Jump to content
BulForum.com

Help for ...


wizardman

Recommended Posts

Imam nuzda malko ot pomosht vse pak ako niakoi se e zblaskval s takav problem .

Zna4i stava duma za zapis na film ( v slu4aia na "You've Got Mail" ili na "MEET Joe Black" svalen na CD pod linux ) faila e saobrazen s disk-a i mu e ostaveno mesto za negovite si neshta . ( primerno 690mb e filma diska e 700 ,ili filma e 720mb diska e 870mb.

Zapisvam s NERO poslednata versia , anblaskana s plugin's i vapreki vsi4ko v momenta na ka4vaneto na faila i na subtitrite - Nero izhvarlia Mediata (CD-to) navan ot zapisva4kata kato kazva 4e ne e dostata4no mestoto i e nekorektno za zapis ,

 

Vaprosami e dali niakoi se e sblaskval s takova neshto i imali na4in da se zapishe takav film ( s neznam kakvo mu ima na faila ta..) na CD i to pod Windows XP s NERO ?

 

:unsure: wizardman

Link to comment
Share on other sites

Izpolzvai Clone CD 4.0.Parvo si napravi image na filma i posle ot lmaga zapishi novia disk.Ako iskash parvo opitai na CD-RW.Az ne sam opitval s neshta praveni pod Linux(shtoto kato chuia za Linux mi se povdiga)no po princip Clone CD kopira 1:1 kakvoto ima na diska.

Link to comment
Share on other sites

da shte probvam i s tova , blagodaria , To po princip mislia 4e filma ne ot tova 4e e zapisvan po Linux ili Windows , iavno neshto my imam vav samia media format , zashtoto izhvarlia napravo sidito ot NEROTO i kazva nema mesto na CD-to ,

 

shte opitam da go napravia s tazi programa , uf dano da stane 4e diskami ve4e e palen :)

 

Wizz

Link to comment
Share on other sites

taka zna4i az za parvi pat rabotia s tazi programa i tia mi poiska image fail , az oba4e si pravia image failovete s WINISO i to gi vadi imeto.iso , a tazi programa CloneCD iska image fail s razshirenie imet.CCD ?

 

hm ima li na4in i skoe da si napravia takav Image file .

 

10x Wizz

Link to comment
Share on other sites

Последните версии на Nero бъгясват при overburn , и не опознават коректно диска. Ползвай по стара версия , или друга програма за пържене.

Link to comment
Share on other sites

Napravi si image sas Clone CD-to.Ama mu kaji da ne go pravi vav Temp direktoriata na Windows,a vav niakoia direktoria,za predpochitane prazna.

To shte napravi tri faila,*.ccd*.img*.sub*.Kato pochnesh da pishesh ot imaga,pokazvash mu da chete faila s razshirenie*.ccd*

Ima i drugi vazmojnosti,kato da otvorish napravenia image sas Demon i posle pak sas Clon CD-to da pishesh,vse edno che kopirash disk.

Ako ti e braz computera i imash UDMA,mojesh da mu dadesh direktno kopirane ot CD-to na zapisvachkata. Copy disc-"On the fly"

Ako pak ne stane pishi i shte ti kaja kak da izpolzvash"Blind Write"Taia programa pishe na sliapo(Blind)i ne ia interesuva kakvo ima na diska.

Link to comment
Share on other sites

neznam za novite versii na nero obache:

nikoe prazno CD ne e po-golqmo ot 700 MB zashtoto ISO 9660 ne pozvolqva adresaciq nat tozi limit koeto se zaobikalq kato se izpolzva otricatelna adresaciq no nikoi software nqma da ti razpoznae CD kato 800 ili 900 MB , te se razpoznavat kato 700 MB no mogat da bydat overburn-nati do dosta poveche

taka che ako file-a ti e 720 MB ABSOLYUTNO I BEZUSLOVNO nero shte ti kaje che nqma mqsto

prosto mu kazvash da prodylji s overburn

 

izobshto ne mojete da si obqsnqvate problemite, viziram izraza "svalen na CD pod linux", bih razbral "svalen ot CD" ili "kachen na CD" obache "svalen na CD" nqma smisyl

syshto "momenta na ka4vaneto na faila i na subtitrite" , vyobrajenie ne mi dostiga da shvana koi e toq moment basi

 

a i btw tva za clonecd sa pylni gluposti, na clonecd-to prednaznachenieto mu e syvsem drugo

Link to comment
Share on other sites

Na teb ti lipsva ne samo vaobrajenie,no mai i dosta drugi neshta,nai-vajnoto ot koito e edno takova sivo veshtestvo,s ganki po nego!!!!

