по масово на пазара със сърварите. Не оже само интел. Ще се получи авновесие, и пак няма да може да се каже кой е по-по добър.

Найстина горните м няколко поста се отнасят за процесори с едно ядро.

А иначе Интел през първото 3 месечие ще изкарат на пазара 3.8 дуал коре 2х2МБ л2 кеш, пройзведени по 65нм технология, но с голям недостатък консумацията на енергия, съответно и топлоотдаването :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

не е удар под пояса, а направо си е груба селска проява :angry1 :angry1 . да им го сложат на целия им отдел маркетинг племе надарени негри :gangstah:

***

Именно, кога Интел са водили такава долна политика!? AMD се фукат по възможно най-селкия начин. Само по тази постъпка можете да съдите що за компания са...нямам думи, чиста идиотщина. Все едно са лимонадена фабрика, каквато и са де :)

 

Простотия във висша форма.

Link to comment
Share on other sites

Сега фирмената политика нас не ни засяга а и не само амд правят мръсни номер-а Интел също се опитваха да правят мръсотии просто секи гледа да лапа повече пари

Link to comment
Share on other sites

Сега фирмената политика нас не ни засяга а и не само амд правят мръсни номер-а Интел също се опитваха да правят мръсотии просто секи гледа да лапа повече пари

 

Така е парите контролират всичко. Не мога да изкажа мнение, защото само работя на Интел ;) Но за мен Интел са по-добри процесорите имат голяма стабилност

Link to comment
Share on other sites

Като гледам темата започна да преминава в свободна дискусия от рода на "на мен ми харесва това, на теб онова..", не че нещо лошо :bgrin:

Та.. викам да си кажа и аз :P

Имам си AMD-та.. 3 броя вкъщи, Athlon1700+,Athlon2000+ и Sempron 2400+, имам и две стари интелчета.. Celeron 433MHz, Celeron 700MHz (яд ме е само че нямам 300А да го видя как се пържи :love )

Не казвам че процесорите са равностойни.. казвам че от опита който имам с интел и с амд, амд определено са избора за обикновенния потребител.. просто по добро сътношение цена/качество/топлоотдаване не мисля че може да се намери в каталога на интел.. Дори да оставим настрани фактора "пари", амд пак остават 1во място :love

Предполагам че при сървърните платформи е малко по друга историята..

Там неща като overclock, вдигане на шините на честоти над нормата..и т.н едва ли са практика, така че не знам точно как ще стане тази историика със сървърите.

Предполагам че стратегията на АМД относно превземането на над 70% от пазара се състои в това да създадат по един аналог на всеки модел на Интел. До скоро те нямаха аналог на Xeon (сървърският интел).. сега като се замисля, че те това х64 за кой го правят? За нормалният потребител? За мултимедиини изяви? Или за сървър-платформи?

Май ще да е за последното :woot

Интересно е да се отбележи че от Интел скоро не съм чул нищо.. все едно са във ваканция, а казват "Тихите води са най-опасни". Така че, не одобрявам начина на АМД да покажат че са по-добри - само дразнят звяра (ако може да се нарече така :))

 

Забелязах също че говорите за чипсетите за АМД..

ами.. на това линкче пише и нещичко за Интел.

The only thing that could help stabilize the system was to combine the Intel CPU with the Intel chipset, which then of course rules out a SLI graphics configuration. However, in exchange, the user does gain the benefit of stability - our Intel system ran for 14 days without a problem. The AMD system ran smoothly from the start, which leads us to conclude that the nForce SLI basis is stable with the AMD platform. The only downside was that after long periods of operation, the AMD machine wouldn't shut down via software.

 

In the end, we can conclude that the Intel Pentium 840 EE should be used with a motherboard that has the Intel 955X chipset. We do not recommend its use with a board with NVIDIA's nForce4 SLI chipset.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Vain ti ne si s vsi4kiq si :) Kak moje da kajesh takova ne6to

Samo da te svetna che predi nqkolko godini Intelskiq PIII na 1000Mhz koito izleze beshe edin golqm DEFEKT Mina sumati vreme dokato go prerabotqt , a oste kolko dokato blagovolqt da zamnenqt prodadenite processori...

