Jump to content
BulForum.com

Prodavam PC


Recommended Posts

awe to vseki prodava PC, 4e rekoh i az da se vklu4a...toku vij nqkoi reshil da go kupi :D

CPU - AMD Palomino 1800+ Xp

HDD - Baracuda 40 GB

Ram - 256 DDR 333 MHz

Motherboard - Gigabyte 7vrx(Lan Card+Sound Card(SB))

Video Card - Radeon 9000

CD Rom - Nec 52x

Case - 300w

FDD - Teac

Fans - Na CPU-to ima na Titan za 20 $ i edin na kutiqta

do tuk 380$

 

Monitor - LG Flatron f700B 210$

Cenite sa tvardi i ne sam lud zashtoto pc-to nqma i polovin godina

 

PS: Moje da go polu4ite i s kakvata OS iskate+movies+mp3s+apps

Link to comment
Share on other sites

Ami imam jelanie za novo, koeto shte e po-moshtno s okolo 500 Mhz i shte ima pove4e ekstri, no mi kazaha, 4e ako iskam takova-novo pc...trqbva purvo da prodam tova, koeto imam :))

Ina4e garantiram 4e PC-to nqma i polovin godina, ba4ka idealno...shte go dam zaedno s vsi4kite mu knijki, diskove i t.n. koito sam polu4il, kogato az go kupih.

Link to comment
Share on other sites

Ami lud si pile 6areno 6toto moito PC koeto e sys zapisva4ka NEC i s VC GeForce 2 Ti struva6e 4isto novo 400$. Ta ne vijdam kade si trygnal da go prodava6 tova mi ti pc na polovin godina kato za teq pari v momenta moje da se kupi novo takova.

 

Btw ne znam dali znae6 ama dynoto ti ne e 7VRX a e 7VAX i sounda vgradeniq ne e na Creative, a e na Realtech. Moeto dyno e absoliutno sy6toto ima6 i 6 broq USB porta. Ako iska6 za teq pari i aide da re4em 20$ otgore zapovqdai da ti prodam novo !

Link to comment
Share on other sites

Mi dadoh predi 5 meseca 530$ za tova neshto, taka 4e ne znam kvo mi govorish...i sam siguren 4e ohlajdaneto ne ti e kato moito...i btw baracudata navsqkade i vzemat DDS i cenata se vdiga, a sled kato sam kazal, 4e sounda e SB zna4i naistina e takav!...da ne govorim i za drugi neshta po pc-to...prosto sam postnal pak ako nqkoi iska shte se obadi...qsno mi e 4e cenata kato cqlo e okolo 50-70$ po niska ot novo pc s po4ti sashtite komponenti...no nqkoi hora biha predpo4eli da si spestqt 80-100 lv...vse pak tiq pari ne rastat po darvetata...

Link to comment
Share on other sites

ami tva 4e si go kupil za 530$ nqma ni6to ob6to, az moga da si kupq p100/16ram/2g hdd za 1000$, no tva ne zna4i 4e moga da mu zema sled 6 meseca 800$ primerno. realnata cena na tva deto go prodava6 e ~300$ makar 4e v momenta da si zeme6 palomino e super nabutvaciq pri polojenie 4e na su6tite pari ima t-bred/to mai palomino ve4e nqma ili pone mnoooogo trudno 6te uspee6 da nameri6/, a t-breda e mnogo po dobur izpor poradi red pri4ini. Dunoto ti su6to ne e mnogo uda4en izbor ama kato gledam cqlata konfiguraciq mi stava qsno za6to si izbral nego. Ta ako razmili6 moga da ti dam 600lv, ako ne - uspeh s prodajbata

Link to comment
Share on other sites

ami ofertata mi e kraina, ne smqtam da se pazarq.

