Jump to content
BulForum.com

как става свързане на 2 хард диск


Recommended Posts

някой може ли да ми обясни по какав начин да си сваржа втори хард кам моито пц или дами даде линк как тема или страница в която е обяснено

благодаря ви предварително

Link to comment
Share on other sites

Ами единият лесен вариант е ако имаш чекмедже. То е специално пригодено да си сложиш там твърдия. От въпроса обаче разбирам, че едва ли имаш такова устройство. Другият вариант е да си отвориш кутията и да ръгнеш твърдия на някои от стърчащите кабели вътре. Гледай да са такива, които пасват на изхода на харда :) Във всеки хард влизат два кабела - по единия тече информация, по другия ток. Няма значение кой от многото кабели за ток или информация ще избереш да плъгнеш. А ако в кутията няма свободни кабели ще трябва да си вземеш от някой .. нека и той да ти ги ръгне в дъното :)

Link to comment
Share on other sites

да аз знам как става просто питам какжи настрои ки триабва да направиа ако триабва

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми обясни по какав начин да си сваржа втори хард кам моито пц или дами даде линк как тема  или страница в която е  обяснено

благодаря ви предварително

Първия(твоя) трябва да е "Master", а втория да е "Slave". Това се настройва от джъмперите на харддисковете. Дано да ти е от помощ B)

Link to comment
Share on other sites

ami trqbva pyrviq hard da e na "master" a vtoriq na "slave" kak stava zna4i otzad na harda mejdu izhoda za toka i izhoda za informaciqta ima prostranstvo v koeto tova se naglasq kato se mesti 6tif4eto po opisanieto ti vyrhu ili otzad naharda tam e opisano kak trqbva da byde postaveno syotvetno za master i slave.

Link to comment
Share on other sites

няма да е лошо и във самия биос да се погледне все пак какво е пуснато и какво не :punk

Link to comment
Share on other sites

Харда на който ти е ОС трябва да е "master" , втория да е "slave"също така има значение на кое ID са вклучени, т.е. дали и двата са на ID1 или са съответно на ID1 и ID2 при вторият вариянт може и двата да са "master".

Ако искаш кажи какви модели са ти хардовете за да проверим как да ги конфигурираш .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...