Jump to content
BulForum.com

Koleda i Nova Godina


Recommended Posts

Zna4i s priblizavaneto na praznicite sum zabelqzum pone ot nqkolko godini 4e nastroenieto na xorata ve4e ne e su6toto kakto be6e predi! Imam 4uvstvoto 4e xorata ve4e ne priemat praznisite ot veselata im strana i sqka6 ne mogat da se otpusnat! Mislqt za kupuvaneto na podarusi, xrana, okrasi i t.n. a vsi4ko tova stuva pari! I tova nqkak si gi natujava! :blink: Ne znam za vas, no i lipsata na SNQG si kazva mnenieto no tova ne zavisi ot nas! Li4no az nqma da se dam I gi o4akvam s NETYRPENIE!!!! :wub: :laughing: :music :devil vie kakvo mislite po vyprosa?

Link to comment
Share on other sites

if_pif,така си е,но с наближаването на празниците проблемите на хората се увеличават-трябва да се купят подараци,който изискват солидна сума пари,същото е за храната,както и кувертите за Нова година.Сега като няма и сняг по-нищо не можеш да предположиш,че сме Коледа.......

Link to comment
Share on other sites

Картината наистина е жалка.Признавам си сложил съм си wallpaper коледен и screensaver за утеха. Сънувам от няколко дни как вали снежец. Абе в Пловдив не можеш да видиш хубата страна на Празника. Много от хората нямат достатъчно средства да си позволят охолен и приятен празник.С всяка изминала година затъваме и затъваме, и затъваме много гадно.Всеки си мечтае за нещо, а то не може да се изспълни*.Напримен от общината поставиха окраси от Сточна гара до второто колело след панаира.Ама ефекта каквъв е. Нулев и аз искам на мойта улица да блеснат светлините на лампичките.За жалост тези пари за украса отидоха при управляващите. Гледам тази сутрин копаят големи дупки около спирката до нас.И какво това ли е Коледната картина, която всеки един нормален човек иска.Мисля, че всеки може да си отговори. На всичкото отгоре и сняг не вали.Допринася за тази тъжна гледка.Абе много мразя така.Нито сняг, нито настроение.Поне знам, че в нас на празника има любящи родители, които ще направят така, че да ти е приятно с тях. Подаръците и те няма да липсват.Ама един подарък не прави празника.Като липсват останалите елементи се губи ефектът на красивата Зима.Така, че ни остава едно.Да очакваме да завали снежец, зада ни повдигне духа, да сложим елхата и украсите в дома.И да чака ме да дойде 24,25 декември. Жалкото, е че винаги е еднотипно.Защо ли не е като по филмите ? Много бих искал да е така.Но уви не става това, което искаш. За това веселете се, не прекалявайте с алкохола, обичайте се, и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ...

Link to comment
Share on other sites

Според мен пък е точно обратното. Най-накрая има наистина украса, най-накрая има сувенири готини, най-накрая има картички. Откога има шапки ала дядо ти Коледа да те питам? И откога хората взеха да им се радват? Всичко се подобрява лека полека. Миналата година минавах да купувам подаръци и хората ме гледаха враждебно, щото си пеех на глас Jingle Bells. И преди беше така. Само че миналата година ме гледаха странно, гледаха, пък взеха да ми се хилят и да влизат в тон. Миналата година за пръв път успях да накарам продавачка в книжарница да ми се усмихне и да ми пожелае "весели празници". Е, тая година без да ги ръчкам става. И все повече ще става. И не ме радва това, че пак се напъвате да бъдете песимисти. Толкова ли е по-лесно да говорите за недостатъци и лоши неща? И толкова ли не виждате разликата?

Link to comment
Share on other sites

inace lampi4kite po Ivan Vazov i mosta na marisa sa mn xubavi, no izvinqvaite elaxa na sentyra pone na men mi se vijda dosta sme6na!

 

Kakvo dosta...tq e umrqla ot glad...inache verno drugite okrasi sa si hubavi...haresvat mi!