Link to comment
Share on other sites

Абе незнам дали е селска проявата на АМД, но оня ден беше на посещение тук мениджър по продажбите извън САЩ на доста голяма американска фирма. Миналата година лаптопа му беше Центрино (в тяхната фирма техниката се купува централно, никой не си избира сам, а предполагам не е само в тяхната фирма така), тази година всички са минали на Турион (Компакски хай енд е машината, натъпкана е яко и е малко над кило) !!!

Има май над какво да се замислим и Интел и ние, явно маркетинг отдела на АМД хич не е селски.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Vain ti ne si s vsi4kiq si :) Kak moje da kajesh takova ne6to

Samo da te svetna che predi nqkolko godini Intelskiq PIII na 1000Mhz koito izleze beshe edin golqm DEFEKT Mina sumati vreme dokato go prerabotqt , a oste kolko dokato blagovolqt da zamnenqt prodadenite processori...

Аха, мерси за инфото, сега ти вземи се светни за бъговете в почти всеки процесор на AMD от Athlon (че даже и в новите серии) надолу :P Пробвай да направиш сравнение...или по-добре недей. Хубаво си прочел за Intel, сега вземи прочети нещо и за AMD.

 

А аз отивам да се светна с една ракия, че нали не съм с всичкия си :D

 

P.S. Някои създават стандарти, други (се мъчат) ги копират. Това е положението, за сега Intel кове стандартите, ще се радвам да видя обратното :)

Link to comment
Share on other sites

Аха, мерси за инфото, сега ти вземи се светни за бъговете в почти всеки процесор на AMD от Athlon (че даже и в новите серии) надолу :P Пробвай да направиш сравнение...или по-добре недей. Хубаво си прочел за Intel, сега вземи прочети нещо и за AMD.

 

А аз отивам да се светна с една ракия, че нали не съм с всичкия си :D

 

P.S. Някои създават стандарти, други (се мъчат) ги копират. Това е положението, за сега Intel кове стандартите, ще се радвам да видя обратното :)

 

Аве за другото може и да си прав , но и Интел не са много цвете, аз мисля 4е сега софтуера за 64-бтитовите се забави само заради интел !!!

Дали наро4но ( за да обезмислят 64-битовите на АМД) , дали щото наистина не можеха да изкарат тоя пентиум по-рано , тва не знам :) Та в тая връзка се сетих за копирането :) Аз мисля 4е спорите за глупости , но тва си е ваша работа и ваше право .... и Интел си имат хубави моменти и АМД , крайни изказвания в полза само на едните или само на другите са смешни и безмислени !

Айде пожелавам ви весели спорове и дано да родите истината :)

Link to comment
Share on other sites

Я ми кажете кой създаде 64 битове инструкций при Декстоп процесорите.

Интел копираха инструкцийте 1:1

Едни копират 64 битови инстр. другите копират SSE2,SSE3 .....

В момента АМД са доста по-напред в материална в Декстоп и Low and Midle End Сървърната среда,

При мобилките все още Интел е недостижим.

Link to comment
Share on other sites

Backbone те Интел копират ама поне смениха името на технологията...а за SSE2/3 АМД и тва ги домързя :)

 

Foxy забавянето на тези програми красноречиво говори че Intel rules the world колкото и да се пъчат АМД

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Things are changing quite a bit. First, we have to say that the AM2 platform we received for this quick preview was as stable as a production system - this probably would not have been the case few years ago. Second, it is interesting to see that AMD is ready to launch AM2, and yet it is still waiting for the right moment. DDR2-800 and higher chip densities are a good justification for delaying the launch to late Q2.

 

Three years ago, AMD could never have afforded to delay a major technology launch for the sake of waiting for the ideal moment (or to make sure the new chips are available in sufficient quantities). Today, the Athlon 64 processor family is widely considered superior, which puts AMD into a role as leader rather than as a struggling competitor.

 

The Socket AM2 is a generation change that is becoming increasingly necessary for the sake of supporting memory that will be mainstream in mid-2006 and into 2007. It won't change the performance landscape by much, unless AMD decides to make some fundamental changes to the architecture such as upgrading the FX to 4 MB cache. However, it will also be the basis for the upcoming 65 nm processors that are due at the end of this year. That is when things are going to heat up; the shootout between Intel's Conroe desktop processor and AMD's shrunk Athlons will be as hot as the Gigahertz battle in 2000.

 

цялата статия

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...