Jump to content
BulForum.com

ROCK, HEAVY METAL


JOU JOU

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
Първо да уточня , че съм фен на всички Сиатълски групи но не виждам с какво Pearl Jam са по-добри от Nirvana. Nirvana е първата група която подписва с мейджър лейбъл и пробива като така отваря вратата за групи като Pearl Jam и Alice In Chains . Soundgarden също имат договор но нямат такъв първоначален успех.

сори за офтопика .

 

Не споря. Всеки си има вкус. Но първия в нещо не е непременно най-добрия.

Link to comment
Share on other sites

progressive metala e izdunka? heheheheheh taka e nai-slojnata i tehni4ka muzika (spored men) sux, prav si Leper_Messiah ;F

 

Няма издънки според мен. Има различни течения в рока - това е . Вярно, че Сиатълските групи повлияха негативно на класическия Хеви Метъл, но не можем да отречем, че в края на краищата точно през 90-те емблемите на Хеви Метъла - Maiden i Judas тръгнаха да експериментират. Нима Брус Дикенсън не направи соло-кариера, в която имаше влияние точно от сиатълската "вълна".

Link to comment
Share on other sites

Аве хора имам чувството че някои от вас не са запознати (то и аз не съм напълно де :lol: , но...както и да е) . Едни говорат за жанр Метъл който е различен от Рок, но близък други. Почитател съм на RAMMSTEIN, Metallica, (малко и на KORN), (преди не бях сега вече може да се каже че съм фен на Nirvana), Depeche Mode и др. Linkin Park са стил HARD POP (стила според някои е НеоМетъл). Като за този жанр добре свирят. Iron Maiden според мен имат няколко хубави парчета, но тази група от големите(групи) уважава нашата страна щом я е посещавала повече от един път.

Български РОК Динозаври трудно ще се намерят. Първо те ще са известни само в България второ кога да станат известни в бъдеще освен. България нама рок динозаври има метъл зверове. Класическия БГ рок е хубава музика от нашата страна. Исками се много да опровергая Мерлин Менсън в една негова песен ама трудно защото днес света е комерсиализиран и то глобално(рекламата играе голяма роля за това, но рекламата къде не играе роля? и кое му лошото на комерсиализираното?(някои супер тъпи музики))

:pirate :punk :punk :punk :punk :devil

Като публика на някой як метъл концерт :) .

Link to comment
Share on other sites

RAMMSTEIN - тези ще са интересните рок динозаври.

А иначе Black Sabbath са групата която ще се слуша и след 200 години ако светът не е станал само китайци или талибани :) .

Link to comment
Share on other sites

Аве хора имам чувството че някои от вас не са запознати (то и аз не съм напълно де  :lol: , но...както и да е) . Едни говорат за жанр Метъл който е различен от Рок, но близък други. Почитател съм на RAMMSTEIN, Metallica, (малко и на KORN), (преди не бях сега вече може да се каже че съм фен на Nirvana), Depeche Mode и др. Linkin Park са стил HARD POP (стила според някои е НеоМетъл). Като за този жанр добре свирят. Iron Maiden според мен имат няколко хубави парчета, но тази група от големите(групи) уважава нашата страна щом я е посещавала повече от един път.

Български РОК Динозаври трудно ще се намерят. Първо те ще са известни само в България второ кога да станат известни в бъдеще освен. България нама рок динозаври има метъл зверове. Класическия БГ рок е хубава музика от нашата страна. Исками се много да опровергая Мерлин Менсън в една негова песен ама трудно защото днес света е комерсиализиран и то глобално(рекламата играе голяма роля за това, но рекламата къде не играе роля? и кое му лошото на комерсиализираното?(някои супер тъпи музики))

:pirate  :punk  :punk  :punk  :punk  :devil 

Като публика на някой як метъл концерт  :) .

 

1. Мейдън в България - само един път. Втория беше за една бройка. Някой се беше малко поразболял.

2. За сефте чувам HARD POP - Нео метъла може да е всичко - ама POP?!

3. Спокойно можеш да извадиш от тази тема Depeche Mode.

Link to comment
Share on other sites

RAMMSTEIN - тези ще са интересните рок динозаври.

А иначе Black Sabbath са групата която ще се слуша и след 200 години ако светът не е станал само китайци или талибани :) .

 

Абе талибаните са все пак една шепа хора. Колкото до китайците - дано не се усетят скоро, че ориза който кльопат толкова много е само гарнитура /за останалия свят/. В момента,в който осъзнаят този факт - горко ни.

Т'ва беше извън темата - ХА ХА ХА!

Link to comment
Share on other sites

Nirvana,Korn,Limp Bizkit(добре де в боследния албум удариха гъза в тавана, дано се поправят)Slipknot,Metallica.Иначе от по-старото поколение много се кефя на Sex Pistols и Led Zeppelin

Link to comment
Share on other sites

А къде забравихте "боговете" AC/DC!?