 

Az lichno mnogo se radvam che idva svetlite praznici okolo Koleda!Ne se radvam na Koleda zaradi vakanciqta shtot t`fa e mnoo typo...vakanciq mojesh da si napraish absoliutno vinagi prez godinata no Koleda i sichki ostanali praznici pokrai neq sa 1 PYT!T`ka che naslajdavaite i se sega shtot posle she trqa da chakate 365 dena...vzimaite primer ot men az sym v Koledno nastroenie i si slusham Wham! - Last Christmas :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен пък е точно обратното. Най-накрая има наистина украса, най-накрая има сувенири готини, най-накрая има картички. Откога има шапки ала дядо ти Коледа да те питам? И откога хората взеха да им се радват? Всичко се подобрява лека полека. Миналата година минавах да купувам подаръци и хората ме гледаха враждебно, щото си пеех на глас Jingle Bells. И преди беше така. Само че миналата година ме гледаха странно, гледаха, пък взеха да ми се хилят и да влизат в тон. Миналата година за пръв път успях да накарам продавачка в книжарница да ми се усмихне и да ми пожелае "весели празници". Е, тая година без да ги ръчкам става. И все повече ще става. И не ме радва това, че пак се напъвате да бъдете песимисти. Толкова ли е по-лесно да говорите за недостатъци и лоши неща? И толкова ли не виждате разликата?

4oveko az nikoga ne sum bil pesimist! naprotiv to4no obartnoto! 6apki na dqdo koleda po4ti vinagi e imalo! /nai-malkoto na koldniq bazar ot poner 3-4 godini podred/. ukarasta dobre no ti govorq za tova, koeto xorata ne ti pokazvat na ulisata, a tova koeto v deistvitelnost im e! za6toto za da byde6 optimist, trqbva da si dosta realist! :) :woot

Link to comment
Share on other sites

на мен ми е супер веселко. сега и снежец да ми завали и ще откача. само да не бях болен щях да припкам по магазинчетата и да си дрункам весели песнички. струва ми се че не съм единствения. хадват се хората честитят предстоящите празници. абе изобщо не е толкова мрачно и гладно колкото всеки го описва, магазините са пълни с хора и се скапват да купуват. отидете в метро, мега марина, била, сани, всичко е фул. да не говорим за мосю бриколаж и други магазини където може човек да купи подарък. пълно е!

Link to comment
Share on other sites

Айде заедно по магазините дружка. Айде, че трябва подарък за Яна да купувам. Пък после ще минем да вземем кана и стискало и както си му е ред. Айде оздравявай беееееееееее.

Link to comment
Share on other sites

Аве верно е, че хорта не се радват на празниците най-вече, защото нямат финансовата възможност да го направят. Как да се радваш на Коледа като се чудиш от къде да скъташ някой лев за елха, за подаръци, за Коледната вечеря и за какво ли още не... На хората не им остава време да се зарадват просто. И тъй като на мен времето много ми се отразява на настроението мога със ръка на сърцето да кажа, че без сняг не мога и празнично настроение да си създам... Макар че онзи ден като излязох от нас и видях, че на съседската врата виси Коледен венец. Стана ми много приятно. Днес видях, че и другите ни съседи по врата не са останали по-назад и са сложили венец на вратата си. Утре имам намерение да сваля украсата от тавана и да си създам малко настроение и аз, вкъщи. Няма да оставя дори входната врата без украса. В крайна сметка хората създават настроението, макар че без традиционните празнични украшения и снегът, трудно би се получило... Весели Празници!

Link to comment
Share on other sites

Който иска коледно, новогодишно или изобщо празнично настроение да отиде да се разкара по главната :) То май от 10 дни някъде е така хубаво украсено, но аз преди 2-3 дни го видях и ми грейна слънце в душата.

 

Колкото до празниците аз не съм се повлиял от някакви неща и всяко година съм весел. Това което ми влияе най-много е компанията в която съм на празниците :)

Link to comment
Share on other sites

Напротив,радват си се хората.Въпреки финансови затруднения,въпреки някакви други ежедневни проблеми-радват си се хората.Защото тези празници не са единствено подаръци и преяждане/препиване,тук е важно нещо друго-да си с приятели,любими хора,останалото е комерсиалната част на празника,която всеки празнува както може,за нея няма определен стереотип.