Tuk ne e miasto da obsajdame pravopisa i pravogovora.Vseki ne moje da bade roden injener,no vseki ako jelae moje da se pokaje kato potencialen glupak.Vseki sredno inteligenten chovek shte razbere za kakvo stava duma i kakav e problema na Wizardman,nezavisimo ot nachina,po koito go e obiasnil.A tova che niakoi obichat da se praviat na interesni e drug vapros.

A shto se otnasia do Clone CD-to,prednaznachenieto mu e,kakto se razbira ot imeto,da napravi tochno kopie na disk,nezavisimo kak e zashtiten,pod kakva OS e pisan,kakvo sadarja i t.n.

Choveka obiasniava,che informaciata na diska mu e pod 700 Mb.Taka che Gonzo li si tam ili kakav si,kogato horata se machat da reshat niakakav problem,ili si razmardai mozaka i se opitai da predlojish neshto,ili ne palni foruma s bezmislici,ot roda na tova koi kak se izraziava.

Link to comment
Share on other sites

Dobre ve Gonzo, imash reshenie na problema za 720mb cd, ami za 690? Kakvo shte izmislish tuka? Nqma overburn i pak ima problem...

 

Ti ne znam ottkude se izvudi tolkova vseznaesht...

 

wizardman, samo na tezi filmi li pravi problem? Pri vsichki drugi vsichko e ok? S image v neroto pak ne stava li? WinIso ili CloneCD, dori Neroto ima image writer.. probvaj na neroto da go zapishe na image, t.e ne na realen drive, a na virtual, ako pak izleze toq problem, znachi e ot Neroto... opitaj da go zapishesh s WinOnCd, ili puk 690mb fail mojesh da go pusnesh v Drive-a s praznoto cd napravo v explorer-a ako si s XP i to shte ti go zapishe napravo...

Link to comment
Share on other sites

az zalagam reputaciqta si che nqma problem s 690 MB danni, spomenal go e zashtoto ne e znael kakyv tochno mu e problema i koga se nablyudata

a vie zabludeni ot nelovkite mu obqsneniq davate neorientirani syveti

 

vqrnam che ako vnimatelno gleda dali dannite sa po malko ot 700 MB a CD-to e 700 MB shte potvyrdi che problem nqma

Link to comment
Share on other sites

A-uuu,sega pak minahme na medicinski termini.Shto ne si stanal doktor ili poet?(Samo deto se pishe:"chuVstvai,a ne chustvai).Taia nauka-computrite ne e za vseki !Ako imashe malko poveche opit v pisaneto na CD-ta(a be ti da ne si gledal zapisvachka samo na vitrinite na computernite magazini?)shteshe da znaesh,che edinstvenata programa,s koiato mojesh da prezapisvash LICENZIRANI igri i software,t.e.da gi kopirash sas vsichkite im zashtiti i tem podobni hitrosti na proizvoditelite,e Clone CD.

Osven tova naprimer WinonCD-5 ili 6 e dosta po dobra za pisane ot Nero.Osobeno kato se ima predvid che WinonCD-6 moje da pishe veche i DVD.Da prodaljavam li da ti obiasniavam napr.za Blind Write i dr. podobni.Mai che niama smisal a???

 

P.S. Kak mojesh da zalagash neshto za koeto ne sme ubedeni,che go imash?

Link to comment
Share on other sites

Hem si palen profan,hem si negramoten,hem akala ti e kolkoto na dve patki vzeti zaedno i ako si gledal "Puppet Show",tam ima edno draglivo dalgonoso

sazdanie,na koeto ,(makar che ne sam te vijdal),opredeleno moga da kaja,

che prilichash.Ami kak inache,kato si se krastil na negovoto ime.GONZO-zvuchi mi kato zvuk ot udar po prazna tenekiena kofa.(kato glavata ti)

Znaesh li kak se prevejda "seller"-prodavach.Naistina ako predlojish dobra cena moga da ti prodam niakoia interesna ideia,kak da se zavresh v shesta gluha,ta nikoi nito da te chuva,nito da te vijda.I kak toia golemia deto mi go predlagash,da go varjesh na vazel i da si go nabutash v gaza dva kata mekichak.

Vsashtnost shte postavim vaprosa na glasuvane ot uchastnicite vav foruma.

Ako povecheto sa saglasni,moga da te posavetvam i bezplatno.

