Jump to content
BulForum.com

Книжка За Скутер


iv_laz

Recommended Posts

И за скутер се иска каска е не точно по скоро шлем.На мен катаджийте постоянно ми правят проблем за тоя шлем :wacko:

петьо взе ли книжка бе луд :) кво става не сме се виждали от бая време тря да мина към вас :lol:

Link to comment
Share on other sites

петьо взе ли книжка бе луд :) кво става не сме се виждали от бая време тря да мина към вас :lol:

Мини де нямаш проблеми ;) ще черпиш по някое питие и ще те повозя до острова :lol: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ami s kategoriq M ne moje6 nikav skuter da kara6 kakto e po zakon to4no!! :sick V zaknona pi6e do 50 kubika I MAKSIMALNA SKOROST NE POVE4E OT 45 km v 4as!!(pod4ertavam I a ne ILI)A pove4eto skuteri digat pone 60 za tva ne mogat se karat s kategoriq M!!! :bgrin: Ina4e naistina se karat samo listovki i cqlata hava struva kym 40 lv s si4ko tam izpit dokumenti i nz si tam kvo!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Мини де нямаш проблеми  ;) ще черпиш по някое питие и ще те повозя до острова :lol:  :rolleyes:

eeee няма проблеми щом ша ме возиш на голямата хондааа ша дадеш две кръкчета нали?

Link to comment
Share on other sites

Категория М

Изпит листовки- 40 лева

Издаване на книжка - 20 лева

Години- 16 навършени

Няма други курсове

Категория М върви пакет с В, т.е. изкараш ли В, получаваш и М (не обратното)

 

П.П. Ако не е така, значи брат`чеда е лъгал някой...майка му ли, кой... не знам...

Братовчед ти правилно ти е казал-баща ми е инструктор и нещата наистина стоят,както си писал.

Link to comment
Share on other sites

А аз да допълня, че си е жива набутка - после когато караш категория Б пакй трябва да даваш ОЩЕ 40 лв за изпит + ОЩЕ 20 лв за книжката... Така или иначе на 16 имаш право да изкараш категория Б, просто ще си вземеш книжката като станеш на 18, така че карай курсове за Б и не давай излишни пари за глупости (БТВ, преди 1 минута ми се обади гаджето, че си е взела и изпита на листовките и кормуването, така че довечера ще се полива)

Link to comment
Share on other sites

Аве не си зимайте скутери ве....Аз лично не бих си купил и да имам пари. Струва си нещо което може да върви. Примерно 125 кубиков пистак...той поне има някакъв вървеж. Иначе не знам за какво ви е този скутер.....Не върши кой знай каква работа .... Истината си е в Пистаците :)

Link to comment
Share on other sites

Само едно малко изклучение. По новият закон мойеш да управляваш с категория М мотопед до 50кубсм и километража да е разграфен до 50 километра. Ако ти е над 50 км/ч трябва да си намериш познат в кат или полицая да е в добро настроение.Или пък да си го направиш сам до 50км/ч, както направих аз(моя беше до 120км/ч, но посмъртно неможе да ги вдигне).

И когато си плащаш книжката в банката до кат, те си взимат и комисиона 20лв-3лв комисиона на 40лв-5лв комисиона.

Link to comment
Share on other sites

А аз да допълня, че си е жива набутка - после когато караш категория Б пакй трябва да даваш ОЩЕ 40 лв за изпит + ОЩЕ 20 лв за книжката... Така или иначе на 16 имаш право да изкараш категория Б, просто ще си вземеш книжката като станеш на 18, така че карай курсове за Б и не давай излишни пари за глупости (БТВ, преди 1 минута ми се обади гаджето, че си е взела и изпита на листовките и кормуването, така че довечера ще се полива)

 

На 16 книжка "Б" категория-дрън-дрън!На 16 можеш да вземеш категория "Б1",с която обаче не знам дали и трабант може да се кара.А иначе стига да имаш пари въобще не е глупост.Все пак като започнеш да караш курсовете за колата,вече ще си карал по пътищата и ще имаш представа за правилата на движение и тънкостите на пътя.Остава ти само да свикнеш с колата и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...