Jump to content
BulForum.com

c/c++


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
az obache v neia osven dve - tri bg imena drugo bulgarsko ne vidiah :wacko:

Ako idesh v nqkoi knijarnica pitai za knigata na Магдалина Тодорова. Ako ti dadyt edna oranjevo-cherena e tochni tazo kaqto kachih. Te sa 15 faila, t.e. 15 glavi. Neshto se burkash s tova koeto kaza...

Link to comment
Share on other sites

da ta si e 4ovek kato e sviknal na angliiiski trydno moje da mine na dr ...naprimer... az ne moga po nikakav na4in da svikna s MS office na Bg absurd:)) pak i e dosta glupavo da ima programen ezik na balgarski mn dolnoprobno shte izglejda:)

Link to comment
Share on other sites

e ti sigurno ne pomni6, ama ima6e takav - edno vreme se u4e6e v u4ili6tata... akad. Sendov i kompania biaha totalno okrali niakakav ezik ot gnilia kapitalizam i go biaha preveli... sega ostava da se setia i kak se kazva6e... ama ne be6e mnogo zle. ima6e si komanda "pi6i", "risuvai".... iako... iavno sa go zariazali, za da ne ni podgoniat pak 4e sme pirarti - nali ve4e sa ni priatel4eta hamerikancite... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

mmm dam ne go pomna tva pak i ne sam go 4uvala..... ma nie si4ko kradem... tova ne biva da me u4udva..... ne 4e i drugi companni ne kradat..ne sme go otkrili nie tva no shans ina4e spored men programen ezik na BG e Glupavo i dobre 4e sa go sprqli:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

edin vupros za kakvo purvata glava nemoga da q otvorq i ot kude se puska c++ izobshto ot kude da q napisha taq rabota deto mi q obesnqvat v knigata

 

PS:znam che nishto nerazbiram ot programirane no shte se opitam da se naucha na tva onova takache molqvi se ne mi se helete :D

Link to comment
Share on other sites

Значи ако искаш да се захващаш сериозно с програмата определено тая книга ще ти свъши чудесна работа като за начало...

Разгледай я и пиши повечко алгоритмите които са дадени там защото повечето са масови алгоритми(в смисъл че много се използват а не че са с масиви)..

Това ти е обяснение на езика С++..

За да пишеш програми на С++ ти трябва компилатор...

Препоръчвам ти като заначало да хванеш ДЕВ С++(Dev C++)... Има го качен на Warez.ru

По-късно можеш да минеш на Visual C++...

Той е най-добрия поне засега...

Ама като за начало ти трябва точно ДЕВ С++..Той ще ти свърши работа за простичките програми..

Вужуал С++ е за по обемисти и по-смислени програми...

Link to comment
Share on other sites

По-късно можеш да минеш на Visual C++...

Той е най-добрия поне засега...

Така си мислиш ти. Има само един компилатор и това е gcc... Другото са или портове за различни ОС, или имитации. Но ако се занимаваш сериозно с програмиране на C/C++ и сам ще го разбереш. Просто не се ограничавайте с това дето го бълва нашата образователна система - тя е доста години назад и доста години в ляво от света. Ако се не лъжа още се изучава Pascal във ВУЗ-овете... И после се чудим как румънците станали по-добри специалисти от нас.

Link to comment
Share on other sites

Ами нинам поне аз така мисля (и не само аз).

Вярно че може би в gcc е истината обаче за потребителите на Windows е страсхно удобен точно Visual... Дори страшно много програмисти бачкат на него и са супер доволни...

Все пак всеки сам си решава на какво да работи...

Аз даже си бачкам на ДЕВ С++ защото в момента още се уча(всъщност знам много малко) и съм доволен от него защото досега всичко което ми е трябвало ми го е осигурило тоя компилатор...

В даскало е още по-зле там бачкаме на Турбо С++ което е просто....немам думи брато..

То онова просто е някво супер тъпо...

А ДЕВ С++ си ми е супер добре... досега всички библиотеки които съм използвал ги е имало докато в Турбото там липсваха някви(забравих вече кои)

Така че за простия юсер който още се учи и тва е добре,защото е леко и удобно...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
:D eee LifeFeel tolkova li dober/dobra che chak uroci inache sum zaintrigovan :D

до колкото знам човекът с това си вади хляба (с програмиране, не с уроци :) ) , така че има на какво да те научи, пък и не само теб.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че мога да обяснявам добре...

 

в преподаването работата не е само да знаеш много

може и да греша though

 

edit:

уфф, забравих да кажа, че пиша на С някъде от 1991 година

 

(не че не съм заделял сооолидно време да играя (по-късно и да пия), ама нали трябва да има равновесие в природата ;) )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...