Jump to content
BulForum.com

Властелинът на Пръстените


soul

Recommended Posts

Нека тук всеки които е про4ел книгите и други като пред историята "Хобит", "Симарилион", "Недовърпшени предания" да споделя тук а също и да препоръ4ва и други заглавия свързани с Властелинът.

Link to comment
Share on other sites

Като дете бях много вдъхновен. Имам някои на английски, други на български или и на двата езика. На английски Силмарилион е почти неразбираем за мен. Така че не го препоръчвам да го четат в оригинал хора, на които английският им не е като роден, а аз уж се имам за добър разбирач.

 

Сега намирам света на Властелина на пръстените доста тъпичък и скучен. Добрите са твърде добри, а лошите твърде лоши - това не ми е интересно вече. Нека по-младата публика <20 да чете и да се радва!

 

Но навремето бях луд купих си от Англия изключително луксозно и скъпо издание на The Lord of the Rings :) което е доста тежко и направо неудобно за четене. :) eдин урок от мене: лъскавите неща често хващат окото и не вършат абсолютно никаква работа! :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пурво се докоснах до Властелинът след това си взех Хобит интересна ми бе6е понеже тва е предисторията на Властелинът ина4е Силмарилион ми беше наи-трудна за 4етене по4нах да 4ета Властелинът на пръстените за втори път препоръ4вам го на всеки защото като 4е ли съм пропуснал доста неща при първото 4етене.

Link to comment
Share on other sites

ауе ти да не се шегуваш с мен-аз съм най-големия фен на "Властелина на пръстените" след самия Толкин!!!!! :laughing: знам вси4ко за него освен едно-"Силмарилион"!Ще си го купувам скоро да го 4ета.Хубава ли е?

ти знаеш ли езика,на който са написани надписите на пръстена?Ако не го знаеш ме потърси ли4но-ще ти кажа много неща за "ЛОТР" и езика Тенгвар.

Оба4е тази книга-"Хобит" е много детска."Недовършени предания" е равна с "Властелина на пръстените" т.е. е супер якааааааа!4ел ли си Силмарилион?как е?що ти е била толкова трудна?

Link to comment
Share on other sites

Trudna e 6toto e napisana trudno pisana.

V neq se pi6e za susdavaneto na sveta za purvorodnite za Melkor(purviqt mra4en vladetel) za bogovete za vsi4ko ot na4aloto kakto e zapo4nalo ama e napisana v stil elfi4eska pesen na mesta mi be6e malko trudno da shvana.Kaji nqkoq druga kniga izleznala na bg pazar a za ezicite u4ase na tengwar i angertas dori sum si gi ka4il kato 6riftove za po lesno ama nqma da e lo6o da dade6 nqkoi savet.

Link to comment
Share on other sites

Интересно четиво са The Book Of Lost Тales I & II(не го бъркайте с Unifinished Tales),The Shaping Of Middle-Earth,Lays Of Belleriand.Имам ги само на английски за съжаление не са преведени.За всички любители на Толкин могат да се пробват с продължението на Властелина на пръстените написано от Ник Перумов(perumov.com).Пак е трилогия - Мечът на елфите,Черното копие и Адамантът на хена.В момента се дописват още две части.На мен лично ми хареса въпреки ,че не е типичния Толкин-ов стил.Та ако някой се заинтригува може да ги прочете.

Link to comment
Share on other sites

4el sam gi o6te kam 89-90 godina.vednaga mi stanaha edni ot nai lubimite knigi,po4nah da tarsq i kupuvam vsi4ko na Tolkin-toi naistina e udivitelen tvorec koito sazdava cql edin svqt sas vsi4kite mu tam bogove i rasi koito go naselqvat

Link to comment
Share on other sites

"Уникални книги,

невероятен стил на писане,

изключителна фантазия на автора!"

 

 

За първи път се докоснах до тях в "Дъга"- рубриката "Билбо Бегинс или до там и обратно". Забавните картинки и завладяващият разказ ме увлякоха, за да стигна до "Властелинът на пръстените" и да продължа със "Силмарилион".

