Jump to content
BulForum.com

TV tuneri s MPEG-4 kompresia


Recommended Posts

Iskam da polzvam kompa da zapisva i kompresira v realno vreme v mpeg-4 , a ne da zapisva v mpeg-2 , da mi pylni harda s desetki GB i posle da gubya oshte vreme da konvertvam v mpeg-4.

Kajete vpechatleniata si za takiva tuneri (vytreshni)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам Pinnacle PCTVPro и в настройките понякога имам опция за capture директно в Xvid - това ли имаш предвид ? Казвам понякога, защото в момента гледам че я няма, и незнам какво я прави да се появява там в списъка - според тъпия support на Pinnacle - в списъка с кодеци които може да се използват се появяват само тези които са правилно инсталирани, само че никой не може да каже защо един път имам Xvid, а дръг път нямам....

Освен това, дори когато го имаше, не можеше да се настройва нищо, само го избираш и правиш capture, съответно качеството беше зле и после трябваше пак да се прекодира с VirtualDub където можеш да си направиш разни настройки.

 

Това са моите впечатления - струва ми се че това за поддръжка на MPEG2 и MPEG4 при тунерите са повече реклама отколкото истина.

Link to comment
Share on other sites

При мен си излиза нормално DivX (зависи кой ти е #1 кодек за 4), но предпочитам да пиша на 2 - dvd quality, щото след това мога да си подбера настройките, за да го направя на 4. Заслужава си, щото ако искаш да пазиш нещо, може да си загубиш времетп ;) А и на 4 не работи time shift, пък аз го ползвам предимно да пиша формулата. Иначе 4 кодека се конфигурира предварително и pctv vision си го ползва направо както е конфигуриран.

Link to comment
Share on other sites

Това са моите впечатления - струва ми се че това за поддръжка на MPEG2 и MPEG4 при тунерите са повече реклама отколкото истина.

instalirai si divx ili xvid i pak shte ti se poqvi vyzmojnosta za kompresiq :)

tova sym go pravil s staroto mi ATI pci i K6 procesor

verno 15 kadyra v sekunda ama pak e neshto

Link to comment
Share on other sites

Ами има една подробност, че първо трябва да имаш набор от енкодери и после да инсталираш. В това отношение, въпреки абслоютно стабилната си работа ( с изключение на Nero кодеците, дето са в конфликт) софтуера на pinnacle е доста дървен.

 

 

--------------------

проблемите с nero 6>> се решават с:

 

regsvr32 /u "C:\Program Files\Common Files\Ahead\DSFilter\NeQTADec.ax"

regsvr32 /u "C:\Program Files\Common Files\Ahead\DSFilter\NeQTVDec.ax"

Link to comment
Share on other sites

Ако си с pinnacle, първо: експорт channels, после uninstall >> install >> inport channels и си готов. Но преди това трябва да си сигурен, че имаш инсталирани кодеци. А ако си имал Неро, те тези бози си остават (горните).

Link to comment
Share on other sites

за какви проблеми и конфликти с Неро говориш ? в какво се изразяват ?

аз не съм забелязал, освен проблемите под Win2003 - след инстал тестващата програма на Pinnacle ми казва че нещо не е наред и не може да си намери хардуера, само че Vision-а си работи и аз не му обръщам внимание на Assistant-а дето се оплаква.

Link to comment
Share on other sites

за какви проблеми и конфликти с Неро говориш ? в какво се изразяват ?

аз не съм забелязал, освен проблемите под Win2003 - след инстал тестващата програма на Pinnacle ми казва че нещо не е наред и не може да си намери хардуера, само че Vision-а си работи и аз не му обръщам внимание на Assistant-а дето се оплаква.

 

Ами при стартиране излиза прозорец за грешка. Ако не го затвориш - всичко си работи нормално. Това се дължи точно на тези неровски филтри ли са кодеци ли са, които съм показал как се ънрегистрират.

Link to comment
Share on other sites

Temata ne beshe "syvmestimost mejdu Nero i Pinnacle"  :sayjin

 

Много съжелявам, но ти сливи ли имаше в устата????? През цялото време се говори точно за Pinnacle и ти се отговаря точно какво трябва да направиш. След като не си с Pinnacle, защо още в началото не го каза?

Link to comment
Share on other sites

Ами ако искаш качествен тунер - това е. Другото е ATi All In Wonder. Най добрата програма за TV е DScaler Тя върви със всички тунери дето се продават тука. Разликата между тунерите е единствено в качеството на самия тунер, като RF приемник. Софтуера на АТi и Pinnacle обаче има time shift функция, която ти позволява да връщаш назад в реално време, докато гледаш. Това ти позволява да видиш повторения на моментии, без да разчиташ на това, дали режисьора ще иска да ги повтори. Всичко е въпрос на избор. По горе вече писах, защо предпочитам да пиша на 2 :) Иначе с DScaler, можеш да си пишеш на каквато си имаш инсталирана компресия.

Link to comment
Share on other sites

Ами ако искаш качествен тунер - това е. Другото е ATi All In Wonder. Най добрата програма за TV е DScaler Тя върви със всички тунери дето се продават тука. Разликата между тунерите е единствено в качеството на самия тунер, като RF приемник. Софтуера на АТi и Pinnacle обаче има   time shift функция, която ти позволява да връщаш назад в реално време, докато гледаш. Това ти позволява да видиш повторения на моментии, без да разчиташ на това, дали режисьора ще иска да ги повтори. Всичко е въпрос на избор. По горе вече писах, защо предпочитам да пиша на 2 :) Иначе с DScaler, можеш да си пишеш на каквато си имаш инсталирана компресия.

 

Благодаря - това имах предвид.

P.S. Забравих да кажа , че съм с Дурон 950 и 256 ДДР. Дали ще е достатъчно да записвам в реално време в мпег-4 с параметри:

320х240 , 16 бита и 24 фрейма/с. ?

И кой кодек да използвам (див3 , див4 , див5 , мп4 , хвид) , за да успее да се справи процесора ?

Естествено , когато искам мн.добро кач. , ще записвам в мпег-2 , но това ще е рядко :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...