I vse pak ako tvoqta smetka e vqrna, 350$ za tazi ma6ina e mnogo dobra cena i trqbva da si dosta dovolen. Ako si suglasen za 600lv pusni mi pm ili mail i do 2-3 dni 6te doida s parite da q vidq - ako q haresam pla6tam i zaminavam

Link to comment
Share on other sites

A zashto e nuzno da prodavash cialoto PC za da si kupish "malko" po-barzo - s okolo 500MHz? Tia 500MHZ nadali ste gi usetish koi-znae kolko.

Zashto prosto ne smenish dunoto, CPU-to i da dobavish oste RAM i da se prikliuchi?

Link to comment
Share on other sites

fon_tomov ami kato smenish na edno pc dunoto, ram-a, Cpu-to i video-to...to napravo si stava novo pc

veno ako ti haresa vikash mi vij go na site-a na LG na kartinka...u nas e sushtiq...ne vqrvam za 5 meseca da se e promenil :D

davam moq + oshte 35$ za Samsung 757NF 17”, 0.25, TCO99, 96Khz samo pri polojenie 4e samsung-a i toi e nov!

Link to comment
Share on other sites

Ni bih kazal che tesi komponenti sa cialoto PC, no stom si rekal......

Drug vapros e ako si reshil da smeniash monitora, no ne te savetvam da minavash na varianta Samsung (kakavto i da e toi) ako si reshil da si kupuvash HUBAV monitor. Az samia sam sas Samsung i chesno da ti kaza dalech e ot hubavia monitor. Nito tzetovete sa mu kato horata nito kartinata e usvet. Imam 2 KFC-ta deto sa stari kolkoto sveta i daleche ne poddarzat chestotite, koito poddarza samsung-a, no uvi i na dvata i tzvetovete i kartinata im e 10000000 pati po-dobra ot na toia 17" Samsung. Kolkoto i da ne ti se viarva, taka e!

Link to comment
Share on other sites

fon_tomov ami za samsung kato cqlo si prav no to4no toq model e s Diamondtron truba...predvid 4e trinitron e nqkvo kopie na tazi traba...mislish li, 4e shte e losh modela...ina4e i az imam edna belinea na suma ti godini i kato cqlo mi se vijda po-dobra ot dvata monitora...btw KFC sa naistina stabilni..pri tova i evtini :)

Mi 4ove4e az ot cqlata konfiguraciq ostana da ne smenq CD,HDD,FD,ohlajdane...edvali tova e pc poneje pc-to trugva i raboti bez vsi4ko ot tqh osven harda :)

btw ima razlika mejdu palomino i tbred kogato sa na 1na 4istota...kakvo ostava ako tbred-a e i s pove4e mghz...da ne govorim kakvi drugi predimstva ima...

Link to comment
Share on other sites

Tochno tozi model na Samsung, za koito govorish hich ne me kefi po prostata prichina che ima 2 horizontalni cherti, koito me drazniat. Viarno slabo zabelezimi sa i se vizdat samo na bial fon, no kato ti se sluchi bial fon, ela da vidish. Kofti e niakak si da se izrusish edi si kolko kinti i da imash cherti po ekrana, pa ako shte tehnologiata da e izvanzemna.

Za procesorite sam saglasen, taka e, samo che nedei da ochakvash da vidish razlika kato da minesh ot 386 na P4. Ste ima razlika, no mnogo zavisi s kakvo rabotish. Ako ste gledash filmi, nadali ste usetish taia razlika.

Ne sam ubeden obache che ste e izgodno da prodadesh HDD, CD i FDD (koito spored teb rabotiat bezotkazno) za $50 (primerno) i da gi kupish sashtite neshta za $100 (pak primerno). E t'va imah predvid kato ti predlozih varianta upgrade.

