Jump to content
BulForum.com

Задачи по Математика


CTAH4O

Recommended Posts

zadachi.JPG

 

Ако някой може да даде некви решени примерни задачи,щото утре имам класна по Алгебра и почти нищо не цепя , а не искам да имам 3 или 4...

Знам,че е малко късно,но кво да се прави...

Учебника не помага.... напрао не знам..

Дано някой се сети да погледне темата до утре , щото кат гледам малко четат кво има в 'Docs' ...

 

10х предварителнооо

:ph34r: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

искаш решението на тези задачи или ... ?

Ако искаш други кой клас си ?? Да знаем какви да даваме. Тия ми се видят към 6-7 клас :)

Link to comment
Share on other sites

отвори първия справочник по математика който ти попадне в него има всички формули за решаване на задачите които си написал

Link to comment
Share on other sites

зад1. x\2+ax+(a+1)=0

D= b\2-4.a.c

D= a\2-4.1.(a+1)

D= a\2-4a-4 получава се ново квадратно уравнение. Там вече издъхвам. Значи може да се направи по формулата за съкратено умножение нещо от рода (a-2)\2 ама не съм сигурен.Пробвай сам де !!! Айде успех

Link to comment
Share on other sites

зад1. x\2+ax+(a+1)=0

        D= b\2-4.a.c

        D= a\2-4.1.(a+1)

        D= a\2-4a-4 получава се ново квадратно уравнение. Там вече издъхвам. Значи може да се направи по формулата за съкратено умножение нещо от рода (a-2)\2 ама не съм сигурен.Пробвай сам де !!! Айде успех

остави човека да открие сам нещо необходимо..................

Link to comment
Share on other sites

зад1. x\2+ax+(a+1)=0

        D= b\2-4.a.c

        D= a\2-4.1.(a+1)

        D= a\2-4a-4 получава се ново квадратно уравнение. Там вече издъхвам. Значи може да се направи по формулата за съкратено умножение нещо от рода (a-2)\2 ама не съм сигурен.Пробвай сам де !!! Айде успех

Да да ама не :angry:

формулата е б.б-4.а.с

И за да има един (двоен) корен трябва D=0

Link to comment
Share on other sites

Да да ама не :angry:

формулата е б.б-4.а.с

И за да има един (двоен) корен трябва D=0

 

Прави си за това б.б-4.а.с аз го написах нарочно б\2, а не б/2 мисля, че има разлика едното е 2 отгоре другото /2 делено на 2. А за Д=0, тоест допостимите стойности или дискриминатата*.Я кажи, че не те разбрах. А иначе сега ще пробвам да реша последната макар,че съм ги забравил с тия корен.Мисля, че бяха Корен от 5 |1+2.2 или нещо такова. Ама айде да не се обаждам не съм от най-големите математици ( личи си де ). Така, че спирам оставям пича да се мъчи сам...

Link to comment
Share on other sites

Прави си за това б.б-4.а.с аз го написах нарочно б\2, а не б/2 мисля, че има разлика едното е 2 отгоре другото /2 делено на 2. А за Д=0, тоест допостимите стойности или дискриминатата*.Я кажи, че не те разбрах. А иначе сега ще пробвам да реша последната макар,че съм ги забравил с тия корен.Мисля, че бяха Корен от 5 |1+2.2 или нещо такова. Ама айде да не се обаждам не съм от най-големите математици ( личи си де ). Така, че спирам оставям пича да се мъчи сам...

Razbira se 4e diskriminantata, ne stavai sme6en. :laughing: Kakvi ti dopustimi stoinosti pri kvadratni uravneniq. Te imat 2 realni korena pri D>0, edin(edin dvoen) pri D=0 i nqmat realni koreni (imat kompleksni no tova e edna druga tema) pri D<0. Elementarno Uotsan. :D

Link to comment
Share on other sites

Известният ни на всички надпис НР - тоест Няма решение. Ахахахах математици Rulez хихихи  :D  :D  :D  :D  :D

При това много некоректен :angry1 . Коректно е да се каже НРК (няма реални корени) а решение си има но за това като ви дойде времето.

Link to comment
Share on other sites

Начи първото аз го решавам така:

x²-ax+a+1=0

за да има 1 корен Д=0 =>

=> Д=a²-4a-4 ... a²-4a-4=0 , Д=32 ( да не би да имам грешка) ?

a1,2=4+-V`32/2 (4 плюс/минус корен от 32 ВЪРХУ 2 ) и от тук нататък го решаваш.

 

При втората задача направо си заместваш X със 2 и решаваш , като трябва да получиш а= нещо . Тва е отоговора.

 

за 3тата и 4тата не ми са мисли :)

 

опаа...вместо 2(втора степен) излиза &sup да знаеш! :)

Link to comment
Share on other sites

pf нямало решение :angry1

 

x^2 + ax + a + 1 = 0 -> едно решение, ако D = 0.

 

D = a^2 - 4.1.(a + 1)

D = a^2 -4a -4 -> корените на това уравнение са решение на задачата

 

a^2 -4a -4 = 0

 

D = 4^2 - 4.1.(-4) = 16 + 16 = 32 -> D > 0 -> два корена

 

а1,2 = -(-4) +- VD /2 -> VD = V32 = 4V2

а1,2 = а = 2 +- 2V2

 

Отговор: а = 2 +- 2V2 ( 'а' е равно на две плюс,минус две по корен квадратен от две ). Т.е при двете стойности на параметъра 'а' уравнението има едно решение. :)

Link to comment
Share on other sites

Епа,знаех,че ще има реакции като:

"Земи прочети нещо" или "Оправяй се сам" , но кво да напраа... свикнал съм да правя сичко в последния момент и не мога да отвикна.... :(

Колкото до ученето - днес съм учил повече от 4 часа,което за мен е рекорд и за тея 4 часа съм разбрал половината от задачите , а тука дадох някои , които хич нямам представа за кво стаа въпрос.

Дискриминантата си я знам,но мисля , че на 1ва некви параметри се праиха,абе не знам точно... мерси се пак... утре сутринта имам свободни 2 часа и ще се опитам още нещичко да разбера...

Link to comment
Share on other sites

1.Az ne gi pomnq nmogo ama mai kvadratno uravnenie ima samo 1 koren kogato diskriminantat e ravnana 0.Tui 4e diskriminantata e priravnqvash na 0 i voala... parvata zada4a e reshena

2. Taka kat gledam zamestvash x s 2 i pak si gotov!

3. Tretata zada4a trqbva da se smqta a men me marzi sega!

Link to comment
Share on other sites

Значи... за да правя дискриминанта мисля,че израза тряя да е в тоя вид.Например тая задача:

zadachi2.JPG

И от там нататък е лесно....

 

Само , че в 1. задача как да го преведа израза до тоя вид... :blink:

Казвам ви.... главата ми плющи вече.... нз кво става... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Епа,знаех,че ще има реакции като:

"Земи прочети нещо" или "Оправяй се сам" , но кво да напраа... свикнал съм да правя сичко в последния момент и не мога да отвикна.... :(

 

ОО повярвай ми ако отвикнеш ще е много по-добре (като на приятел)

 

А колкото до задачите са верни проверих ги- хахаха :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...