Jump to content
BulForum.com

Списание "Егоист"


Recommended Posts

Вече от четири месеца съм редовен читател на това списание. преди си го купувах през няколко месеца или ако го видех у някого му хвърлях по един поглед. много ми харесва. основната причина да го чета са статиите на Мартин Карбовски. не го харесват този човек :) дори във форума сме говорели за него и май повечето имахте негативно отношение към статиите му. отплеснах се :). освен него в списанието има още доста стойностни репортери - Евгени Дайнов, Лета Кирова, Иво Захариев са едни от тях - познати и от други списания. харесва ми стила на списанието - различен от другите. харесвам всяка статия, която е писана. мнението на пишещите ми допада.

интересува ме вашето мнение. чели ли сте го някога? какво ви харесва и какво не? статии, които са ви направили впечатление. и каквото още се сетите :)

Link to comment
Share on other sites

Винаги съм бил фен на Карбовски. Купих си книгата ОЕ и ми хареса. Преди си купувах и Егоист ама тва тъпо студентство нещо не ми дава много възможности. Иначе съм голям фен на списанието, стайлинга всичко.

Link to comment
Share on other sites

Аз също харесвам Карбовки преди 1-2 години слушах всяка сряда "Радио Пирати" по Дарик. Там каквито изпълнения ставаха - няма втори такива в БГ.. :) Харесвам и разказите му най-много "Германия една гнусна приказка" препоръчвам го на всеки, който ще ходи там да бачка пък и на всички други.

 

Иначе не съм голям фен на Егоист защото го раздават много гъзета и това не ме кефи.. Абе не е лошо.. но не е от нещата за които бих давал пари всеки месец.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам скиптично мнение за Мартин Карбовски,макар че има доста добри статии.Особено онази за прасето и българите.А иначе аз лично съм пращал статии за "Егоист' и дори са ми публикували произведения.

Link to comment
Share on other sites

В началото "Егоист" беше ОТВРАТ, и разни плужеци като М. Карбовски се опитваха да поучават младите на lifestyle и да се правят на ментори, използвайки ърбън жаргон. Много copy & paste от западни и американски списания, много простотия.....иначе, като дизайн и стайлинг е супер.

Като гледам Карбовски във ВН и си мисля, че "Егоист" няма да се е променил в 3-те години, когато не сън го купувал. Има доста по-стойностни ежемесечници според мен....

Link to comment
Share on other sites

май съм единствената шматка, която дава по 5 лева на месец за Егоист :) според мен списанието си струва. да, точно стилът на егоист го прави уникален. що да са гъзета? може би има малко негативно отношение към другите, но имат право. писач, кои са другите ежемесечници, които си струват. предлагам ти да си купиш новия брой и да сравниш с това което е било. яд ме е че съм доста младичък и не съм се интересувал от такъв тип списания, когато егоист е прохождал :)

Link to comment
Share on other sites

Абе Егоист преди около 5-4 години повече ми харесваше.Нямаше толкова много реклами,нямаше и толкова безсмислени послания от сорта на "новите модерни тийнейджъри си купуват дрешки от еди кои си бутици по витоша" и прочие.Сега определено не ми харесва,рядко се появява по някоя хубава статия..А едно време се пръкваха доста готини неща.Карбовси вадеше брутални неща,в които пак си присъстваше неизчезващата му глупост,но имаше и нещо друго,което беше просто истина и те грабваше.Григорова праскаше забавни работи.Нейните бяха някак си породени от лични преживявания и в писмен вид целяха да покажат нещо по-общо.А култовата и статия за мен е за едни опити за имитация на секс сцени от разни филми.Колко се смях тогава....

А Радио пирати на Карбовски беше страшно предаване,но пак в началото,после взе да става тъпо,нямаше добри теми и изчезна в малките часове,а по-късно съвсем.

