Jump to content
BulForum.com

Каф е тоя месидж?


Recommended Posts

Аз даже немога да разбера къв кабел имам! Що ли купих :angry1

...........

dit: Не съм свалял тея драйвери ама :angry1 пак нищо не става. Значи Към USB кабела който си купих има драйвери които явно не работят. С DKU-5 не .............

 

 

Az sym smenil 7 kabela ( kopuvam i vra6tam v magazina 4e ne raboti )

3 IrDA-ta po sy6tata pri4ina

i sega sym s IrDA koeto raboti

Cqlata procedura mi otne malko pove4e ot 2 meseca

Napravi si izvoda pri men ot 11 komponenta 1 proraboti !

I edni ot mnogoto ne6ta koito znam :

za kabeli :

1V redki slu4ai : Sled ka4vane da drivers XP ne se resva | Sled vseki res se ka4vat drivers

2 v device manager otiva6 na USB-to i go puska6 na skorost 11.... zpo4va6e s 1 i natytyk ne pomnq .. izprobvai !

3. v USB ( pone az ) imam edni opcii da moje\ne moje da se svalqt\ka4vat danni prez USB-to => trqbva da razre6i6 tezi opcii.

/offtopic ako stane menu na telefona na angliiski ina4e ne stava prehvarlqneto na danni

/offtopic2 az se iz4erpah , moje baq gluposti a sym nadrankal , ama ne se znae ot kvo mije da e !

Link to comment
Share on other sites

Абе прав си тук.

Аз имах Нокиа купих 3 кабела и никой не ставаше , взех едно IrDa и заспа.

След това ч продадох , купих си Моторола и кабел кайто тръгна от първия път :) , но я продадох и нея и сега пак съм с Нокия която обаче няма IrDa. И ще се мъча още май :)

Link to comment
Share on other sites

Аве мани ве тфа не е хава....ша проам с дку5 ако не ша си зема иРда :blink:

 

Edit: Точно така @alchemy е напълно прав аз прочетох в сайта за мойта нокиа пише че е дку-5 а аз съм пробвал с дку-2 ша си намера пък кфот ще да стаа :pirate

Link to comment
Share on other sites

Някой подкарвал ли е нокия с кабел ???? И ако да как.

ААА сега се сетих ,че никъде немога да намеря драйвери за COM кабела  :angry1

HELLLLPPPP!

Подкарвал съм без проблеми от по-старите NOKIA 5110, 6110 - (DAU-9P), 6210 (DLR-3). Става дума за COM-порт (RS 232). Всички драйвери софта си ги инсталира. Ползвал съм за целта Logomanager, Nokia DataSuite(5110,6110) и Nokia PCSuite(6210). Също съм правил връзка по IrDA, но съм ползвал вградения порт на лаптопа, не външен. Мисля, че първо трябва да се прочете какъв тип кабел изисква телефона, после да се намери софт, поддържащ конкретния телефон и работещ с такъв кабел и накрая да се търси самия кабел. Чак тогава почват пробите.

Имате нет, имате комп, имате време. Четете, четете, четете!

Link to comment
Share on other sites

Подкарвал съм без проблеми от по-старите NOKIA 5110, 6110 - (DAU-9P), 6210 (DLR-3). Става дума за COM-порт (RS 232). Всички драйвери софта си ги инсталира. Ползвал съм за целта Logomanager, Nokia DataSuite(5110,6110) и Nokia PCSuite(6210). Също съм правил връзка по IrDA, но съм ползвал вградения порт на лаптопа, не външен. Мисля, че първо трябва да се прочете какъв тип кабел изисква телефона, после да се намери софт, поддържащ конкретния телефон и работещ с такъв кабел и накрая да се търси самия кабел. Чак тогава почват пробите.

Имате нет, имате комп, имате време. Четете, четете, четете!

 

Нда разбирам те. Значи аз мнооого одавана съм проверил с какъв оригинален дата кабел върви моя телефон . А той е 3120 . Кабела е ДКУ-5 както и за 6100,6110,6610,6610I,7250,7250i и т.н. не ги помна всичките. Тоя ДКУ5 кабел е за USB . Дадоха ми обче и един COM1 кабел с който ми гарантираха че ще стане , но... не стана ( мoже да е и от драйверите ама немога да намеря ) .

 

edit: Софтуера също си го имам PC Suite 6.2

edit2: http://www.tangshop.com/nokiadatacable.html тука са кабелите и софтуера

Link to comment
Share on other sites

Имах подобен проблем.. само че със СониЕриксон Т230.

Значи.. не знам какво точно представлява този драйвер за който говорите "дку-*" само че.. при мен имаше един драйвер USB-to-serial, значи..

проблема го имах докато не прочетох в един форум какво точно да направя.. а то е следното:

1. Махни драйвера който си инсталирал.. - device manager - uninstall device

2. Рестартирай..

3. Инсталирай драйвера..

4. Сложи кабела, но не връзвай телефона

5. Рестартирай

6. Вържи телефона към кабела.. и пра'и к'вот' искаш с него :punk

7. Ако не бачка (6), виж в Device Manager към кой COM порт е асоцийран драйвера, и пробвай пак.