 

 

 

P.S.Още не съм чел "Недовършени предания". Къде мога да я намеря?

Link to comment
Share on other sites

Имах удоволствието да прочета "Властелинът...." на френски и английски език и ви уверявам,че магията на книгата е все така завладяваща........

Link to comment
Share on other sites

Като дете бях много вдъхновен. Имам някои на английски, други на български или и на двата езика. На английски Силмарилион е почти неразбираем за мен. Така че не го препоръчвам да го четат в оригинал хора, на които английският им не е като роден, а аз уж се имам за добър разбирач.

 

Сега намирам света на Властелина на пръстените доста тъпичък и скучен. Добрите са твърде добри, а лошите твърде лоши - това не ми е интересно вече. Нека по-младата публика <20  да чете и да се радва!

 

Но навремето бях луд купих си от Англия изключително луксозно и скъпо издание на  The Lord of the Rings :) което е доста тежко и направо неудобно за четене. :) eдин урок от мене: лъскавите неща често хващат окото и не вършат абсолютно никаква работа! :)

Ами радвай се.Тва дето си го купил е кво се вика антика.Аз де да можеш да си купя тва нещо,пък и само да си седи без да се чете.Яко е да имаш такова нещо,а за четене ще си вземеш обикновената книга

Link to comment
Share on other sites

Ае ако може някой да даде тея езици тука или линк към тях, за да га ги поразуча малко

Link to comment
Share on other sites

Относно 'ВЛАСТЕЛИНА НА ПРЪСТЕНИТЕ' смятам че не е лоша кига но определено предпочитам филма. Трилогията ми сред наи-любимите филми :rolleyes:

няма филм дето е по-хубав от книгата ! ти про4ети книгата пак после ми кажи дали филма е по хубаВ! и двете са уникално яки ама книгата .. си е книга ! :D

Link to comment
Share on other sites

Относно 'ВЛАСТЕЛИНА НА ПРЪСТЕНИТЕ' смятам че не е лоша кига но определено предпочитам филма. Трилогията ми сред наи-любимите филми :rolleyes:

Щом смяташ така значи според мен вообще не си отварял книгата,защото ако беше я отварял надали щеше да мислиш така.Смятам,че всеки които е чел Властелина ще ме подкрепи!
Link to comment
Share on other sites

Книгата е велика,доста по-добре от филма.И Хобит съм чел,бива а най-добрата сцена е битката ан петте армии.Обаче Силмарилион ми хареса най-много от всичките.Историята за Моргот и елфическите кралства е най-завладяваща.

Link to comment
Share on other sites

хаха луд ли си ве ... хобит е супер интересна и трябва да се про4ете преди властелинат ...

A az pro4etoh Hobbit predi Vlastelinut i pak mi be6e super interesna.

Link to comment
Share on other sites

значи, strider , недей да говориш такива смехории, че ставаш за резил! щтом си "най-големия фен" на Толкин не ти е простено , че не си чел "Силмарион" , а още по-малко, че намираш "хобит" за скучна!!! Трябва да си наясно, че Толкин е писал през целия си живот единствено за Средната Земя и е създал огромна по размер и детайлност митология, в сравнение с която гръцката митология си е направо документална книжка! Властелина на пръстените е само върха на айсберга! така че залягай яко и почвай да четеш задълбочено и ще останеш доволен :punk

Link to comment
Share on other sites

Преди време видях лулата на Гандалф (имаше и на Билбо май) в един магазин някъде в уличките покрай главната. Мястото не съм запомнил, но цената още ми е в главата! 500 лева! Да няма грешка. Всъщност силно се надявам да е било 50, но това 500 си беше много добре написано без никакви точки или запетайки. Май идват и с няква торбичка (кожена?) с логото на филма.

 

Едит: в тоя сайт като гледам Official Gandalf Pipe е $250 така че тея 500лв са си били толкоз :). И кутията е същата...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...