Link to comment
Share on other sites

e da de...no ako trqbva da kopuvash neshto...edvali bi kupil samo duno,kutiq bez hard cd fd i hdd..

ina4e ima linii ama te sa nezabelejimi...4e te i trinitron trabite imat linii i to po-zabelejimi ama pak se prodavat(prodavaha) nai-mnogo :) no da ti kaja naro4no slojih monitora otdelno kato cena...shtoto ne vqrvam nqkoi da dade tolkoz kolkoto na men mi se shte i shte si go zapazq...vse pak nov e :)

ina4e pc-to ne se polzva samo za gledane na filmi...4esto mu se slu4va da ba4ka na 100% ot vazmojnostite si.

Link to comment
Share on other sites

Na men veche niakolko pati mi se sluchva da smenia tzialata karantia (pochti) na PC-to i da si ostavia samo kutiata ;) Daze skoro i smenih i zahranvaneto. Ot cialoto staro PC ostana samo kutiata, FDD-to i CD-tata (stoto gi imam 3 taman). Prosto niamam zelanie da davam novi edi si kolko pari za nova goliama kutia kato moga da i smenia samo zahranvaneto sas po-moshno.

Ako iskash naistina hubav monitor vzemi si TFT, samo deto parichkite naistina ne sa malko, no si zasluzava.

Link to comment
Share on other sites

haha nai-evtinite TFT-ta, koito sa i obshto vzeto bokluci struvat kolkoto edin hubav monitor s traba...za 400$ moga si zema nqkoe sony...a kato tft...obshto vzeto edin bokluk :cry

mi hubavo a starite 4asti kvo gi pravish...edvali gi hvurlqsh na bokluka :confused

Link to comment
Share on other sites

Kade prodavam, kade podariavam........... zavisi kakvi sa chastite.

Nedei obache da si mislish che Sony monitorite sa varha na sladoleda. Niama takova neshto, mina t'va vreme deto Sony biaha varha. Sega ne e taka.

Otdelen e vaprosa che stokata, koiato idva v Bulgaria dalech ne e tova, koeto se prodava v zapadna evropa, da ne govorim za US ili Japan.

Link to comment
Share on other sites

sony-to beshe primer, no kolkoto i da govorim te vse pak si ostavat edni ot hubavite monitori...

btw "kade prodavam, kade podarqvam" mi ti tova deto go spestqvash ot cqlostnata prodajba posle go podarqvash...v smisal i 2ta na4ina si imat predimstva...vseki sam izbira oba4e koi ot tqh mu se vijda po-lesen i udoben.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bobby

Basten , LG Flatron sa strahotni monitori , samo deto e triabvalo da izbere6 model F700P , savsem naskoro si podmenih ma6inata izcialo i sam mnogo dovolen ot tozi monitor. Tova koeto govori Fon_Tomov za Samsungite e napalno viarno i efekta se nabliudava dosta zabelejimo nai-mnogo sled 1 godina. A 'prosluvutia" NF model im e parvia s naisina ploska traba , ne6to koeto Lg-tata praviat ot dosta vreme i to bez dosadnoto moare. A ako pak naisina si re6il da si kopuva6 bager PC , tozi pat izberi Intel:)))))

Link to comment
Share on other sites

Bobby znam, 4e f700P e tozi deto ima po-dobar refresh rate...ama go nau4ih kasno! i za samsung-a kato cqlo znam 4e e taka, no diamondton trabata e po-dobra ot trinitron taka 4e ne moje modela da e 4ak tolkoz zle...az i na fon_tomov mu bqh kazal 4e ne smqtam to4no sega da go prodavam poneje ne sam mislil izobshto kakav nov da si vzema. Imam edin intelski vkushti :) oba4e ne znam Northwood mi se vijda malko neopravdano po-skap ot tbred...kakto i da e, shte mu mislq kato mu doide vremeto...

fon_tomov jivi i zdravi, kefa se na hora, koito priemat i 4ujdo mnenie, kogato se razli4ava ot tqhnoto.

Link to comment
Share on other sites

m dam taka e, obiknovenno i dvete strani imat po malko istina...ponqkoga i nai-golemiq idiot bez da osuznava kazva neshta, koito i nai-golemiq genii ne vijda...taka 4e spora mu e maikata :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...