Jump to content
BulForum.com

Ходите ли по планини?


Recommended Posts

За първи път влизам във форума ,въпреки ,че го чета редовно..много интересни неща научавам..

  Та..за планината.Обожавам Родопите.Рода ми е от там и съм пристрастна разбира се.Но ще си позволя да ви посъветвам да посетите няколко места ,които по мое мнение ВСЕКИ българин трябва да види.Това са :с.Солища/на 3 км.от ШирокаЛъка;с.Гела и с.Ковачевица/Зап.Родопи-гоцеДелчевско/Ще ви промени завинаги такова пътуване...както между впрочем всяко докосване с природата!!!Направете го!!!

И аз най-много харесвам Родопите, а тези места, за които казваш ще ги посетя задължително. А пък в с.Ковачевица от три години искам да ида и все нещо става и не мога да накарам приятелите ми да идем - вижда им се далече. А в с.Гела още сега на пролет ще идем.

Бих искала да те питам тази снимка от къде е?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
vryh kon4eto e ne6to neveroqtno krasivo i sy6to taka opasno.

ako naistina ste zapaleni namerete snimki iz internet na vryh kon4eto 6e razberete za kvo stava vapros :)

 

Кончето е карстовия ръб между върховете Кутело и Бански суходол :notify:с другите констатации съм съгласен :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mного съм обикалял планините. От всяка от по-големите планини имам впечатления. Всички са ужасно красиви. Така ми се обикаля скоро пак:)

Бил съм на Вихрен, на Мусала и на Мальовица, но най-често се разхождам из близките Родопи. По-специално село Ситово, в което съм прекарвал всяка лятна ваканция като ученик.

Скоро бях и на 7те рилски езера - там е приказно наистина.

Тая година, ако имам време, смятам и аз да посетя Девин и Триград.Чувал съм, че си заслужава.

Прочетох цялата тема и ви завиждам благородно за отличното познание на красотите на България.

Link to comment
Share on other sites

Тая година, ако имам време, смятам и аз да посетя Девин и Триград.Чувал съм, че си заслужава.

 

Отивай. Наистина е много готино. Обаче, ако позволиш, да ти дам един съвет - иди и до трите пещери. Т.е. не пропуска Харамийска пещера. Трите са нещо уникално, защото са много близко, а са много различни. Ягодинска пещера е най-голямата в България и олицетворява представата на повечето хора за пещера - сталактити, сталакмити, сталактони, пещерни перли, весел пещерняк, който си е кръстил всички фигури с идиотски имена. Дяволското гърло е...понор (ако има по-запознати от мен, да казват и да ме поправят) т.е. карстова дупка. А Харамийска пещера е съвсем друго изживяване. Не бих го нарекал чак екстремно, но е готино. Започва се с 22-23 метра скално катерене, после минаване през пещерата, която не е благоустроена и си светиш с фенерче и има уникално тесни места и накрая спускане в голяма галерия с въже от 43-44 метра. Всичко това при голяма група (тъй като основните чаБти стават един по един) отнема няколко часа, та до цял ден...но си заслужава. Преди две години или 3 като ходих, ми взеха 15лв или нещо такова за преминаването... Мисля, че си заслужава. Сега имам сертификат даже....наглооо.

Link to comment
Share on other sites

@Georgi K

Ще гледам да отида. Още повече, че имам една позната в Девин, ама дано събера компания:)Не съм наясно с пещерите, но знам, че там има доста наистина. Мерси за напътствията:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз и една доста голяма компания ( майки, бащи, лели, чичовци...приятели) всяка година минимум по един път ходим някаде.

 

До сега сме ходили на :

в. Мальовица--Рила

в. Злия Зъб--Рила

в. Вихрен--Пирин

в. Ботев--Стара Планина

 

Тая година отиваме на Мусала

 

Много е шоу, щото сме около 30 човека група и вечер с китари...а у ...

пък нищо че съм с наще, пак си изкарваме супер ЯКО !!!