Тази украса на главната още не съм я видял,довечера специално ще се разходя,за да я разгледам.Иначе аз вече взех елха/страхотна е,най-красивата от доста години насам/,но още не съм я украсил,щото е рано.Днес мисля да мина да купя един от онези спрейове,които са като сняг и да напрускам прозорците вкъщи.Между другото,не знам за вас,но от мен при наближаване на тези празници блика една доброта и ставам отвратително весел и прочие други щуротии

Link to comment
Share on other sites

И аз така. То бива бива доброта и умиление, ама то мойто е чак прекалено. Но ми е хубаво де. То това увлича понякога и другите. Та е хубаво. Това за спрейовете е много хитро и аз също си мисля да си взема. Яна ми подари една малка елхичка и сега ще трябва да си украсявам допълнително и моята стая. Ей това не бях го правил, пък много ми се иска.

Link to comment
Share on other sites

ми, велвет, говедо, като си толкова миличък по празниците грабвай хектичната и дружно да ходим на покупки! ние с гошето се разбрахме ако се решите кажете. ама много ме съмнява да се разкриете.

Link to comment
Share on other sites

Стига бе, песимисти такива...празниците са такива, каквито сами си ги направите.Пък и всеки човек го разбира празника по различен начин.Да се празнува празник не е само да се наливаме и да се тъпчем....еми вижте какво е по магазините още от миналата седмица....

Link to comment
Share on other sites

Zna4i s priblizavaneto na praznicite sum zabelqzum pone ot nqkolko godini 4e nastroenieto na xorata ve4e ne e su6toto kakto be6e predi! Imam 4uvstvoto 4e xorata ve4e ne priemat praznisite ot veselata im strana i sqka6 ne mogat da se otpusnat! Mislqt za kupuvaneto na podarusi, xrana, okrasi i t.n. a vsi4ko tova stuva pari! I tova nqkak si gi natujava! :blink: Ne znam za vas, no i lipsata na SNQG si kazva mnenieto no tova ne zavisi ot nas! Li4no az nqma da se dam I gi o4akvam s NETYRPENIE!!!! :wub: :laughing: :music :devil vie kakvo mislite po vyprosa?

 

damajanata : prav si bratle taka e no nastroenieto si kazva dumata a pak i alkoholA SA6TO

:beerchug :argue

Link to comment
Share on other sites

sharky88

и за се кефя на ваканцията ама жсе пак са си празници и трябва да се празнуват !

а не са се напоркаш пат казак и да заспиш и после да каиш Юооооооооо мнооооо яко беше!" то та ти си проспал асичко !

трябва да се пии ама ж оМЕРИНИ количества а не ДО ПРЕПАДЪК :)

аре жесели празници :)

Link to comment
Share on other sites

Да ти п*кам на снега ....времето е ужасно гаден мокър сняг, а аз тряя да бягам за заверки цял ден и как е възможно в нито една будка с ксерокси и принтери около техническия и ПУ да нямат AutoCad ....Съжелявам за отклонението от темата, ама цял ден се ядосвам, а иначе с нетърпение очаквам Бъдни вечер и Коледа и вече съм празнично настроен, а като ги гледам и другите около мен са така ...... :)

Link to comment
Share on other sites

Никак даже не съм коледно настроена...мразя коледа!!!! :allien

И най-вече тъпите коледни песнички,като ги чуя вече и направо полудявам,такава алергия съм развила към тях!!!!!!! :wir

Link to comment
Share on other sites

а верно ли ве, и мен не ме кефи коледата :)

особено като се събираме всички и само суета и глупости и караници :)

тая година пак ще се случи нещо, дано да е пак печката :)

че ремонта е лесен :)

А точно ! При мен е същото положение.Само разправии:)

Преди години,когато празнувахме само Нова година, ми беше къде-къде по лесно... :)

Link to comment
Share on other sites

А точно ! При мен е същото положение.Само разправии:)

Преди години,когато празнувахме само Нова година, ми беше къде-къде по лесно... :)

 

Абе то и на 9-ти септември си беше яко по бай Тошово време .. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...