Jump to content
BulForum.com

c/c++


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Ми значи разликата между с и с++ и че първото е сложно и объркано а второто е сложно и още по объркано и има поддръжка на класове, приятелски функций и т.н. Иначе принципна р/ка м/у дватакомпилатора няма.

Лично мен ако питаш компилатор укомплектован със цялата помощна информация е най - добрия избор. Аз първо почнах с две книи на с и с++. После плахо започнах да пиша на Турбо с (много прицакан). После един колега от фми-то в ПУ ми изрови Борланд С++ буилдера. Той е добър но използва йерархията на класовете и компонентите от Делфи. Тоест тяхните имена и е доста объркващ в началото. Той е добър избор. Работи бързо и има всички хелпове. На него въврвят дори и сорсове писани със СТЛ. Това е библиотека от класове реализираща стекове, списъци, дървета, графи и др. неща от висшото програмиране които ина мен не са ми много ясни. До сега се занимавах на буилдера. Но смятам да се опитам на визуалното с++. За целта в момента си дърпам него и мсден-а и се надявам да разбера нещичко. :)

 

Иначе по принцип за писане стават всички компилатори. Стига да имаш литературата за езика и примерчета.

 

Не искам акъл да ти давам но най - правилно е да започнеш от С. Защото С++ е надстройка на С. Научи синтаксиса на езика и ще бъдеш омаян от простотата на изразността му. Няма ги тия бегинове и ендове като в паскала. Имаш голяма свобода на работа. Научи после да работиш с динамични обекти (указатели). Нучи за едно и дву свързани списъци, масиви. После научи за структурите: дървета, графи. И най на края си избери някоя среда за програмиране на Ъ++ :P чиято библиотека от класове най - ти допада и фъркай.

 

УСПЕХ! и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

 

П.С. На мен ми допадна буилдера но аз му знаех повечето от имената на класовете и компонентите. А пък и освен това там не се задават явно имена на съобщенията към бозата и директно имената на функциите от апито на бозата. Така че просто преписвах делфи код на Ъ++ синтаксис...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...