Jump to content
BulForum.com

screen shot


Recommended Posts

Може ли да ми обясните как се прави screen shot на даден момент в компютъра ми и съответно да мога да отбелязвам с ограждане точно това, на което искам да наблегна?

Може и да е тъп въпросът ми, но наистина незнам как става. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Има едно клавишче print screen , натискаш го, после като излезнеш примерно от играта отваряш paint и даваш paste и после save :P

Link to comment
Share on other sites

Натискаш бутона PrintScreen.

След това отиваш в някоя графична програма и даваш Ctrl+V или просто Paste.

А в какъв смисъл да оградиш нещо?

 

Може да "хванеш" четка или друг инструмент за рисуване пак към графичната програма и да си очертаеш това, което ти трябва.

Най-елементарната програмка е Paint - всеки Windows си я има.

 

А за филми вече ако ще правиш скрииншотове(или клипове) - повечето плейъри си имат клавиш за тая работа, дори и специална директория, където отиват "шотовете".

Link to comment
Share on other sites

Не при всяка игра става обаче. Някои игри (като starcraft и diablo например) си спомням че имаха обърнати цветови палитри.

Повечето игри имат вградена функция за screenshot-и. Хубаво е да се прочете в интернет за конкретната игра тъй като не винаги те са достъпни за потребителя.

 

Edit: за филми .. този номер не става тъй като се ползва overlay, при което се наблюдават много стванни ефекти при paste-ването в paint ;) експериментирайте.. но не става директно :) - за справка post-а на Grim.

Link to comment
Share on other sites

Не при всяка игра става обаче. Някои игри (като starcraft и diablo например) си спомням че имаха обърнати цветови палитри.

Повечето игри имат вградена функция за screenshot-и. Хубаво е да се прочете в интернет за конкретната игра тъй като не винаги те са достъпни за потребителя.

 

Edit: за филми .. този номер не става тъй като се ползва overlay, при което се наблюдават много стванни ефекти при paste-ването в paint ;) експериментирайте.. но не става директно :) - за справка post-а на Grim.

На Стар Крафт и Диабло, шотовете автоматично се сейв-ваха в главната директория на играта ;) :punk B)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...