Link to comment
Share on other sites

kvo protiv patkite imash ve brakonier, i kvo losho ima v tva da imash dva mozyka

mnogo byrzo se samoprovyzglasi za avtoritet tuka

siguren sym che komputernite ti a i kakvito i da bili drugi poznaniq sa prenebrejimo malki i koeto e po vajno neverni

ot drunkalo kato teb syvet moje da prieme samo chovek sklonen kym samoubiistvo

begai so polzvai clonecd-to, seller zalyuhan ...

 

i btw ne e puppet show a muppet show a i nqma nishto obshto o ti nai Osvedomeni

 

a sigurno znaesh i kakva e razlikata mejdu puppet i muppet ;?

Link to comment
Share on other sites

Prosto ne moga da si pozvolia da obijdam Muppet Show-to,s prisastvieto na marionetki kato teb,koito se dvijat samo ot bezuslovni refleksi.Zatova i promenih malko imeto mu,zashtoto ti ne si dostoen daje da olizetvoriavash

ednoimennia si geroi tam.

I osven tova hora,koito ne izpolzvat glavni bukvi pri pisane,niamat glaven mozak,a samo grabnachen i niakakvi nachenki na malak,s koeto se obiasniava i amsalashkia im nachin na izraziavane.

Za edno samo si prav.Naistina obijdam gorkite patki,kato im sravniavam mozacite s tvoia.Tehnite posestrimi gaskite,edno vreme sa spasili Rim,a na teb akala ti stiga,kolkoto da namerish patia do toaletnata.

Link to comment
Share on other sites

mnogo se otkloni ot temata chushko ...

ta kazvah che si typ zashtoto:

1. ne razbirash kakyv e problema na choveka (zashtoto toi go e obqsnil negramotno)

2. pri vse che ne si razbral pak mi skachash che nqmalo znachenie kak se pishe vyv forum sled kato podchertavam che ne se e izrazil qsno

 

poqsnqvam :

choveka ima FILE a ne CDROM - CloneCD nqma rabota tuk

ne mu kazvai da pravi image kogato toi nqma CD-to a ima FILE !

 

adi seshtai se che si zalyuhan lamer i ne se zablujdavai ot tova che kvartalnite gameri te gledat strahopochitatelno zashtoto znaesh kak se raboti s clonecd

Link to comment
Share on other sites

Pi4, ako imash Virtual cd, Daemon ili neshto takova, vlez v nastrojkite na NERO i mukaji da zapisva na REALNOTO CD. Ponjakoga NEROto se byrka s virtualni CDs.

Link to comment
Share on other sites

da samo na opredeleni filmi se poiaviava toia problem .

naistina daze edina ot filmite e 670 mb i sashto ne iska da go zapishe ,

 

probvah s WINISO da go napravia image file i s nero sahto na image file , no v momenta v koito zapo4ne da pishe izhvarlia diska i kazva 4e:

 

Primer : HeadOverHeels (samo za Gonzo - sazaliavam no neznam kak da ti go obiasnia tozi problem)

______________________________________________________

Nero 5.5. ... >> prazen disk v slu4aia 99min

start na zapisvaneto i vednaga izliza saobshtenie :

 

There is not enough space to burn this compilation onto this medium

Please insert another medium that provides more space...

 

Medium required for compilation: CD-R/RW

Medium type in the recorder : (Empty)

_________________________________________________________________

 

nezavisimo dali e iso file ili taka prosto pokazva tova , Probvah i s softwrae-to na Adaptec , tam kaza absolutno sashtoto

Link to comment
Share on other sites

abe dadoha mi savet 4e samia windows si imal problemi s tia neshta , nemi go obiasniha zashto i kak , no kazaha da zabravia .

 

P.S. gonzo neiskam da se karame - prosto iskam da si iz4istia diska ot niakoi film4eta kato si gi ostavia v archv ako znaesh kak shte te pokania v ofisa mi za da go napravish .

Link to comment
Share on other sites

za nero nqma nikvo znachenie dali filma e head over heels ili koito i da bil drug vajen e samo obshtiq razmer na dannite za CD-to

kakto veche kazah tva che na CDto pishe che e 99 min ne znachi che nero shte ti go razpoznae kato takova

oficialno vsichki sa 700, prosto mogat da bydat silno overburned

vij pak vnimatelno dali dannite sa ti <700 MB ili ti misleiki si che imash golqmo CD plqkash oshte neshta i tuk dokladvash za 670 MB a vsyshnost se opitvash da zapishesh poveche ot 700

ne vijdam kak bi moglo da e problem na windowsa, tuk toi ima mnogo malko rabota

prosto neshto byrkash

ili moje naistina nqkoq versiq na nero da ima bug

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...