Link to comment
Share on other sites

май съм единствената шматка, която дава по 5 лева на месец за Егоист :) според мен списанието си струва. да, точно стилът на егоист го прави уникален. що да са гъзета? може би има малко негативно отношение към другите, но имат право. писач, кои са другите ежемесечници, които си струват. предлагам ти да си купиш новия брой и да сравниш с това което е било. яд ме е че съм доста младичък и не съм се интересувал от такъв тип списания, когато егоист е прохождал :)

 

В Playboy има доста качествен написан материал и снимков също ;) , Списание 1, Списанието на Мтел и т.н.

Не ми харесват статиите от рода "ние сме много отворени, а останалите са селяни", които са типични за Егоист, а за Карбоски ...no comment

Link to comment
Share on other sites

Моля не превръщайте темата в за и против Карбовски. Не знам както казах харесваше ми списанието но нямам идея какво е сега. Впечатленията са ми от 1-2 години.

Link to comment
Share on other sites

да, няма смисъл. но МК е една от най-интересните фигури в Егоист :) голяма работа е този типаж. ОЕ се оказа много интересна книжка. препоръчвам ви я. с нетърпение чакам следващия брой. да събера и петлевката :)

Link to comment
Share on other sites

През 2005 година списание “Егоист” и списание “Ритъм” се обединяват в усилията си да направят изданията още по-привлекателни за читателите и много по-ефективни за рекламодателите.

 

На 28 Януари на пазара ще се появи брой 97 на списание “Егоист” съвместно с брой 88 на списание “Ритъм” в отделни книжни тела, но в един пакет.

 

Какво ще промени това?

 

1. Обем

 

Списание “Егоист” запазва формата си и обема от минимум 132 страници. Списание “Ритъм” ще бъде с формата на “Егоист”, а обемът му ще бъде минимум 48 страници (без кориците).

 

Общият обем на двете книжни тела няма да бъде под 180 страници месечно, с тенденция да расте и напролет да надхвърли общ обем от 200 страници.

 

От лицевите страни на опаковката ще се виждат първите корици на “Егоист” и “Ритъм”.

 

2. Тираж

 

Тиражът и на двете издания ще бъде 10 000 (така тиражът на “Ритъм” се вдига от 5 000 на 10 000).

 

3. Цена

 

Цената на общия пакет ще бъде 7 лева (за сравнение досега цената на “Егоист” и “Ритъм” беше 5 лева за всяко издание), като към всеки отделен пакет ще бъде вложен компакт диск с музика или DVD в различните месеци.

 

4. Формат

 

Форматът на “Ритъм” се променя и се изравнява с този на “Егоист” (240 мм/305 мм – необрязан формат и 235 мм/295 мм – обрязан формат).

 

5. Рекламни тарифи

 

Тези промени водят и до коригиране на част от стойностите в рекламните тарифи на изданията.

 

6. Редакционна политика

 

Двете списания запазват своята редакционна самостоятелност, както и екипите си.

 

Фани тия 7 кинта :) идеята е хубава, защото Ритъм е интересно списание, ама набутват читателите. утре ще си го купя да видя дали новия вариант си струва.

 

PS: извинявам се за последователните постове.

Link to comment
Share on other sites

ХУбаво е,защото си на далавера,че получаваш двете списания на тази цена.НО е малко гадно,щото един вид те задължават да вземеш двете списания дори да ненавиждаш едното.Ритъм как е?Щото съм си го купувал за последно преди много лета

Link to comment
Share on other sites

виж ся, ритъм не съм си го купувал, но една другарка си го взимаше редовно. беше добро, но малко като жълт вестник харесваше ми. нямам нищо против да върви с егоист. утре ще ми дойде прекрасно за в училище :) а читателите на едното едва ли ненавиждат другото, защото са близки по стил. в егоист има много реклами на ритъм, не единствено защото са на една фирма, а както казах имат допирни точки.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ама верно Бог да те поживи! :punk Трябваше да се направи нещо такова! Карбовски RUUllz. Тоя човек ми е идол, просто е върха. А хапливия му език няма равен! Веднъж когато Азис гостуваше във Всяка Неделя ми направи страшно впечатление. Азис се беше лакирал (нормално то кво може да се очаква) - френски маникюр, и Карбовски му вика: "Брей брей хората имат черно под ноктите ти пък бяло! Пък много си специален!"Паднах от смях! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...