Jump to content
BulForum.com

Асинхрнни и синхронни двигатели


dragomir375

Recommended Posts

Здравейте.Първо да кажа на всички за мн. години и живи и здрави.Извинявам се ако темата ми не е на мястото. Имам затруднения в разбирането на тези двигатели асинхронен и синхронен. В една книга по обща електротехника и електроника за ( една жълта, учебник за техникумите А.Скринска Л.Боткова) за Действие на Асинхронен двигател (АД) пише, че  когато се захранват статорните намотки с напрежение през тях протича токове. Всяка намотка създава собствено пулсиращо магнитно поле. Гледах в една друга стара книга (Наръчник на електротехника М.Клисаров Г.Клисаров 1966) Там пък за АД пише в статорните намотки се създава въртящо се магнитно поле, според мен има разлика от въртящо и пулсиращо, но кое е вярното ? Другото което ме интересува е как сатава самото задвижване с магнитно привличане или магнитно отблъскване. Тука ще имам изпит скоро време и чета от наи различни източници и маи накрая ще стани 100баби хилаво дете :Д 

Ако може някой да ми ги обясни тези АД и СД основната им работа на кратко без формули и разликите им ще съм Ви благодарен 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Без да се обиждаш, но ако си пред изпит, тоест, учиш някаква такава специалност и не са ти ясни принципите на работа на асинхронните и синхронните двигатели...

Зарежи техниката и си намери някое по-подходящо нещо за учене!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...