Jump to content
BulForum.com

Registry cleaner - препоръчайте.


stefankm

Recommended Posts

RegClean,Ad-aware SpySweeper !Тея програми чистят регистрито.Първата е точно за това.Другите са за adware и spyware.Но минават и през рег-то.Свали си ги и ще видиш колко боклуци ще ти махне! :)

Link to comment
Share on other sites

Polzval sam Norton Win Doctor i registry cleaner.

Norton-a (ako ne se luza 2002) imashe edin kusur, che kogato pochisti registrito pod WinXP, Outlook Expres-a zapochva da se zarezda po 3 min. Loshoto e che nemozah da go hvana kakvo tolkova chisti, che se sgubiasva Outlook-a i to kato kapak na vsichko ne vinagai. Inache ne e losh.

Ot Registry cleaner-a niama koi-znae kakva ogromna faida, no ne mi e pravil problemi.

E, nikoga ne e izlisho da se polzva takav sofuer....

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с Registry Clean Expert на iExpert Software, аз засега съм доволен от нея.

Сайта им е http://www.registry-clean.net/

:rolleyes:

 

А имаш ли кода за регистрация?

Link to comment
Share on other sites

аз съм губил много време в изпробване на всякъкви такива програми - още от времето на 98, когато регистратурата не беше толкова голяма и сложна. честно казано освен да се намали размера на (фаиловете на) регистратурата друг ефект няма. по принцип проблеми в регистратурата от некоректно деинсталирани програми се хващат трудно. повечето "чистачки" на регистратурата просто проверяват дали съществуват всички фаилове (някой и дали са най-новата версия, инсталирана на pc-то), към които има препратка от регистратурата. има и някой които проследяват... абе има и такива които се опитват да мислят, ама е трудно.

 

препоръчвал съм и на други хора, ако имат подозрения че някоя програма нее деинсталирана правилно да я инсталират отново (помага понякога дори и по-нова версия на същата програма) и да се деинсталира отново. (да вмъкна че е добре, според мен, да рестартирате след всяка инсталация и деинсталация на програма по два пъти, за да сте сигурни че всичко е ок преди да слагате и други неща). повечето по-културни програми казват ако има проблем с деинсталирането в края на процеса (има разни бутончета details).

 

абе... по-добре профилактика, отколкото лечение. цялото това писане стана малко офтопик, ама айде.

 

пробвайте и т.н. install monitors, аз малко им нямам вяра, ама сигурно по-добре с тях особено ако се слагат много програми.

 

Polzval sam Norton Win Doctor i registry cleaner.

Norton-a (ako ne se luza 2002) imashe edin kusur, che kogato pochisti registrito pod WinXP, Outlook Expres-a zapochva da se zarezda po 3 min. Loshoto e che nemozah da go hvana kakvo tolkova chisti, che se sgubiasva Outlook-a i to kato kapak na vsichko ne vinagai. Inache ne e losh.

Ot Registry cleaner-a niama koi-znae kakva ogromna faida, no ne mi e pravil problemi.

E, nikoga ne e izlisho da se polzva takav sofuer....

 

за outlook express... най-вероятно се е получил проблема с windows messenger. ако е бил изтрит преди това от системата.

 

а registry cleaner дето все за нея споменавате да не е програмата на microsoft. щото не знам дали е за XP - имах я още... абе отдавна - може чак от... тъкмо проверих - последната версия на microsoft regclean е 4.1a build 7364.1 от 1997!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...