Jump to content
BulForum.com

Малко снимки от "зоопарка"


Recommended Posts

Вчера отидох да уговоря една фотосесия и статия в нашия "зоопарк" и пощраках малко с моята сапунерка. Старае се управетелката, но положението на животните (най вече на хищниците) е доста трагично.

Ето снимките.

 

Ако някой също е снимал хайваните да праща насам.

Link to comment
Share on other sites

Oй, колко тъжни изглеждат лъвовете...

Мисля да поснимам, когтато имам време.

И после ще кача снимките :)

 

Тея хайвани са по стари от мен и цял живот живеят в клетка голяма колкото банята ми, как няма да са нещастни.

Мъжкия обаче периодично реве и покозва кой е "шефа" на зоопарка, щях да го запиша ама ми се напълни картата със снимки.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да гледам тия умрели лъвове бееееее :cry :cry

Тая вечер отива и ша ги освободя. Те трябва да живеят пълноценен живот и да хапват " прясно " :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не мога да гледам тия умрели лъвове бееееее :cry  :cry

Тая вечер отива и ша ги освободя. Те трябва да живеят пълноценен живот и да хапват " прясно "  :lol:

 

Прясно rane ще ядат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Липсата на пари си казва думата!! :sick Много жалко за животинките :(

Link to comment
Share on other sites

Немога да провра обектива, защото е вдлъбнат :P , вълците имаха двойна ограда и затова неможах да ида близо до мрежата.

, но то пък и тея павета да ги снимаш, дето са при тях малко кофти. :cry

Защо, нали трябва да се види при какви условия живеят, при професионалната фотосесия ще наблегна точно на това.

 

Липсата на пари си казва думата!! :sick Много жалко за животинките :(

 

Липса на пари и място.Според мен трябва ако се подобрява зоопаркът да се премести на съвсем нов терен, но тук идва и липсата на пари.

 

Ще направя всичко по силите ми това положени да не продължи дълго.

Link to comment
Share on other sites

Ще направя всичко по силите ми това положени да не продължи дълго.

 

Какво точно смяташ да направиш ако не е тайна?? :confused

Link to comment
Share on other sites

Какво точно смяташ да направиш ако не е тайна?? :confused

 

Ще го правя частен ;) (няма да го купувам аз).

Link to comment
Share on other sites

абе 4астен ,държавен,тия зоо паркове са ебати затворите,никъв смисъл нямат,освен да тормозят горките животинки вътре :angry:

много ми е гадно като ме замъкне някой там :angry: :cry

Link to comment
Share on other sites

Не всеки има възможност да отиде до Кения примерно.Но специално за нашият 80% от  животните можеш да си ги видиш като идеш до съседното село де.

 

ъъъъъъъ ти знаеш ли за кой зоопарк говорим :confused

 

Дори и в резерватите трудно ще ги видиш, камо ли в съседното село.

Link to comment
Share on other sites

Козите са камерунски, а тези породи гълъби не всеки може да види, освен ако не се интересува от тях.

Link to comment
Share on other sites

Мойте извинения за офтопика, ама да опитомиш тигър или лъв за мене си е живо зло, оскърбление към природата и все в тоя дух! :angry1 Странно с кви средства се държи тоя зоопарк ? Общината сигурно дават колкото да се нахранят животните веднъж на 3 дена ... ако се сложи вход ( както едно време, 50 стотинки беше мисля ) и стане малко оживление ( ако е възможно все още това ) ще стане много по-добре, но така, да си влиза който си иска ... хубаво, ама не сме европейска богата държава :allien

Link to comment
Share on other sites

Аз мразя зоопарковете, страшно много ме депресират. Никога не бих завел детето си там, колкото и да мрънка. :devil

Link to comment
Share on other sites

Мойте извинения за офтопика, ама да опитомиш тигър или лъв за мене си е живо зло, оскърбление към природата и все в тоя дух!  :angry1 Странно с кви средства се държи тоя зоопарк ? Общината сигурно дават колкото да се нахранят животните веднъж на 3 дена ...

 

Ами никой не ги опитомява, това не е цирк, а е почти невъзможно да се опитоми подобно животно. Общината дава достатъчно средства за изхранването на животните (друг е въпроса колко от продуктите прибират мангалите, които работят там :angry1 ), Проблемът е в условията в които живеят животните. В София проблемът е същия, има пари за храна, но за нови клетки няма, ама то с едното ядене може ли да се живее. А за сътоянието на зоопарковете е виновна и самата оправа, неможе животните да живеят в мизерни заграждения, а те да харчат пари за нови терариуми, голяма простотия :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ето малко снимки и от мен на пародията на Зоологическа градина, която имаме :sick

Мисля че този поглед разказва за всичко:

o632568567311406250.jpg

 

Като се сетя че миналата година 6 часа обикаляхме тук и пак не можахме да видим всичко, това нашето ми се струва голяма мъка. Ясно е че няма пари, но поне чистенето не е много скъпо. Мизерията е пълна.

Имам малко снимки от Burger's Zoo, но са със стария ми апарат: ...

Link to comment
Share on other sites

Горките животни :( . Лятото бях в Унгария и там е нещо съвсем различно . Зоопарка представлява огромен парк с пейки , шадравани , а животни са като у дома си . Клетките са огромни , просторни , засадени с разстения и всяка клетка е различна , такава , в която животно ще се чувства като у дома си ! Излишно е да споменавам , че успяхме да посетим малка част от огромния зоопарк .

Link to comment
Share on other sites

Жалко :(. Но не се учудвам , защото все пак сме в България. А после искаме да влизаме в Европа - еми така няма да стане ! Стандартите специално за зоологическите градини и за отглеждането на животни в Европа са много, ама много по-добри от тези в България (както и всичко останало). :cry

Аз попринцип харесвам животните и всяка година като отида в Испания , обикаляме с приятели и познати зоопарковете в Мадрид и околностите, и там всичко е напълно различно. Няма ги такива изпълнения. Въобще сме много далеч от живота в Европа ! Няма я тази мръсотия и чистотата е на високо ниво. Освен това за всяко животно се гледа от специален екип от ветеринари и всякакви хора, които разбират и помагат на животните.

Link to comment
Share on other sites

тези снимки ме натажиха защо се нашата страна е наи назад ... :( :( :cry

баси ... иначе тези в Burger's Zoo са яки ... харесват ми ... животните не ми изглеждат като пленени Крадци в Някой затвор ... от Burger's Zoo луха свобода а от нашите одължаване на присъдата :( :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...