Jump to content
BulForum.com

"Primer" - някой гледа ли го?


Recommended Posts

Свалих си аз един филмец... Primer. Изглежда много странен... някви изобритатели там праат нещо. Няма много действие ама може да е мн интересен. Обаче субтитрите са на английски. Абе някой ако го е гледал може ли да ми обясни закво става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

В момента ги превеждам. На 20-та минута съм. Не претендирам за абсолютна точност, но се старая. :) Има някои термини дето ми излизат не знам откъде. :)

Като са готови утре-другиден ще ги кача и който иска може да ги дооправи, където намери грешки.

Иначе филма наистина е мноого хубав. ;)

Link to comment
Share on other sites

В момента ги превеждам. На 20-та минута съм. Не претендирам за абсолютна точност, но се старая.  :)  Има някои термини дето ми излизат не знам откъде.  :)

Като са готови утре-другиден ще ги кача и който иска може да ги дооправи, където намери грешки.

Иначе филма наистина е мноого хубав.  ;)

Благодаря и аз ги търсих от отдавна!Къде ще ги качиш?В японския ли?

Link to comment
Share on other sites

Ето ги.

При филма. ;)

Надявам се, че ще свършат работа.

Приятно гледане! :)

 

Благодаря много.На първ поглед са отлични!! :rolleyes:

Хех...хората от пръв поглед и се влюбват, ама... ;)

Мерси...приятен филмец.

Link to comment
Share on other sites

Кажете поне за какво се разправя. Поне да знам дали си заслужава да го гледам. За какви изобретатели става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за четирима приятели и "колеги", които работят през свободното си време в гаража на едно от момчетата (Аарон). Опитват се да конструират продукт, който ще е както нов за пазара, така и печеливш. Едно от момчетата - Ейб - успява (чрез много опити) да постигне ефект, който не е известен на другите досега. Разкрива го единствено на Аарон, решавайки, че е твърде ценен, за да бъде търгуван. Това е единствено началото. Тъй като филмът не е сниман много последователно и човек лесно се обърква, мисля, че с тези насоки ще се ориентира. Още едно подсказване - става въпрос за машина на времето. Филмът не е само за машинариите и цялата техника. По-скоро почва там, откъдето свършват бърниканията и опитите.

След първото гледане, ако има неясни моменти и не ви се гледа втори път, тук има много обяснения:

http://us.imdb.com/title/tt0390384/board/threads/

И още нещо, това е дебютен филм и като такъв едва ли би трябвало да е ефекти, ефекти, ефекти. И въпреки че е на малък бюджет, мисля, че е изпълнен страхотно. С динамиката, напрежението и всичко. А замисълът не че е оригинален (има и други филми на такава тематика), но е поднесен така, че да ти се завие свят и да се чудиш за какво става въпрос. Наистина му трябват повече от едно гледане. :)

Общо взето е това. Според мен си струва да се гледа. Но всеки с мнението си. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Кажете поне за какво се разправя. Поне да знам дали си заслужава да го гледам. За какви изобретатели става въпрос?

Ами не знам дали си заслужава,но ще кажа само,че аз не можах да го изгледам до края.Смятам,че субтитрите не са лоши просто филма е пълна БОЗА,както някой спомена по горе. :angry1
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...