Jump to content
BulForum.com

SPRINT


Brat4ed'

Recommended Posts

Zdr!Sega smqtam da si kupuvam novo kolelo SPRINT-4e i se sprqh na edno... http://www.sprintmaxcom.com/pop.php?id=94#

Spored vas ima li po-dobro ot tova za izvyngradsko? :bgrin:  :confused

 

xmz, naistina ne e lo6o za izvungredsko, no stava samo za tova! s tova ne moje6 da si pravi6 skok4eta i t.n. ina4e zavisi kolko struva! i kolko si gotov da dade6!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

ami az nqmam namerenie da pravq skok4eta,za6toto dosta sym si izpatila ot tova :blink: :cry A za cena...hi4 nz kolko struva...ako nqkoi znae,pls da mi kaje :bgrin:

 

 

PS:Az sym f, if_pif

Link to comment
Share on other sites

ami az nqmam namerenie da pravq skok4eta,za6toto dosta sym si izpatila ot tova :blink:  :cry A za cena...hi4 nz kolko struva...ako nqkoi znae,pls da mi kaje :bgrin:

PS:Az sym f, if_pif

Колелцето не е лошо иначе за цена предполагам д е около 100 лева не повече ..... но пък може да се намери и по добро .... с задни и предни амортисьори и дискови спирачки ама да е малко по-скъпо иначе поради това , че си момиче и това колело е доста добро за теб :D

А по темата аз нямам Sprint , а CROSS PROTON на около 5-6 годинки е и вече е доста старичък ... :wir :punk :D Иначе ми върши работа (да излизам да карам с приятели на гребната) и изобщо не ми трябв нов или по-хубав за газария и този ми е добре :punk

Link to comment
Share on other sites

Zdr!Sega smqtam da si kupuvam novo kolelo SPRINT-4e i se sprqh na edno... http://www.sprintmaxcom.com/pop.php?id=94#

Spored vas ima li po-dobro ot tova za izvyngradsko? :bgrin:  :confused

 

За това колело със сигурност мога да кажа, че скоростите му не са лоши, обаче след 1000-1500 км активно каране ще се прецака средното движение а после и декласьора.

Link to comment
Share on other sites

Колелцето не е лошо иначе за цена предполагам д е около 100 лева не повече

За толкова пари едва ли ще ти позволят даже да се снимаш до него :punk

Леопарда струва 107 а той е най нисък клас.

Link to comment
Share on other sites

За толкова пари едва ли ще ти позволят даже да се снимаш до него  :punk

Леопарда струва 107 а той е най нисък клас.

Ами аз като го гледам на снимката не е нищо особенно .... в смисъл за по 150 лв ги има некви изрудски с много по-як дизаин с сякви амортисьори и т.е. , а пък тв колело освен предните 2 амортисьора кво друго да има ?!? 24 скорости тва е ясно ..... капличките му наистина са изпипани .... ама друго аз не виждам и не разбирам защо да е толкова скъпо ..... а пък ако наистина както викаш е много повече от 100 лева демек около 200 лв то по-добре да се разгледа по магазините и ще се намери нещо много по-добро .... :punk

Link to comment
Share on other sites

bate_pesho,moga da ti kaja 4e modela ili vyn6niq vid na koleloto ne sa ot zna4enie...tova e s klasi4eska ramka,koqto da ti kaja ne e ot nai-obiknovenite....za kvo mi sa nqkvi Y i V obrazni ramki?A za amortisiorite da ne govorim...sled malko vreme po4vat da skyrcat ujasno,a i kolelata s amortisiori ne sa to4no za grada ili o6te po-malko za izvyngradsko... :blink: :huh:

Sy6to taka obyrni vnimanie na gumite...po-golemi sa ot pove4eto dr modeli,a i sa po-tynki...na men ne mi trqbva nqkyv bega4,s koito da se izfukam na dr,a edna prili4no po-byrza skorost da ne moga da razviq...za kvo mi e togava?!? :confused

Po dobre idi proveri kolko struva v deistvitelnost i togava 6te si govorim....za 100lv nqma da ti dadat i da gumite da mu lije6(s izvinenie)... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аз имам Спринт Самурай , ама е доста стар. Но съм виждал Спринт пак Самурай , обаче доста по-нов :). Явно се повтарят.

А иначе колелото като модел е супер. Мен лично много ми харесва.

