Jump to content
BulForum.com

Основен ремонт на апартамент 65кв.


Recommended Posts

Здравейте,

Знам, че е доста относително, но може ли някой да ми направи груба сметка (+-500лв) колко ще излезе следното:

 

1) Преобщаване на тераса към хола с цел кухненски бокс, изнасяне на права/обратна вода от кухнята (на една стена са) със всичките му там материали и труд.

2) Основен ремонт на баня 8кв. м. като трябва да се вкарат тръбите (тези към мивката и душа) в стената.Не съм много на ясно дали може да се кърти стената и така да се "приберат" или пак ще трябва с нещо като гипсокартон да се скрият.Тук пак да се броят всички материали (среден клас) + труд, като в сметката да не влизат бойлер и душ кабина.

3) Преправяне на сегашна кухня в детска стая, без слагането на паркет, дограма и т.н.Да се докара до състояние на шпакловка.

 

Идеята е като тръгна по майстори да имам някаква груба представа за цените.

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти дам сметка, но +- 2000 защото никъде не споменаваш дали става дума за труд+материали или само труд. Терасата ще има ли изолация отвън, дограмата ще се смята ли или не и много други дреболиики и подробности около банята.

Занимавам се с цялостни и частични строителни ремонти и ако дойда на място мога да направя оглед с измервания и да ти дам точна цена за ремонта.

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти дам сметка, но +- 2000 защото никъде не споменаваш дали става дума за труд+материали или само труд. Терасата ще има ли изолация отвън, дограмата ще се смята ли или не и много други дреболиики и подробности около банята.

Занимавам се с цялостни и частични строителни ремонти и ако дойда на място мога да направя оглед с измервания и да ти дам точна цена за ремонта.

 

Работата е, че не сме се спрели на нищо конкретно.Просто търсим жилище с тази квадратура и искам да знам колко ще ми излезе ремонта, че да си направя сметката колко да го пазаря за да се вместя в бюджета.

 

Става дума за труд+материали средно качество (нито най-скъпите, нито най-евтините).Терасата ще има изолация, дограма допълнително ще се слага, но в момента не я смятам, защото не знам колко прозореца ще са :)

Банята я слагам 2кв. м. на 3,5кв.м или най-много 4кв. м. като пак казвам, че ще гоним средно качество.

Link to comment
Share on other sites

Моя апартамент е 65 м2. До тук съм вложил 5-6000 лева и продължавам. За това ти казвам, че е мноого относителна тази сметка, но за тези неща, които изброяваш гледай да ти останат 5-6 хиляди. Зависи също така и дали ще правиш външна топлоизолация и ако да дали апартамента ще е краен в блока или среден...има значение за квадратурата на фасадата.

Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи от това, колко големи компромиси си готов да направиш с някои неща.Един подобен ремонт може да струва от 5 до 20к.Аз в момента правя основен(ама като казвам основен, наистина всичко нацяло-първо нова ел. инсталация, после нови тръби навсякъде, прокарване на парно, шпакловка на всички стени, тавани, подове, кухня, баня, дограма и фини работи, като лунички, контакти, венециански мазилки, декорации, щори и т.н.и т.н.) ремонт на апартамент 75 кв.м. и до момента съм дал около 8к, като по мои груби сметки ще дам поне още толкова.

Пак казвам....всичко опира до това колко хубаво искаш да ти стане и с какво си готов да направиш компромис...може хубаво, а може и още по-хубаво дето се вика :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...