 

Хм - уместен въпрос. Едно е ясно - групите за които си заслужава да се говори са толкова много /похвално! / , че забравяме някои от големите.

Link to comment
Share on other sites

Ole..tolkova razbirachi na edno mqsto mi e trudno da go ponesa..I nai-golemia - Lepper_Messiah..samo ot nika ti mi e qsno che ti ot muzika vdqvash kolkoto az ot atomna fizika.

Хм...не те знам колко вдяваш от атомна физика, но ти предлагам да се въздържаш от такива изказвания, щото по този начин обиждаш доста хора!!!!! И аз също се чувствам обиден и поне още 10-15 човека от форума! Човека изказва мнение и не напада никой от форума за разлика от теб! Едва ли ти си най-умния, най-разбиращия от музика и с най-правилна ориентация към стиловете! Не харесваш металика - добре, ама това не ти дава право да обиждаш тяхните фенове!

 

И аз съм на мнение че ще останат групи като Мейдън, Металика, Пърпъл, Цепелин, Рейнбоу, Меноуар и т.н. и на последък все по-малко стойностни групи излизат на световната сцена, защото времената са такива. Търсенето е друго - Рап, Денс, Етно и т.н. и все по малко рок се прави! Еми нормално е ако преди на година са излизали по 1000 групи от тях да се отсеят 5, които стават за нещо и така всяка година. Изходът е повече стойностни групи. Докато сега - от 100 групи 1 ама не за година, а за 3 години примерно! Рока умира, колкото и да ме е яд за това! Както са измрели доста други стилове преди него! Е, може след 50 години пак да дойде на мода, но...

Аз лично от съвременните групи уважавам: Slipknot, SoAD, Apocalyptica, HIM. Това е!

Ако някой се почувства обиден от моя пост, значи си го е заслужил! Мразя да ме слагат под общ знаменател, без дори да съм сложил пост в темата!!!

Link to comment
Share on other sites

шшшш опасни сте бре.сега ми е чудно къде са модерите да мачкат наред за оффтопици,след като заглавието на темата беше 'как виждате метълът/рока след 10 години"....а някои тук ми говорят за АЦ/ДЦ,Металика,Слейър,Ред Цепелин и подобни групи,дето сигурно след 10 години половината им членове ще са в старческият дом...

 

не динозаври,ми направо не знам тогава кво ще станат тия групи...

ениуейс,не оспорвам че въпросните групи са класически,но те одавна са си спечелили прзвището динозаври момчета и момичета,въпросът беше кои ще бъдат новите след 10 години.

 

бтв-тва определение хард поп ми хареса-много точно казано.

и откога пък апокалиптика свирят жици бре хора?с тия виолини и цигулки??

 

 

та след 10 години-корн със сигурност,може би и слипкнот,ако се задържат поне още 4 години и изкарат 3-4 свястни албума.рамщайн със сигурност.

евънесънс е изключено просто,поп-рок да ми стане 'динозавър'...малко неестествено,след като всички групи,които са определяни като такива дрънкат яко жици с доброто им старо звучене.

в този ред на мисли лимп бизкит и линкин парк пък никога няма да я получат тая титла...предполагам че ще ги споменават като 'едни от най-изявените групи в даденият жанр' но нищо повече,двете групи просто угаснаха-видя се докъде им се простира творческият размах.

може би и рейдж агейнст дъ машиин,но те пък май са в друга категория.....

 

за други групи не се сещам

Link to comment
Share on other sites

Честно казано наблюдавайки движенията на тази музика очаквам хевито да се превърне в доста по-ъндърграунд стил, защото феновете му застаряват и свежи попълнения с нови идеи почти липсват (изключение са може би Чукопад и още няколко групи, но наистина са много малко). На повърхността предполагам ще останат индъстриал групите с лидери Рамщайн. Също така смятам, че истински култовите групи ще бъдат блек и дет, защото в момента там има много свежи групи с идеи и вече изградени големи (готови да бъдат велики). Рока напоследък се комерсиализира страшно много и ще бъде просто част от попа след 10г. Нео метъла, няма да го бъде. На него гледам като на преходен стил и познавам много малко хора, които да го слушат "трайно".

