Jump to content
BulForum.com

4at programa za linux kam MSN i Mirc


Recommended Posts

KnoPPix-а май си има Xchat. А за IM - аз ползвам GAIM. Виж в KnoPPix-a дали има Kopete (т'ва ли беше на KDE IM-то?).

Link to comment
Share on other sites

За чат бих ти препоръчал Xchat или BitchX. И една забележка - mirc е програма за чат под уиндоус, моля те не я намесвай тук.

А някой няма ли да препоръча licq, удобно е :)

Link to comment
Share on other sites

Аз бих препоръчал SIM - Simple Instant Messinger много удобна и лесна за употреба обаче ви съветвам да намерите готов пакет за дистрибуцията си защото аз я компилирах около 3-4 часа с моята машина (2700+ 256 RAM Slackware 10.1 + Kernel 2.4.29) колкото програма за IRC фаворита ми е KVIRC обаче проблема й е че е дота голяма - около 300 MB иначе тя се доближава най-много до mIRC.

Link to comment
Share on other sites

moze li nqkoi da mi kazi programa za 4at v linux ..po to4no za knoppix .iskam da moga da 4atq v mirc i MSN

 

Нека съвсем да те омотаме... ")

Аз пък ти препоръчвам да си инсталираш PSI (http://psi.affinix.com/). Това е Jabber клиент. Освен инсталацията (има пакети за какво ли не) ще си направиш и акаунт на jabber.minus273.org.

През Jabber клиент може да правиш всички известни (и неизвестни май?) протоколи за чат. Връзката става през съединители на сървъра. Този (jabber.minus273.org) си е нашенски, български и ако нещо не ти хареса може да напсуваш администратора :)

PSI си работи перфектно и няма някои от бъговете на gaim.

 

п.с. Предимството да ползваш един и същ клиент за различните протоколи не е за изтърване! Няма идея в това да имаш отделна програма за чат за всеки протокол - така правят само виндозаджиите :punk

Link to comment
Share on other sites

Blagodarq na vsi4ki no se okaza 4e X-chat IRC i Gaim(GIM) sa nai dobrite za men...knoppix rulz...Gaims ima vrazka kam vsi4ki messengeri...linux mo4na da mi haresva

 

da ne otvarqm nova tema...nqkoi da znae kak da podkaram igra za windows da varvi pod Linux gledam nqkav Wine imam ama toi dava error 0 i tva kvi nastroiki trqbvba da mu naoravq i ima li drugi takiva

Link to comment
Share on other sites

Свали си cedega за предпочитане като сорс компилирай си я и примерно в дяла на бозата като имаш някаква игра стартираш си конзола и достигаш до мястото на *.ехе фаила и пишеш cedega *.ехе и при добър късмет ще подкараш играта.

Link to comment
Share on other sites

... колкото програма за IRC фаворита ми е KVIRC обаче проблема й е че е дота голяма - около 300 MB иначе тя се доближава най-много до mIRC.

 

???? KVirc e около 4 МБ.

Link to comment
Share on other sites

????  KVirc e около 4 МБ.

 

Като сорс може но аз разгледах всичките й директории и сметнах 300 MB ... поразгледай малко във всички директории където има нейни фаилове и би трябвало и при теб да е така.

Link to comment
Share on other sites

Като сорс може но аз разгледах всичките й директории и сметнах 300 MB ... поразгледай малко във всички директории където има нейни фаилове и би трябвало и при теб да е така.

300MB!?

 

PACKAGE NAME: kvirc-3.2.0-i486-1pcx.tgz

PACKAGE SIZE (compressed): 5394 K

PACKAGE SIZE (uncompressed): 18320 K

 

http://www.linuxpackages.net/viewpkg.php?id=5977

Link to comment
Share on other sites

Ето и още един пример: wine, компресиран - около 5 мегабайта; wine, некомпресиран - около 60 мегабайта; wine, компилиран около 600 мегабайта :excl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пробвал съм Konversation и останах доволен и тя подобно на KVIRC много се оближава до mIRC, но и аз не знам защо си останах на Xchat.

Link to comment
Share on other sites

Lucky13: аргументирай се pls за Konversation-а

 

Е,и тя си има кусурите,но лично аз най много я харесвам.

На xchat например като кликнеш на някое име/канал не го отваря в отделен прозорец.В същност изобщо не го отваря и всеки път трябва да right-кликваш и да избираш "open in a new dialog box",другото е че менютата за настройване/добавяне на сървъри са по-подредени,има някои готини неща,които не са там,а са тук...бе въпрос на вкус е.Но пък си има и кусури:

Като дадеш /list на някой сървър,буквално поглъща всички ресурси и компютъра почва да лагва.Другото е че не може да се сложи bg картинка или да се направи прозрачен прозореца,но мене мн не ме вълнуват подобни гъзарии... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

На xchat например като кликнеш на някое име/канал не го отваря в отделен прозорец.В същност изобщо не го отваря и всеки път трябва да right-кликваш и да избираш "open in a new dialog box"
Preferences -> Interface -> User list имаш "Action Upon Double Click" и отдолу "Execute command", настрой си го да е "QUERY %s", така ще постигнеш желания резултат :) На стария xchat си е директно Double Click Command. А менютата на xchat са удивително гъвкави и дефакто можеш да си правиш ама точно каквото си искаш с тях (Settings -> Advanced) Аз Konversation-а си го пуснах, тоя най-новият дето е, карах една вечер с него и махнах. Липсват ми страшно много неща от xchat-а, все още е много бъгав, а и default-ните му настройки са ужасни :) (Като цяло май изразявам лично мнение)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...