Jump to content
BulForum.com

пиротехника


peet

Recommended Posts

След дълги колебания давам рецепта за пироксилин:

..................................

EDIT: Поста ще бъде изтрит след 15 минути..............

EDIT: Вече е изтрит. Cheese мерси !

Link to comment
Share on other sites

LaN - e, помилуй, грешен съм ази !

Млъквам и се свивам изчервен в ъгъла! Стряскащо е да се чуе категоричното мнение на специалист !

Тука имало цял ст.н.с, к.т.н, ген. инж. и прочее, а ние , репите ни с репи, се опитваме да писукаме наоколо ! Ей, много сме нахални ...

Няма повече ! Обещавам !

Link to comment
Share on other sites

Ех :)

Абе грешката е моя.Понякога много се нервирам когато почнат да ме критикуват в област от която наистина разбирам.След като пуснах предният си пост се усетих че повечето от вас не знаят с какво се занимавам (заминавах допреди почти 3 години в интерес на истината) .,и когато ми го написа това за алуминият на прах - кипнах :) После се усетих както казах ,но не бях пред компютъра .Макар да се усеща прекалено ясно сърказъма в поста ти cheese - недей да се сърдиш :) Просто наистина това ми беше работа допреди време и с пиротехнически състави и експлозивни смеси съм доста навътре с материала,та беше излишно да ми казваш какво може да се направи с нещо което не можеш да си вземеш от ветеринарна аптека или магазин за домашни потреби,но както и да е : peace :punk

 

@peet : безободни рецепти няма.Всичко е опасно в определена степен,дори и най-обикновенните пиратки които си купуваш за празниците.

Link to comment
Share on other sites

На всеки желаещ пълнолетен мога да предоставя информация отсносно експлозиви за домашна изработка.А човека, чийто приятел продавал С-4 - много филми гледаш ;)

И дяца - внимавайте - това не е лъжица за всяка устица.Опасно си е.

Link to comment
Share on other sites

На всеки желаещ пълнолетен мога да предоставя информация отсносно експлозиви за домашна изработка.А човека, чийто приятел продавал С-4 - много филми гледаш ;)

И дяца - внимавайте - това не е лъжица за всяка устица.Опасно си е.

na4i 6te polu4i6 PM sled 8-9 meseca :)

Link to comment
Share on other sites

LaN, с тия изавления за "детски работи" прозвуча като самодоволен тиквеник, а всъщност просто си си изпуснал нервите. Случва се :D

Все пак бъди снизходителен към тия, които се учат в момента - и ти си се учил преди време.

Наистина е МНОГО важно да се знае това, дето си го писал последно - няма безобидни рецепти! Съветвам начинаещите да го запомнят!!!! Човек може да си направи беля с наглед безопасни неща.

 

Сещам се, че наистина е добре да разкажа подробно споменатата по-горе случка в Асеновград. Поучително е !

Значи - годината е 1984-а. Весела компания глупаци решава да си направи бомбички за Нова Година. В ония години фабрични такива нямаше, та си ги правехме какво сами , както и много други неща :D

Взимат от магазина добрия стар оловен миниум, намират си бял бронз (алуминиев прах), отварят манифактурата и произвеждат ЕДНА КОФА бомбички. Една кофа като количество, в кофа, всичките на едно място, ги и съхраняват до празника. На самия празник, току преди момента за вдигане на шум, кофата, пълна догоре, се изнася на терасата, от където ще се хвърлят изделията. По някакъв начин, обаче,я взривяват наведнъж (един от двамата оживели от терасата казал, че взета от там кофата е била изтървана обратно там, но това не е чак толкова интересно).

Вследствие на което трима или четирима умират от осколочни наранявания от камъчета (в тия бомбички се ползван камъчета, да припомня) и летящи тенекии от кофата а компанията, която се весели вътре в апартамента е пълна със стъкла от прозорците на терасата, с изпопукани тъпанчета, счепвания от падащи мебели и прочее. Самата тераса се откъсва и пада. Била е на първия етаж, та не е паднала зрелищно, ама човек по това може да си направи сметка каква е била силата на експлозията, щом е откъснала цяла тераса от сградата!

След тая случка бяха разлепили с педагогична цел из училищата в града снимки на оживелите от терасата - хубави, детайлни цветни снимки, с всичките им изгаряния и разкъсвания . Бая години след това не смеехме и да помиришем пиротехника ...

 

Та така. Внимавайте какво правите, приятели-пиромани! Много внимавайте, много питайте, мислете какво правите, и каквото правите, го правете в малки количества! И най-важното - не се мислете за Недосегаема За Неприятности Голяма Работа. Щото гробищата са пълни с такива Недосегаеми За Неприятности Големи Работи!

 

Ха със здраве !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...