 

ПП Гледам, че сте писали Слипнот, но имам някакво чувство, че групата ще се разпадне скоро...не знам защо просто чувство :)

Link to comment
Share on other sites

Ole..tolkova razbirachi na edno mqsto mi e trudno da go ponesa..I nai-golemia - Lepper_Messiah..samo ot nika ti mi e qsno che ti ot muzika vdqvash kolkoto az ot atomna fizika. Da- imash si sobstveno mnenie, dobre..nishto ne kazvam..No shte si pozvolq da kaja che da narechesh moje bi nai-inteligentnia metal izdunka e vizsha proqva na glupost. Purvo shtom temata e za Rock i HeavyMetal ne znam kakvo obshto ima neo metala i prog-a...No kakto i da e misleh da ignoriram tova tvoe izqvlenie no kato gledam imash podrujnici i prosto mi pisna da se pravqt na muje nqkoi i da pluqt na lqvo i na dqsno.

Purvo za heavy metala..po tvoite razsujdeniq(pri polojenie che si polojil takiva) za da stignesh do izvoda s izdunkite..ami heavy metala e izdunka na Rock-a. Rock i hard rock si e imalo oshte predi i si e bilo s dosta inteligentno i priqtno zvuchene muzika. Ima Purple ima Rainbow ima Zeppelin...i Pink floyd se popadat pod termina ROCK taka che..ima raznoobrazie samo kato chuete tezi imena i znaete za kakvo stava duma i kolko razlichni sa te. A kakvo e heavy(istinkia,ne izdunka)metal? Samia stil ogranichava muzikantite(pone tezi koito mogat) da svirat po-raznoobrazno. Zashto? Zashtoto vseki eksperiment,vsqko "smekchavane" kum po-melodichno zvuchene shte se priema ot velikite fenove kato predatelstvo i izmqna na stila..Ne e mujko! Vajnoto e da se bluskat kasite, da se juli edin rif 5 minuti za da moje polu nadrusanite,polu piqni, polu napusheni fenove da si drusat glavite i da uchastvat v taka privlekatelniq i inteligenten a sushto taka i graciozen "tanc" narechen POGO..Prekrasno..Ne stiga che povecheto bandi povtarqt rabotite na 3-4, ami sega fenovete im zapochvat da pluqt po drugi stilove. Progressive metal-a osven che e tehnichen(neshto koeto ne se priema za dobro kachestvo pri ISTINSKIA metal)ima raznoobrazie koeto e porodeno tochno ot tazi tehnichnost i kreativnost na muzikantite. Mnogo po-raznoobrazni sa i textovete kakto i ralizkata mejdu razlichnite grupi. Nqma progressive metal banda koqto da nqma izcqlo sobstveno zvuchene makar i da e povliqna ot Dream Theater i drugi po-stari bandi (nqkoi rock,drugi metal). Prosto vzimat kato vduhnovenie tqhnata muzika i pravqt neshto suvsem novo. Ne znam po kakvi kriterii sudite che tozi stil e izdunka. Po tova che barabanista na dadena prog banda moje da sviri po-dobre ot povecheto heavy metal kitaristi li? E ako e tova...pravi ste. Izdunka e moje bi zashtoto ste sviknali muzikata koqto slushate da e tolkova oprostena i elementarna ot kum zvuchene- da ne govorim za smisusl i chuvstva- che nqkak vi e neponosimo da slushate neshto po-dulgo ot 5 minuti v koito 5 minuti se smenq tempo i melodia. NE! Prosto edin album trqbva da e celia v edno tempo ako moje samo texta da se smenq!

Za siatulski bandi ne znam no Queensryche sa ot Siatul i opredeleno ne sa izdunka ili neshto v minus kum muzikata. Samite ISTINSKI METAL bandi ne pluqt a priznavat i edva li ne se vuzhishtavat na prog-a a vie tuk ste mi trugnali da go zakleimqvate..Kogato izrastnete shte razberete razlikata. Shte nadjiveete momenta v koito samo iskate da klatite glavi i da piete. Dano de..ama vie reshavate.

btw Dream Theater i tazi godina shte svirqt s Maiden i ne znam prosto Maiden zashto shte izlqzat sled Theater..ne znam kakvo shte ima da pokajat no..sigurno shte ima fenove koito iskat i tqh da vidat.

Prog Rulz.

 

Vseki s vkusovete si.

 

Просто ми е беден речника, за да опиша психическото ти състояние, ако наистина мислиш това което си написал :wir Как пък от ника ми разбра колко вдявам от музика? Да не си от ония врачки по Канал 3? Като те слушам какви ги дрънкаш.....може и от тях да си? Как пък си извади такива заключения за феновете на Хеви Метъла??? :confused Ти от толкова много Дрийм Тиатър имаш халюцинации! Казвал съм го много пъти, ще го кажа и сега, ПРОГРЕСИВ МЕТЪЛ=СКОПЕН МЕТЪЛ

Link to comment
Share on other sites

шшшш опасни сте бре.сега ми е чудно къде са модерите да мачкат наред за оффтопици,след като заглавието на темата беше 'как виждате метълът/рока след 10 години"....не динозаври,ми направо не знам тогава кво ще станат тия групи...

