Jump to content
BulForum.com

tursq digital fotoaparat


jack_daniel's

Recommended Posts

No1 Canon

No2 Nikon

No3 Olympus

No4 всички останали

 

След като имаш 500лв за фотоапарат ще можеш да си вземеш доста добър. Вземи си някоя от тези марки, те са най-добри във вечната ранг-листа :)

Link to comment
Share on other sites

Ако добавиш още някой лев (650) и си вземеш SONY W1 няма да сбъркаш. 5MP, Carl Zeiss, 2.5'' , акумулаторни батерии и зарядно..... Лошото е че след това ще трябва да намериш и още пари за памет (а memory stick са от най-скъпите флашки)

 

 

ЕДИТ: Преди да си вземеш нещо сметни и паметта + батерии и зарядно + калъв към цената.

Link to comment
Share on other sites

Az ot dosta wreme we4e sym smenil nqkolko aparata sred koito Sony, Olimpus, Canon, Samsung i dr., no za balans cena <---> ka4estwo Samsung sa nai - dobrite. Ot wsi4ko nagore imat nai - golemiq servizen potencial w stranata. Za 600 lv moje6 da si wzeme6 ne6to ot sorta na 6-7MP... s optika na 6naider, koqto e edna ot nai - dobrite.

Link to comment
Share on other sites

Az ot dosta wreme we4e sym smenil nqkolko aparata sred koito Sony, Olimpus, Canon, Samsung i dr., no za balans cena <---> ka4estwo Samsung sa nai - dobrite. Ot wsi4ko nagore imat nai - golemiq servizen potencial w stranata. Za 600 lv moje6 da si wzeme6 ne6to ot sorta na 6-7MP... s optika na 6naider, koqto e edna ot nai - dobrite.

 

 

 

Ne sam saglasen s tebe za Samsung.Osobeno za serviznite centrove.Moq monitor e Samsung i ve4e sam go nosil 4 pati na remont za6to li? Mi za6toto horata ot servizite ne si var6at rabotata.Edin kolega sa6to ima monitor Samsung i go nosi 3 pati na remont.Edin priqtel ima telefon Samsung i go nosi 2 pati na remont.Ta taka 4e prosto nqmam dumi. Samsung gledat mnogo barzo da probiqt na pazara vav vsi4ko i zatova produktite im sa palni bokluci.Pak i kakav opit imat Samsung s fotoaparatite?Spored men trqbva da se vzeme fotoaparat na dokazana marka v tozi biznes. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Cannon sa nai dobrite

sled tova Olympos

ve4e v zavisimost ot tova to4no za kakvo go iska6 za profesionalni snimki ili za amatiorski

az naskoro si kupih Cannon za 400 leva i pravi neveroqtni snimki

nikakvo razmazvane

predstavqm si teq za po 600 leva kakvo pravqt :)

Link to comment
Share on other sites

az prodavam Canon PowerShot A60 s 2 CF ednata 16MB drugata 256MB, sus USB kabel, CD s drivers, kaluf i vsichko tova si e v kutiata aparata e na po-malko ot mesec na nova godina e vzet cenata e 500lv.

 

Ima Vario obektiv 3x optichen i 3x digitalen i vse pak si e CANON dori pravi po dobri snimki ot drugi modelia aparati koito sa 3,2 MP

 

http://consumer.usa.canon.com/ir/controlle...45&modelid=8774

 

aparata e perfekten pravi strahotni snimki ako si meraklia da go vidish pishi

Link to comment
Share on other sites

А, какво ви е мнението за първите 3 апарата тук. Май се насочвам към първия - като по-евтин, обаче е само с 2 батерий и се чудя колко ли снимки ще издържат. То е ясно, че ще се вземат презареждаеми, ама все пак?

Link to comment
Share on other sites

Ne sam saglasen s tebe za Samsung.Osobeno za serviznite centrove.Moq monitor e Samsung i ve4e sam go nosil 4 pati na remont za6to li? Mi za6toto horata ot servizite ne si var6at rabotata.Edin kolega sa6to ima monitor Samsung i go nosi 3 pati na remont.Edin priqtel ima telefon Samsung i go nosi 2 pati na remont.Ta taka 4e prosto nqmam dumi. Samsung gledat mnogo barzo da probiqt na pazara vav vsi4ko i zatova produktite im sa palni bokluci.Pak i kakav opit imat Samsung s fotoaparatite?Spored men trqbva da se vzeme fotoaparat na dokazana marka v tozi biznes. :excl:

Nqma takowa ne6to. Spored men towa moje da go kaje samo 4owek koito ne e rabotil sys Samsung V5 naprimer. V stranicata na PC Computer ima dosta info ot Avgustowskiq broi. Sedni i pro4eti malko i nedei da spori6 za ma4owe koito ne si gledal. Znam 4e za monitori nai we4e ne sa ot nai - dobrite, no za fototo sa ulu4ili prawo w desetkata (s Ivo Injev ;-))) ) Okis, az sym rabotil sys wsi4ki tezi koito sym izbroil gore i to na niwo poluprof. i mislq 4e imam dosta kompetentno menie po tozi wypros. Ina4e sym syglasen 4e Canon i Olimpus sy6to sa mn dobri. No spored teb kolko struwat konsumatiwite za tqh i kolko primerno za digimax seriqta na Samsung?

p.s. Wseki si ima prawo na mnenie

Link to comment
Share on other sites

Snimal sum s mnogo aparati i cifrovi i analogovi poneze se zanimavam s fotografia

Za men naj dobroto kato cena kacestvo e Olympus miu300 3,2 Mpixela s litieva bateria i xD karta koiato e ot naj burzite. Az imam Canon 300D perfekten e 6.3 MPixela ama i struva 4 puti po skupo ot olimpusa a kato ides na cifrovoto foto snimkite sa ednakvi zastoto masinata s koiato gi proiaviavat za snimki s razmer 10x15 sm ne poddurza rezolucia povece ot 2.5 MPixela :) taka ce ti si pravi izvoda imali smisul tolkova mnogo megapixeli pri tova polozenie . No vse pak vsicko si e vupros na vkus i koi aparat ste ti e naj udoben

Link to comment
Share on other sites

А, какво ви е мнението за първите 3 апарата тук. Май се насочвам към първия - като по-евтин, обаче е само с 2 батерий и се чудя колко ли снимки ще издържат. То е ясно, че ще се вземат презареждаеми, ама все пак?