Link to comment
Share on other sites

bate_pesho,moga da ti kaja 4e modela ili vyn6niq vid na koleloto ne sa ot zna4enie...tova e s klasi4eska ramka,koqto da ti kaja ne e ot nai-obiknovenite....za kvo mi sa nqkvi Y i V obrazni ramki?A za amortisiorite da ne govorim...sled malko vreme po4vat da skyrcat ujasno,a i kolelata s amortisiori ne sa to4no za grada ili o6te po-malko za izvyngradsko... :blink:  :huh:

Sy6to taka obyrni vnimanie na gumite...po-golemi sa ot pove4eto dr modeli,a i sa po-tynki...na men ne mi trqbva nqkyv bega4,s koito da se izfukam na dr,a edna prili4no po-byrza skorost da ne moga da razviq...za kvo mi e togava?!? :confused

Po dobre idi proveri kolko struva v deistvitelnost i togava 6te si govorim....za 100lv nqma da ti dadat i da gumite da mu lije6(s izvinenie)... :angry1

в подкрепа бих искал да цитирам подписа на един фен от друг форум:

"I ride hard-ends just to pass by the full-suspensions..."

 

избраното от теб колело изглежда добър сити байк, с наченки на туристически способности, стига под това да не разбираш екстремен downhill или скоростен офф-роуд. ако се държиш по асфалта - няма да имаш проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Zdr!Sega smqtam da si kupuvam novo kolelo SPRINT-4e i se sprqh na edno... http://www.sprintmaxcom.com/pop.php?id=94#

Spored vas ima li po-dobro ot tova za izvyngradsko? :bgrin:  :confused

 

koleoto struva okolo 400 leva...

Ima predvid 4e tova kolelo stava predimno za asfalt, ako go polzva6 na drug teren 6te mu skasi6 jivota mnogo...

po vyprosa s precakvaneto: ako si go kara6 razumno i poddyrja6 ( stava duma za koleloto) dylgo vreme bi trqbvalo da nqma6 seriozni problemi.. pyk ako stane ne6to.... ->> smenq6 i gotovo :)

koleloto ima dosta pliusove : moje6 da mu sloji6 diskovi spira4ki, ramkata e aluminieva , koeto zna4i 4e koleloto e dosta leki4ko.... ima i o6te + -ove ama me myrzi da gi pi6a....

are pyk ako go zeme6 sys zdrave da si go kara6 :D

Link to comment
Share on other sites

bate_pesho,moga da ti kaja 4e modela ili vyn6niq vid na koleloto ne sa ot zna4enie...tova e s klasi4eska ramka,koqto da ti kaja ne e ot nai-obiknovenite....za kvo mi sa nqkvi Y i V obrazni ramki?A za amortisiorite da ne govorim...sled malko vreme po4vat da skyrcat ujasno,a i kolelata s amortisiori ne sa to4no za grada ili o6te po-malko za izvyngradsko... :blink:  :huh:

Sy6to taka obyrni vnimanie na gumite...po-golemi sa ot pove4eto dr modeli,a i sa po-tynki...na men ne mi trqbva nqkyv bega4,s koito da se izfukam na dr,a edna prili4no po-byrza skorost da ne moga da razviq...za kvo mi e togava?!? :confused

Po dobre idi proveri kolko struva v deistvitelnost i togava 6te si govorim....za 100lv nqma da ti dadat i da gumite da mu lije6(s izvinenie)... :angry1

Добре де спокойно ........ :lol: Кво са впрягаш толкова :confused Всеки си има вкус и начин на виждане на нещата ..... аз пък предпочитам някво гъзарско колело да хода да са газъра ..... ти ако си мислиш , че аз карам колело то било да хода на работа или аскало :lol: Тва колело го карам 1 път в месеа са приятелчета ..... Незнам ти кво смяташ да правиш с тва колело (да обикаляш българия ? ) ама аз ти казвам мойто мнение ..... ти питаш дали ни кефи еми мен НЕ предпочитам нещо газарско ..... ако знаех , че така ще реагираш изобщо нямаше да си казвам мнението ... айде повече не искам да споря с никой PeAcE !!![/color]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Абе не знам само при моя Meta Pro ли беше, ама ви съветвам, ако купувате колело Sprint да накарате във фирмата/магазина/сервиза, който поддържа колелото ви или самите вие да отворите и да смажете трите движения. Моето колело беше сглобено без смазка или със машинно масло, което не е достатъчно добро за такъв вид двигателна част. Греста си е грес...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Преди 3 месеца си взех СПРИНТ АПОЛОН от магазина на Гаваза в Кючука и съм много доволен. Карам го буквално всеки ден в града, а почивните дни задължително караме с приятели извънградско, било то в планината или до някое пловдивско село. До момента, както вече казах, нямам сериозни оплаквания, даже напротив, само от известно време ми се струва, че спирачките вече не държат така добре, както в началото , като го купих. Та въпросът ми е, понеже съм още лаик в областта, възможно ли е спирачките да се изхабят за такъв кратък период от време или просто имат нужда от настройка. А ако се наложи смяната им, бихте ли ми препоръчали някакви добри V-BRAKE спирачки, може и да са по-скъпички, но наистина да вършат работа.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 месеца си взех СПРИНТ АПОЛОН от магазина на Гаваза в Кючука и съм много доволен. Карам го буквално всеки ден в града, а почивните дни задължително караме с приятели извънградско, било то в планината или до някое пловдивско село. До момента, както вече казах, нямам сериозни оплаквания, даже напротив, само от известно време ми се струва, че спирачките вече не държат така добре, както в началото , като го купих. Та въпросът ми е, понеже съм още лаик в областта, възможно ли е спирачките да се изхабят за такъв кратък период от време или просто имат нужда от настройка. А ако се наложи смяната им, бихте ли ми препоръчали някакви добри V-BRAKE спирачки, може и да са по-скъпички, но наистина да вършат работа.