 

 

и откога пък апокалиптика свирят жици бре хора?с тия виолини и цигулки??

Добре, ама първо се научи да четеш постовете докрай - писал съм по темата, но смятам, че нови динозаври в рока няма да има и ще си останат само старите! Според мен с тенденция да оставят следа са изброените по-горе от мен млади групи + Рамщайн (че ги забравих)!

 

Чуй малко апокалиптика първо и тогава ги определи като стил! Ако ти пусна една песен съвместен проект с Дейв Ломбардо и няма да разбереш, че не свирят китари с драйв на мах!!! И освен това нито са виолини, нито са цигулки - виолончела са! И ако за теб разликата между тях е, че виолончелото гори по-дълго, за мен е коернна. Няма да е зле все пак да си имате понятие за какво става въпрос преди да коментирате!

 

И накрая, аз не съм чувал за група Ред Цепелин - тва някаква нео-метъл банда ли е? Виж за Лед Цепелин(Led Zeppelin) не само съм чувал, но са ми и една от любимите групи!

Link to comment
Share on other sites

mi az misla 4e sled 10 godini nqma da iam Rock,Heavy Metal za6toto teq tapizmi dato sega si4ki gi slu6at kato 4algata (nai tupoto ne6to na sveta) slipknot i taka na tataka kvi sa grupi ot 1-2 ili pove4e godini tva Rock & Heavy Metal li e super glupostoi i vie im se kefite :confused kuv e smisala :confused no seki si ima negovo mnenie eto LP napraiha nqkva tupa pesen s Jay-z i kvo si4ki im se ke6iat a NUMB si be6e super gotina pesen i o6te e no NUMB/Encore :sick :sick SuX

Link to comment
Share on other sites

Чета страшно много песимистични изказвания за бъдещето на рока и хеви метъла и си отговарям на няколко въпроса:

1. Защо през последните години тази музика отстъпва на останалите музикални стилове? Някой ще каже, че сигурно поради голямата конкуренция - не и пак не. Основната вина е във феновете. Те самите са раздвоени във вкусовете си и не вярват в бъдещето на рока.

2. Защо има толкова много течения в тази музика? - Защо пък не. Нима това не я прави толкова богата на идеи. Има ли значение кой какъв стил предпочита - Прогресив, Нео, Алтернатив, Класически или Траш Метъл - всеки достатъчно ревностно защитава предпочитанията си. Това говори, че всеки стил е стойностен - пак въпрос на вкус.

Всеки стил ще излъчи най- добрите и те ще налагат модата след 10 или повече години.

Link to comment
Share on other sites

Чета страшно много песимистични изказвания за бъдещето на рока и хеви метъла и си отговарям на няколко въпроса:

1. Защо през последните години тази музика отстъпва на останалите музикални стилове? Някой ще каже, че сигурно поради голямата конкуренция - не и пак не. Основната вина е във феновете. Те самите са раздвоени във вкусовете си и не вярват в бъдещето на рока.

2. Защо има толкова много течения в тази музика? - Защо пък не. Нима това не я прави толкова богата на идеи. Има ли значение кой какъв стил предпочита - Прогресив, Нео, Алтернатив, Класически или Траш Метъл - всеки достатъчно ревностно защитава предпочитанията си. Това говори, че всеки стил е стойностен - пак въпрос на вкус.

Всеки стил ще излъчи най- добрите и те ще налагат модата след 10 или повече години.

sorry az ne misli taka tra6 metal edi kvi si metal kvi sa teq ot 1 godina i kvo si4ki im se kefiat :huh: vij hardrock.myfreebb.com tva e moq forum tuko 6to go otkrih

Link to comment
Share on other sites

Чета страшно много песимистични изказвания за бъдещето на рока и хеви метъла и си отговарям на няколко въпроса:

1. Защо през последните години тази музика отстъпва на останалите музикални стилове? Някой ще каже, че сигурно поради голямата конкуренция - не и пак не. Основната вина е във феновете. Те самите са раздвоени във вкусовете си и не вярват в бъдещето на рока.

........

Не съм съгласен, че отстъпва! Това е мит породен от телевизията. Просто едно време не е имало толкова комерсиални телевизии (признавам за това не съм сигурен, но предполагам ;) ), които да въртят нон-стоп 'хитове'! Метъла винаги е имал приблизително константен брой фенове като напоследък с появяването на по-леки течения като нео метъла се появяват и повече нови фенове.

Link to comment
Share on other sites

за6то метала да замира.според мен от 1,2 години отново запо4ва да става популярен.последните години се появиха ного нови групи с идеи и професионалисъм.Reunion-ите на някои от наи големите вели4ия съ6то имат вина в суйивяванете на метала.поне аз така вийдам не6тата

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...