 

А пък по Родопите почти всяка Събота и Неделя ходим.

Навсякаде е много, ама много красиво

 

За пещери сам бил в : Ягодинската, Дяволското Гърло, Снежанка, Магурата и в една необитаема...там ходихме, лазихме на вътре с фенери...3 часа изкарахме в нея, много яко беше тва никога няма да го забравя ... Тая пещера се намира някаде срещу Снежанка... .

Link to comment
Share on other sites

чак сега виждам темата... - какво е станало с идеята за форумно похоче?

 

аз имам едно лесно, което мога да предложа:

 

отиване до Бачково с автобусче, там набързо посещение на манастира, кратко спиране на клувията и изкачване до хижа Марциганица, там преспиване, а има и пещери (Добростански бисер и други...)

на следващия ден през Червената стена (невероятна гледка) слизане в Асеновград...

 

в Събота се качвах с кола до Марциганица и ми казаха следните цени:

на хубавите стаи - 8лв

на (по-долните етажи май) 3-4 легла стаите - 6лв (те са май и малко по-кфти)

и въпреки че си мислех, че не отварят спалнята под хижата - за там ми казаха 4лв - преди няколко години съм спал - бяха по 10тина легла русенски в една стая - без вана! :lol:

 

достатъчно непретенциозно и леко походче - като за всеки, че даже и за мен става къвто съм станал мързел...

правил съм го 3-4 пъти

Link to comment
Share on other sites

Предложението е доста добро. Точно тоя вариант не съм го правил, макар че съм минавал през всичките места по един или друг повод... Само дето не знам, кога изобщо ще мога да го направя. Сега са ме натиснали много неща... Ако все пак се събере група, ме бройте и мен.

Link to comment
Share on other sites

миналат събота и нед. отпадна - тая гледам времето - май пак

 

пък и ще трябва да им бутам пред носа темата, че форума е хипер активен...

 

ще търсим хора...

Link to comment
Share on other sites

миналат събота и нед. отпадна - тая гледам времето - май пак

 

пък и ще трябва да им бутам пред носа темата, че форума е хипер активен...

 

ще търсим хора...

Да наистина времето ще бъде оглачно ,но голяма работа се пак сме лятото :))мен ми се ходи някаде на далече ,там каде реисове няма :lol: но може да се организираме с колите да ги зарежем някаде и да обикаляме ,вечерта ще си направим купон4е с мнгоо музика :music моита кола има доста мошничка уредба :P харесваливи идеиката :music
Link to comment
Share on other sites

... до Марциганица може с коли - пътя не е лош - от Асград пътя към Кърдажли и от Червен нагоре за Добростан...

миналата събота одихме с кола - ама мъгла, мъгла, дъжд...

Link to comment
Share on other sites

... до Марциганица може с коли - пътя не е лош - от Асград пътя към Кърдажли и от Червен нагоре за Добростан...

миналата събота одихме с кола - ама мъгла, мъгла, дъжд...

ами ако искате да видим колко хора ще ходят и да се распределим ж 3-4 коли.мислата мие да не вървим 100 4аса до хижата а като престигнем там да си нарертаем маршрута пеша...
Link to comment
Share on other sites

Гошеее.Харамийската дупка вече е благоустроена :angry: ,не е онова,което беше,но пак си заслужава,нищо,че я няма тръпката да се омажеш целия в мрака.

Сложили са и фигурки на някакви неандерталци ли са,кви са ,не знам.А за сертификат не знам,отказах се да влизам пак,след като ми казаха за нововъведенията

Link to comment
Share on other sites

Стига бе...ферно? И какво е сега? Дават ли сертификати, работи? И каква реално е разликата? Просто вътре е светло?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ами ако искате да видим колко хора ще ходят и да се распределим ж 3-4 коли.мислата мие да не вървим 100 4аса до хижата а като престигнем там да си нарертаем маршрута пеша...

 

obichai si bylgariata ama vzemi i da ponauchish malko bylgarski che napravo se ujasih ot pravopisa ti...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...