Jump to content
BulForum.com

Haй-добрият КИТАРИСТ!


Ibrakadabra

Кой според вас е най-добрият и най-велик КИТАРИСТ в света на всичките времена?  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Неска по VH1 дадаха you dont remenber i'll never forget. Една добра песен с баладичен характер и според мен едно баладично по леко соло би паснало перфекно (както и започва самото соло), а ингви пак се правеше на най-бързия китарист в света. Тъпо е непрекъснато да внушаваш колко си бърз техничен и прочие. Много по велик китарист за мен е един Браян Мей , които може да не е толкова бърз и да не са кълчоти с китарата по сцената, но няма една негова нота, изсвирена не на място. Това естествено си е мое мнение и виждане. Няма да задълбочавам спора, но никога не съм харесвал и няма да харесам Малмстийн, просто защото си е един позьор с прекалено голяма мания за величие, гледащ да изпъкне навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Абе ся се сетих за един доста добър. Роден китарист, за съжаление не му знам името - за солото на тази песен му свалям шапка. Групата е Контрол. Сигурно не е лесно да свириш ръченица на китара. Чуйте парчето, струва си, поне заради солото в края му.

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че никой не е споменал Alexi Laiho[Children of Bodom, Sinergy] и Luca Turilli[Rhapsody].

Сега, не претендирам, че са най-добрите, но е редно да са в класацията :)

Link to comment
Share on other sites

Такова нещо като "най-велик" в действителност няма. И все пак, от съвременните, действащи и new-age групи, като че ли бих посочил Alexi Laiho.

Link to comment
Share on other sites

Не знам как не сте споменали досега John Petrucci от тиитърите! B)

 

cs-JohnPetrucci1-Atlanta71901.JPG

 

Иначе много ме кефи как борави с китарката и кви невъзможни звуци издава с нея тоя пич:

Tom Morello - (X) Rage Against The Machine, (Current) Audioslave

 

Ама истината е една:

Такова нещо като "най-велик" в действителност няма
Link to comment
Share on other sites

Гледам, че никой не е споменал Alexi Laiho[Children of Bodom, Sinergy] и Luca Turilli[Rhapsody].

Да, такова нещо като най-велик няма, но ако има класация за най-тъпи китаристи Лука Турили определено ще е в топ 10... веднъж четох интервю с тоя човек и се отчаях колко е зле... а свиренето му, макар да не е лошо е доста еднообразно и не блести с нищо. Алекси е значително по-добре, ама и той не може да се похвали с някакво особено разнообразие... въобще имам чувството, че повечето метъл групи, излезли на бял свят в средата и края на 90-те тъпчат само на едно място. Затова не намирам никакво величие в музикантите от тези групи. Струва ми се, че повечето от най-добрите китаристи са в прогресив и алтърнатив рока и в джаза...

Link to comment
Share on other sites

Имам всички албуми на Рапсъди до 2002 година вкъщи и се чудя какво да ги правя. Слушал съм твърде много неща за да ме обвиниш в невежество. Не знам откъде реши това за репутацията на Турили, но да знаеш, че света не свършва с Европа и Токио. А еднообразността личи отдалеч, стига ти само да чуеш повече от 3 песни на Рапсъди или соловите албуми на Лука... (където между другото вокала ми харесва повече от Фабио ама нейсе...). Всъщност няма смисъл да приказвам - слушай няколко песни на Rhapsody, после няколко на Dream Theater или Pain Of Salvation и после ми говори за виртуозност и разнообразие. Не че харесвам показната сложност в музиката, ама като ще претендираш да си виртуоз поне трябва да има някакво основание.

Link to comment
Share on other sites

slu6al sum dostata4no Rhapsody,DT i Pain OF Salvation i vse pak ne moga da se saglasq s teb.nz kak moje da si slu6al genialnite sola na Luca i da tvardi6 4e ne e ni6to osobeno.

i neka ne stigame otnovo do Progressive-a molq.omrazna mi da se sravnqva tehni4nostta na grupi s tazi na progressive takiva.kakto sam kaza tam si4ko e pokazno

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...