Jump to content
BulForum.com

Kak se borite sas zegite?


Recommended Posts

Bih iskal da spodelim malko informacia otnosno t'va kak se borite sas zegite i po-skoro kak PC-tata ponasiat tia temperaturi.

Az sam sas AMD 1700+ i sam go pusnal da raboti na 1800MHz obache sega kato se pozatopli vremeto zapochnaha da se vdigat i gradusite na CPU-to. Slozil sam niakolko ventilatora na kutiata. Edin 8cm koito vkarva svez vazduh i edin 8cm koito izkarva. Osven tova ima i oste edin takav na zahranvaneto, koito sashto izkarva.

Na samoto CPU imam edin meden radiator. Poneze originalnia ventilator beshe na 5000 oborota i se vdigashe baia shum, slozih edin prehodnik otgore za da moga da sloza edin drug ventilator koito obache e na 3000 oborota i e 8cm.

Sega temperaturata e okolo 44-45 gradusa pri normalna rabota. Ako go natovaria, neznam kolko moze da stigne, no mislia che 50 ste udari.

Niakoi da e napravil neshto deto da mu svali temperaturata?

Ako mina na vodno ohlazdane, to istinskoto vodno ohlazdane v Bulgaria neznam kade moze da se nameri, a pak e i dosta skapo.

Ne mi se iska da si pravia sam vodno ohlazdane s pomoshta na radiator ot Samara da rechem i kakvo li oste ne ot avtomobilnata industria.........

Spodelete opit. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Чак да се боря - не. Все още :)

 

Инак имам Celeron 1000 леко клокнат на 1500 :D, който ин дис момънт оф трът дава 52 градуса (ама не ракиени) т.е. с 14 градуса над индикацията за Seagate-а (HDD). Зад кутията като си пъхна ръката и докато я извадя тя е... опържена, но с тоя hw нема лабаво.

 

Стаята пък охлаждам от днес с климатик Panasonic 9BKP и доста хлад прави в mode COOL и 26C - измръзнах. Иначе тая година сефте го пускам в режим различен от heat. На около 28C се ядва :)

Link to comment
Share on other sites

Oste mi e rano da puskam klimatika v pomestenieto, no kato se zagree oste i tva ste stane. Nai-dobre e za aparaturata (kakvato i da e tia) da si raboti denonoshno klimatik v pomestenieto, no ......... A be niama da mu sedia mirno na tva "zeliazo".

Link to comment
Share on other sites

ami nikade ne si kazal tiq tempereturi ot procesorniq diod li sa ili ne

ako da - nqma6 griji vsi4ko e normalno

ama e ot vun6niq dat4ik => temperaturata e s ~10-15 gradusa po visoka ot pokazaniqta, koeto ve4e stava dosta

dai tva info i kaji na kakuv vcore raboti cpu-to /puk i drugite 4arkulaci/

Link to comment
Share on other sites

Malko sam zabravil da spomena......... T'va e temperaturata na CPU-to, a temperaturata na kutiata e okolo 33-35 gradusa.

Dunoto raboti na 166MHz sas mnozitel 11. Voltaza na CPU-to e default 1.6V. Drugo nishto ne sam pipal.

Link to comment
Share on other sites

Да не се обиждат притежателите на AMD, но аз се спасявам от жегите само с Intel процесори, и климатик естествено :woot B)

Link to comment
Share on other sites

E ti si dobre, samo deto ne mi stignaha parite za Intel. Az sashto predpochitam Intel i vinagi dosega sam bil s Intel, no sega ne stigat parite........ I estestveno minavame na po-eftinia variant - AMD.

Da ne se obizdat fenovete ne AMD, no koe si e verno, verno si e. Intela ne gree tolkova mnogo. Kato proizvoditelnosty sa gore-dolu ednakvi, no Intel-a ponasia po-dobre liatoto.

Link to comment
Share on other sites

ami mestete se v Sibir :)

moq AMD procesor e dosta overclocknat, ama vse oshte ne e zabival.. do 50 gradusa stiga prez denq, hem!(toi e i non-stop natovaren, de.. imam folding@home client ot dosta vreme nasam); klimatik nqmam, ama imam parno :P

Link to comment
Share on other sites

Opredeleno ne ot tuk. Ot 4ujdenecia - tam niama da ti probutat kitaisko praveno v garaj...