 

 

Взимай А85.Няма да сгрешиш!!!

 

Za men naj dobroto kato cena kacestvo e Olympus miu300 3,2 Mpixela s litieva bateria i xD karta koiato e ot naj burzite.

 

Ти си луд?Я не лъжи хората!!!Това не е фотоапарат,ами ... дрънкулка,аксесоар!!!За тия пари по добре човек да си купи някой Канон,а не някакъв псевдо фотоапарат!!!.

 

Olympus Stylus Verve Digital ->$390

Canon PowerShot A85 ->$325

 

Тцтцтцтц .... !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

кажете кои от тези два модела да взема ТУК и ТУК .Разликата в цената е 60 лева но заслужава ли си толкова много че да ги давам и ако имате предложения за по добро апаратче моля споделете,но знаите че съм се спрял на Олимпус или Канон!

Link to comment
Share on other sites

но знаите че съм се спрял на Олимпус или Канон!

 

Ъхъ и аз се бях спрял на Мерцедес и БМВ.... ама на бмв 3ка и мерцедес А-класа...

 

Сети ли се вече какви глупости написа с изброяването на 2те марки или да пояснявам още? И olypmpus и canon и nikon и panasonic и pentax правят хубави апарати но всичко е до модел.

 

Посочените от тебе са 2 от компактните модели които снимат горе-долу и то при добра светлина... Онзи ден гледах в техномаркет един приличен canon 870 и ми хвана окото. IXUS 75 също е добър избор според мен (имам точно такъв и прави прилични снимки).

Link to comment
Share on other sites

показъл съм моделите а това е достатъчно да се определи класата и на другите марки.за всички които са "разбирачи" като теб ще задам въпроса си така: Моля даите предложението си за фотоапарат за около 300 лева (+- 20-30лева) от марките канон и олимпус.И без повече исцепки :pirate

Link to comment
Share on other sites

На кое държиш повече - да е с добър външен вид и по-компактен или да снима по-хубаво?

 

И между другото защо не обърнеш внимание и на Panasonic - за ей този имаше доста добри отзиви: http://www.photopavilion.com/?page=catalog...l#slides-pane-0

Link to comment
Share on other sites

Евала им на Carl Ceiss за оптиката, ама да не забравяме факта, че Панасоник правят фотоапарати от няма и десетилетие и въпреки големия им напредък не мисля, че са се преборили с ветеран като Канон :rolleyes: Имам 2 Канон-а вкъщи и съм повече от доволен ;) Единственото нещо което в момента се сещам негативно е повечето шум от Никон при DSLR-ите :)

Link to comment
Share on other sites

Евала им на Carl Ceiss за оптиката, ама да не забравяме факта, че Панасоник правят фотоапарати от няма и десетилетие и въпреки големия им напредък не мисля, че са се преборили с ветеран като Канон :rolleyes: Имам 2 Канон-а вкъщи и съм повече от доволен ;) Единственото нещо което в момента се сещам негативно е повечето шум от Никон при DSLR-ите :)

 

Обаче канон и сони просто заради марките са по-скъпи. В щатите канонче "сапунерка" можеш за около $200 да намериш даже надолу, тука същото минимум 450лв

 

Имал съм минолта, сони и канон (сапунерки) и въпреки че канона снима най-добре все пак е най-новия от всичките, но и 3те еднакво не могат да снимат в някои случаи. Иначе май имам най-много снимки от сонито - най-удобно беше за носене защото беше най-тъничко. А като за разходки снимаше повече от прекрасно.

 

DSLR-a ми снима идеално обаче е толкова тежък че ми се губи ентусиазма да го взимам с мен но поне в къщи правя снимки а там най-много се дънят сапунерките.

 

Поне за себе си се убедих че възможностите на малките апаратчета са дотам... а и че широкоъгълен не-DSLR е голяма грешка :) Затова от малките - на външен вид и размери - горе-долу еднакво снимат (или по-скоро не могат) Canon G9 снима невероятно и размерите му са доста по-малки от на DSLR но пък цената му е по-висока от на някои DSLR-и та какво да говорим...

Link to comment
Share on other sites

Обаче канон и сони просто заради марките са по-скъпи. В щатите канонче "сапунерка" можеш за около $200 да намериш даже надолу, тука същото минимум 450лв

 

DSLR-a ми снима идеално обаче е толкова тежък че ми се губи ентусиазма да го взимам с мен но поне в къщи правя снимки а там най-много се дънят сапунерките.

Е те са по-скъпи заради марката в никъв случай без причина, щото ако нямаше такава, пазара щеше да си покаже най-типичната функция и да ги изхвърли безславно :) А щатските цени няма кво да ги гледаме. Сичката им техника е много по-евтина отколкото при нас, така че е безсмислено да се прави сравнение. Средно с 30-40% излиза по-евтина фототехниката специално, щото там съм гледал адски много :) Пък DSLR-а, ако не си някъв болно зарибен като мен, надали ша почнеш да го носиш наляво надясно да си снимаш ей така :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...