 

Ако не стане.. не знам, с моя така стана ;)

причината да имам проблем беше, че вързах телефона и кабела преди да съм сложил драйвера.. и xp-то не искаше да разбере че глупавия драйвер е за това устройство..

Link to comment
Share on other sites

Да сичко го правя както казваш и за същия драйвер става дума USB to COM.

Та как да си го асоцирам?

По принцип самия драйвер след като се инсталира и като сложиш кабела ХР то си го разпознава. Пускам Nokia PC Suite 6.4 , след неуспешен опит да се свърже с GSM-а ми дава да избера вида на връзката ( IrDa,BlueTooth,USB,Serial ) Избирам USB - не става ( защото напрактика драйвера е USB to COM ) , избирам Serial connection и в под менюто има COM1 или COM3 ( това е виртуалния COM който се прави от драйвера за който говора ) И като го избера това нещо - ГРЕДА! Ама нали съм упорит слагам другия кабел който е за COM1 слагам избирам COM1 и пак ГРЕДА !

Ако някой знае к'во стаа направо ще траа да ходим да се напиваме някъде :)

HELP-вайте :)

Link to comment
Share on other sites

При мЕН Е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО МАЙНА.....ама аз се още си мисля че ша стане с дку5 деа....ама ша проам.. :confused само да не прецакам нещо с усб-то чееее :sick

Link to comment
Share on other sites

При мЕН Е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО МАЙНА.....ама аз се още си мисля че ша стане с дку5 деа....ама ша проам.. :confused само да не прецакам нещо с усб-то чееее :sick

 

Няма да го прецакаш , не са бой :)

Ми утре мисла да се разхода по Кап. Райчо да вида колко струват и дали има.

Ама лощото е че на моя кабел ( и на двата ) не пише абсолутно нищо ( В смисъл дали е ДКИ-5 или ДКУ-на май*** :angry1 )

Link to comment
Share on other sites

Аве @CyberHilll казаха ми че кабелите били между 10 и 40 лв...НЯЯ ДАМ ПОЙЧЕ ОТ 10!!!40 лв ее той да не е със златна нишка...Ве :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аве @CyberHilll казаха ми че кабелите били между 10 и 40 лв...НЯЯ ДАМ ПОЙЧЕ ОТ 10!!!40 лв ее той да не е със златна нишка...Ве :angry1

 

10-25 мисла че ще е , утре ако намера ще ти кажа.

 

edit: Значи има кабел 15лв струва ама е за COM1 точно такъв какъвто имам :confused

Питам го ония има ли софтуер , той вика не му траа на тоя кабел :confused .

Цитирам ' Земи го , пробвай го , ако не става ще ти върна парите'

Утре освен да го зема , защото от там купих кабела за една Моторола и ставаше.

Ама ме притеснява че аз имам същия кабел.

 

Да ви питам като се включва кабел в COM1 трябва ли да се престартира PCто първо?

Link to comment
Share on other sites

10-25 мисла че ще е , утре ако намера ще ти кажа.

 

edit: Значи има кабел 15лв струва ама е за COM1 точно такъв какъвто имам :confused

Питам го ония има ли софтуер , той вика не му траа на тоя кабел  :confused .

Цитирам ' Земи го , пробвай го , ако не става ще ти върна парите'

Утре освен да го зема , защото от там купих кабела за една Моторола и ставаше.

Ама ме притеснява че аз имам същия кабел.

 

Да ви питам като се включва кабел в COM1 трябва ли да се престартира PCто първо?

 

Определено не :)

Но те съветвам да пуснеш програмата за телефона (Нокия Сюйтата), след като си сложил кабела.

Link to comment
Share on other sites

Определено не :)

Но те съветвам да пуснеш програмата за телефона (Нокия Сюйтата), след като си сложил кабела.

 

Ми и аз реших така , ама... Слагам кабела на COM-a пускам софтуера избирам че телефона е вързан на serial port и не става, не го намира.

 

Днес ходих до един магазин имат сякви кабели за нокии и абсолютно всички които видях са за USB и струват от 20 до 25лв. Ама деда ги знам дали ще станат :confused

Аман :angry1 Като имам пари повечко ще хода да ги тествам.

Магазинчето се намира преди Avenu като тръгнете от св, Петка църквата.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

здравеите и аз имам малко проблеми с моита нокиа 6610и .имам и телефон 6630 и към него имам кабел с софтоер ама е за 6630 .имали некакъв начи за да мога да го използвам този кабел и за 2-та телефон???

и ако има какъв ????

искам да попитам откаде мога да си намера софтоер за нокиа 6610и???? ако знаете от каде ще съм ви благодарен ако ми дадете направо линк към софтоера :)

ще имали някакъв проблем ако се преинсталира софтоера на нокиа 6610и с софтоера на нокиа 6610 ??

в магазините продават само дата кабел за нокиа 6610 ще станели за 6610и ?????

 

 

мерси за помоща предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Ако е усб кабела става май за всички гсм-и нокия. Например зех си аз един кабел за няква нокия миналогодишен модел и карах с него 6230, после си карах и 7373 с него. Софтуер ще намериш на сайта на нокия. Безплатен, универсален за всички модели. Не забравяй да следваш инструкциите щото може да имаш проблеми с конентването. А ако имаш най-често се оправят с рестарт.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...