Ako te interesuva seriozno - kaji kolko si gotov da otdeli6 za vodno - mislia 4e moga da

zadeistvam hora otvan da osiguriat edno...

Link to comment
Share on other sites

A be zamislil sam se po varosa...... Tia zena mi ste hodi komandirovka v Ispania skoro i ste vidim dali niama da nameri neshto tam. No blagodaria za predlozenieto. Ako vida debelia moze i da se vazpolzvam ot predlozenieto ti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej ne se plashete be moq Celeron koito e na 850 i sum go cloknal na 1000 pri pulno natovarvane stiga do 62 gradusa i nishto mu nqma..... to si e opasno v teq jegi4ki ama taka e nqmam klimatik i se nadqvam ako udari 70 nqkoi den da zabie v nai-loshia slu4ai a ne da se izpurji... da 4ukam na durvo!

Link to comment
Share on other sites

Az sushto taka mislq 4e ako pregree shte zabie i tolkova... ama nali znaesh boja rabota vsi4ko moje da stane. Imam priqteli na koito im se e slu4valo da im zabiva ot jegite procesora i slava bogu 4e sa si INTEL ina4e gorqt :wir a i tova si e edno dobro predimstvo da znesh 4e si imash zashtita i kakvoto i da se slu4i si zastrahovan v golqma stepen, shtoto i ventilatorite sum vijdal da otkazvat makr 4e se slu4va rqdko.

Link to comment
Share on other sites

ako toq koito raboti na PC-to si e slojil monitoring programka shte sledi ama dori i da ima takava kato spre ventilatora vsi4ko stava za sekundi i ako e s na AMD kotlon4etata shte izgarmi..... ne 4e iskam da obijdam AMD te sushto sa si dobri no govorim tuk za zashtita i garancia na procesora 4e shte se spasi ako stane gaf. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pylni typotii govorite si gi naizust. CPU-to mi ne vdiga pove4e ot 45 gradusa. Tva sa ostareli razbiraniq i sa napylno pogre6ni ! AMD ne cikli na edno mqsto za razlika ot Intel a se razviva, no ne mi se spori po toq vypros 4e tva e ve4en spor. Kato vi greqt AMD-to ne si gi kupuvaite ami se nabutvaite qko za Pentiumi :D

Link to comment
Share on other sites

Pylni typotii govorite si gi naizust. CPU-to mi ne vdiga pove4e ot 45 gradusa. Tva sa ostareli razbiraniq i sa napylno pogre6ni ! AMD ne cikli na edno mqsto za razlika ot Intel a se razviva, no ne mi se spori po toq vypros 4e tva e ve4en spor. Kato vi greqt AMD-to ne si gi kupuvaite ami se nabutvaite qko za Pentiumi :D

Dobre be ne vdiga pove4e ot 45 gradusa. Aide saga izklu4i mu ventialtora da vidim kolko 6a vdigne :woot :lol: :wir

Link to comment
Share on other sites

Kakvo iska6 da kaje6 4e kato izkliu4i6 ventilatora na Pentiuma ti i 6te mu padne temperaturata li ? Taka kato gledam ohlajdaneto na P4 i na Athlon-a e edno i sy6to kato razmer. Nqma nujda da mi govori6 6turotii. Razliki nqma koi znae kakvi. Edinstveniq nere6en zasega problem pri AMD e termodat4ika na procesora koito ne ba4ka ka4estveno no spored mene e vypros na vreme da se opravi i taq rabota. Ina4e kato temeraturi nqma koi znae kakva razlika. Da ne govorim razlikite pri overclock kakvi sa mejdu dvete CPU-ta. No kakto i da e dokato ima fenove da nalivat v bezdynnoto gyrlo na Intel te 6te sa faktor na pazara. Az li4no dokato AMD rabotqt po toq na4in kakto sega si ostavam tehen potrebitel. Ako nqkoi den Intel me zaradvat s adekvatno syotno6enie cena/proizvoditelnost 6temina na tqh. Edno vreme bqh se na Intel sega sym na AMD za byde6te koi znae. Drazni me samo kato se govorqt pribyrzani raboti ot fenove a ne se gleda obektivno na ne6tata. No kakto i da e !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...