Jump to content
BulForum.com

Vupros za RAM!


Recommended Posts

Sega sum s 2X256DDR 400 TWINMOS,koito rabotiat v dual chanell..........misulta mi e ako sloja oshte edna 256 shte se spune li rejima demek shte imam poveche pamet,ama shte mi raboti po bavno samata pamet ili gresha???A ako sloja puk edna plochka 512???Daite ideia kak moga da napravia budesht UPGRADE?!?!

1:Slagam oshte edna plochka 256!?

2:Slagam oshte edna plochka 512?!

3:Maham 2-te 2X256 i slagam 2X512!?(to e iasno che mai tova e nai dobre,ama kajete vse pak kakvo mislite za drugite 2 varianta?!?!)

Link to comment
Share on other sites

Ne si pomestil konfiguraciata si, no tova njama osobeno znachenie. Ako si s mojto dano (P4P800) slotovete sa markirani 2X2 v razlichen cvjat. Ako iskash dual ch. slagash na ednakvite cvetove (prez edin). Ta za tvoja sluchaj se seshtam za 2 varianta, ako iskash da zapazish dual chanel:

1. Mahash tezi i vzimash 2 X 512 i....pak na ednakvite cvetove.

ili...

2. Vzimash oshte 2X256(po vazmojnost kato tezi) i...na drugite 2 slota.

 

Za predpochitane e variant 1 naj-veche, che shte mojesh da izberesh absoljutno ednakvi moduli, no i vtoriat varshi rabota. Uspeh! :punk

Link to comment
Share on other sites

Ne si pomestil konfiguraciata si, no tova njama osobeno znachenie. Ako si s mojto dano (P4P800) slotovete sa markirani 2X2 v razlichen cvjat. Ako iskash dual ch. slagash na ednakvite cvetove (prez edin). Ta za tvoja sluchaj se seshtam za 2 varianta, ako iskash da zapazish dual chanel:

1. Mahash tezi i vzimash 2 X 512 i....pak na ednakvite cvetove.

ili...

2. Vzimash oshte 2X256(po vazmojnost kato tezi) i...na drugite 2 slota.

 

Za predpochitane e variant 1 naj-veche, che shte mojesh da izberesh absoljutno ednakvi moduli, no i vtoriat varshi rabota. Uspeh! :punk

Ami v podpisa mi pishe kakuv mi e kompa!Ami na men si shte da napravia mai 2-ria variant za da ne zanimavam s prodavane na moita pamet tia e pochti nova........vaprosa e kak shte se razbirat zashtoto niamam 4 slota a 3........i mislia da sloja edna 512-ka...........ama se chudia dali shte se razbirat taka skal :confused upeni tezi pameti!

Link to comment
Share on other sites

Sorry...mnogo ti e dreben podpisa :D

Naj-verojatno shte imash single chanel, no pak dvojna pamet. Shtom shte pasvash tarsi maksimalno blizki timingi na novata pamet sprjamo starata...abe gledaj da prilicha naj-mnogo na neja po vsichki parametri, a naj-dobre ako mojesh da ja probvash za malko i da pusnesh njakoja test programa. Za vseki sluchaj pusni oshte sega benchmarka na Sandra ili dr.podobna i zapishi dannite ot testa....moje da ti potrjabvat posle za sravnenie.

Link to comment
Share on other sites

Вземай 2х512, за да можеш да ползваш дуал чанел.Е тамън сега се продават 2х512 Мушкин, търга свършва утре :)

Podochuh neshto,che pri AMD-ta niamalo mai znachenie dali e DUAL ili SINGLE.....pri INTEL bilo po vajno da sa v DUAL!!!Verno li e???

Link to comment
Share on other sites

Вярно е.При Интел разликата е огромна, при АМД прираста е 10-15 процента.

Emi znachi da si bukna edno APACER-che za 78$ s 10godini garancia ot VALI i da si gledam kefa!Puk i ako 2-te 256-ci si ostanat v DUAL gnezdata a bukna 512-kata v tretoto niama li da si rabotiat samo 256-cite v DUAL??? :confused

Link to comment
Share on other sites

Не, така няма да бачка дуал чанела.

При АМД системите са много важни таймингите на паметта.За тия апацер не се чува нищо хубаво..Пък и за 80 долара таймингите и ще са супер куци.

Тази памет е добра, стига да можеш да си я позволиш.Иначе ти препоръчвам Kingston HyperX или като по-евтин вариянт MDT.Първите май ги внасят Мост, а вторите - Съни.

Link to comment
Share on other sites

Не, така няма да бачка дуал чанела.

При АМД системите са много важни таймингите на паметта.За тия апацер не се чува нищо хубаво..Пък и за 80 долара таймингите и ще са супер куци.

Тази памет е добра, стига да можеш да си я позволиш.Иначе ти препоръчвам Kingston HyperX или като по-евтин вариянт MDT.Първите май ги внасят Мост, а вторите - Съни.

Ami 2.5 CAS e!

Link to comment
Share on other sites

Еми по- хубаво на 2, пък и има и други тайминги.Ако мислиш че си струва- купи си по-скъпа и съответно по-бърза памет, ако не ти се дават пари взимай апацера.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...