Jump to content
BulForum.com

Сериозно затормозяване


THE STORM

Recommended Posts

Ихаа... CPU usage е на 100%... ш^бани svchost.... kill teh worms!

EDIT: хъ? гръмнах някво процесче ис ЦПУ-то заспа сладко... time 4 virus scan

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

хуху де..аз имам 5 svchost-а ..е?

не е нито без c ,нито с 3 t ..начи всичко е нормално

 

 

аз съм с norton system work 2004,чистя редовно с utilities,сканирам средно на 3 дни с нортон антивирус,използвам firewall-а на sp2,чистя и с Ad-Aware SE Professional,но имам 1 папка с име Inetpub ,която не мога да изтрия,защото file-а inetinfo.exe е пуснат..спирам го от манагжера..но след секунда пак стругва...програмите не го изтриват,защото не го вхащат..

 

Имам и друг проблем-

msmsgs.exe сиреч win messenger постоянно ми е пуснат и е на 8 и кусур К...не е супер много ..но не е и малко..при положение,че месенджера НЕ е пуснат..еднвам го и него,ама и той пак си тръгва сам... :angry1 ...кажете какво да правя....

Link to comment
Share on other sites

хуху де..аз имам 5 svchost-а  ..е?

не е нито без c ,нито с 3 t ..начи всичко е нормално

аз съм с norton system work 2004,чистя редовно с utilities,сканирам средно на 3 дни с нортон антивирус,използвам firewall-а на sp2,чистя и с Ad-Aware SE Professional,но имам 1 папка с име Inetpub ,която не мога да изтрия,защото file-а inetinfo.exe е пуснат..спирам го от манагжера..но след секунда пак стругва...програмите не го изтриват,защото не го вхащат..

 

Имам и друг проблем-

msmsgs.exe сиреч win messenger постоянно ми е пуснат и е на 8 и кусур К...не е супер много ..но не е и малко..при положение,че месенджера НЕ е пуснат..еднвам го и него,ама и той пак си тръгва сам... :angry1 ...кажете какво да правя....

 

Format C: ;)

Link to comment
Share on other sites

хуху де..аз имам 5 svchost-а  ..е?

не е нито без c ,нито с 3 t ..начи всичко е нормално

аз съм с norton system work 2004,чистя редовно с utilities,сканирам средно на 3 дни с нортон антивирус,използвам firewall-а на sp2,чистя и с Ad-Aware SE Professional,но имам 1 папка с име Inetpub ,която не мога да изтрия,защото file-а inetinfo.exe е пуснат..спирам го от манагжера..но след секунда пак стругва...програмите не го изтриват,защото не го вхащат..

 

Имам и друг проблем-

msmsgs.exe сиреч win messenger постоянно ми е пуснат и е на 8 и кусур К...не е супер много ..но не е и малко..при положение,че месенджера НЕ е пуснат..еднвам го и него,ама и той пак си тръгва сам... :angry1 ...кажете какво да правя....

Като начало изключваш IIS чрез нормалните му настройки, същото важи и за месенджера. B)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Значи имам работещи следните неща ( в смисъл стартирани почти постояно ( всият си такива :) )) : FireFox , FlashFXP ( upload-ващ) , ICQ (connect-нато) , FlashGet( download-ващ), ZoneAlarm Sute ( вкл. на HIGH , но без вкю. антивирусна) , Norton Antivirus 2005 , Tune Up MemOpimizer ( средно имам 300mb free RAM) , Аti control panel , Daemon tools ( изкл. ) . Начи това чудо работи Non-Stop :)

Конфирурацията е : 2.4GHz Celeron 128mb cashe 100FSB, 512 DDR RAM 266MHz , 2mb cashe HDD 80GB , AsRock 4i45d MB intel chipset.

 

Та сега проблема , значи при примерно копиране на CD на диска или записване na CD , копиране от един партишън в друг на големи файлове , при CD което не се чете лесно ( надраскъно примерно) , имам едно СУПЕР гадно заспиване на сичко за известно време и това не изнервя супер много. От какво може да е това?

Значи SpySweeper показва чист компютър както и Nortona и ZoneAlarma. Tune Up проверява за проблеми намира малко и ги коректва , регистрите ги чистя след всеки инстал и деинстал , Defragment правя всяка седмица.

Самата конфигГрация ли е слаба или проблема е някъде другаде....

Незнам ама аз съм набелязал дъното....

Ако някой каже някоя дума ще е супер.

10х

Link to comment
Share on other sites

Исключи Tune Up MemOpimizer.Имаш предостатъчно RAM.А тва нещо за да ти освободи RAM памет кара други програми да се тормозят.

Знам ли може да е от това ;) .

Link to comment
Share on other sites

Ми проблема не е в Norton , защото положението беше същото и преди него когато беше вкл. антивирусната на ZoneAlarm-а .

Ама и аз съм скептично настроен към нортън-а , ама вече ми писна от тея антивирусни и глупости... :(

Това с Tune Up ще го пробвам и ако не стане освен Нортъна друго не виждам...

Значи според вас проблема не е хардуерен както ме съмнява ( в смисъл бавно дъно или .... знам ли ) ?

Благодаря на всички ! :punk

 

 

 

едит: @rider моето CPU върви на 0-10% при idle на XP.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте имам един System Idle Process които ми натоварва много ПС то и неможе да се изключи реших да пиша тук защото видях че има и други с подобни проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте имам един System Idle Process които ми натоварва много ПС то и неможе да се изключи реших да пиша тук защото видях че има и други с подобни проблеми.

Дано Spyware Guard // Ad-watch помогнат. Пробвай! (предимно Ad-watch-a)
Link to comment
Share on other sites

Здравейте имам един System Idle Process които ми натоварва много ПС то и неможе да се изключи реших да пиша тук защото видях че има и други с подобни проблеми.

:D Искрено се засмях.

Разбирай го така - колкото повече този процес ти 'затормозява' компютъра, толкова по-добре!

Този процес така да се каже 'обира' всичката свободна мощност на процесора и не прави нищо. Т.е. ако в момента процесора е зает на 2% (от програми, системни услуги и т.н.), този процес ще заеме 98%.

Така ясно ли е?! ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...