Jump to content
BulForum.com

Проблем с уин 7 след вирус


harmonika

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Имам следния проблем:

Имам Нод 32 и преди 2 дни ми изтече лиценза. Гледах един стрийм и най-вероятно от него съм прихванал нещо. Изписа, че има вирус и, че е под карантина, но въпреки това всичко отиде по дяволите. Екранът е черен, няма мрежа, рестартира се сам и т.н. Лаптопът е с лицензиран уин 7 home premium. Изтеглих си същата версия от замунда, за да преинсталирам, но като задам от бут менюто да бутне през usb- където съм направил бутващо копие на уина, ми дава грешка и status 0xc00000e, като ме кара да сложа диск, а такъв аз нямам. Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Вероятно нещо не е наред с флашката. Ето какво казват Microsoft за тази грешка:

Status: 0xc000000e

Info: The boot selection failed because a required device is inaccessible

А защо не опечеш това което си свалил на един диск и не буутнеш от него или нямаш DVD на лаптопа?

Как точно го правиш boot-able това usb? По подобен начин ли?

Каква марка и модел е лаптопа. Щом е с лицензиран Уин, повечето производители дават възможност да си направиш бекъп на Уина още в началото (като купиш лаптопа) на външен диск или DVD(-та), с тяхен софтуер и после съответно може да си го възстановиш. Също съм виждал на Dell-ски лаптопи един вграден recovery partition, който може да се буутне по време на POST-а и от него също може да се направи recovery на системата.

Link to comment
Share on other sites

Лаптопа е Тошиба. С флашката няма проблем, защото на друг лаптоп тръгва инсталацията. Бутваща я направих с MS tool-а, който е аналогичен на този, който ти предлагаш като вариант.

Бекъп не съм си правил, тъй като при преинсталиране уин 7 запазва старите файлове в old win папка и от там планирам да копирам някои неща.

 

Самия лаптоп има диск, но както вече казах не мога да опека нищо на него, защото не зарежда. Другия нетбук няма диск и за това пробвах с флашка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...