 

 

 

за 3 месеца ... е възможно да не спират толкова, колкото в началото ;) може да искат малко настройка, иначе ги има V-brake шимановски :) за по 15 лева бройката ;) които в комбинация с хубави калотки , накладки ... бе не знам кое е точната дума , спират доста задоволително ;)

Link to comment
Share on other sites

В магазина на Гаваза ми предложиха колодки с 3 сегмента, оцветени в различни цветове. Всеки един е за различно време и настилка, примерно единия сегмент е за мокро, втория е за кално и т.н. Ако някой ползва такива или има впечатления да си каже мнението. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

В магазина на Гаваза ми предложиха колодки с 3 сегмента, оцветени в различни цветове. Всеки един е за различно време и настилка, примерно единия сегмент е за мокро, втория е за кално и т.н. Ако някой ползва такива или има впечатления да си каже мнението. :rolleyes:

наскоро турих тия трицветните на задната си спирачка и съм премного доволен. спира си много стабилно, ама не знам дали щото са просто нови накладките или щото са по-хубави - старите ги бях изял доста. единствения "проблем" който срещнах е че новите (трицветните) дойдоха малко по-дебели от старите ми шимановски и трябваше да отпускам жилото за да се разтвори още спирачката. иначе пък спират супер :) като изям и предните и там ще си турна такивка.

Link to comment
Share on other sites

наскоро турих тия трицветните на задната си спирачка и съм премного доволен. спира си много стабилно, ама не знам дали щото са просто нови накладките или щото са по-хубави - старите ги бях изял доста. единствения "проблем" който срещнах е че новите (трицветните) дойдоха малко по-дебели от старите ми шимановски и трябваше да отпускам жилото за да се разтвори още спирачката. иначе пък спират супер :) като изям и предните и там ще си турна такивка.

 

 

можеш да направиш и друго, да размениш предните със задните :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Преди 3 месеца си взех СПРИНТ АПОЛОН от магазина на Гаваза в Кючука и съм много доволен. Карам го буквално всеки ден в града, а почивните дни задължително караме с приятели извънградско, било то в планината или до някое пловдивско село. До момента, както вече казах, нямам сериозни оплаквания, даже напротив, само от известно време ми се струва, че спирачките вече не държат така добре, както в началото , като го купих. Та въпросът ми е, понеже съм още лаик в областта, възможно ли е спирачките да се изхабят за такъв кратък период от време или просто имат нужда от настройка. А ако се наложи смяната им, бихте ли ми препоръчали някакви добри V-BRAKE спирачки, може и да са по-скъпички, но наистина да вършат работа.

 

Дай някви снимки на Аполончето :) И аз съм с аполон и съм страшно доволен ... всеки ден карам спускам тепетата и така за сега е много стабилно, нямам оплаквания :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някъде из нета им ли официален сайт на българския представител на Спринт примерно, в който да видя какви модели се предлагат в България, в частност в Пловдив, няква наличност в магазините, или дори възможност да си поръчам колело от нета...с превеждане пари по банков път, куриер и изобщо някъв мизерен сайт даже ако има пак ще ми е от полза, щото прерових гугъл, но не намерих ;)

Link to comment
Share on other sites

търсил си значи, а?

 

адреса и телефоните на склада ги има в отметката за "контакти". търговия по интернет не предлагат, но и точно за велосипед си е по-добре да го видиш на живо и дори тестваш. в склада на кукленско шосе си имат напълнофункционален магазин и продават и на дребно, макар и с нежелание. разлика в цените между склада и различните магазини в града няма обикновено. между другото то не е склад, а завод - там ги сглобяват.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз също карам SPRINT APOLO.За мен това е класиката на велорамките.Иначе сам го тунинговал почти цялото.Лапа-Pazzas,кормило- Pazzas,седло -VeloItaly, газови амортисиори,колче -TRUVATIVE,гуми MAXXIS ,от оригинала съм запазил само рамката и скоростите,целия ъбгрейд ми струваше към 1200лв(тук вкл.цената на новото колело 550лв.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...