Jump to content
BulForum.com

BSD + nx9110


lisan

Recommended Posts

Здравейте,

 

От няколко дена се опитвам да инБталирам различни BSD дистрибуции на HP nx9110 notebook, но безуспешно. С FreeBSD инсталацията умира веднага след boot-а от cd-то, с NetBSD умира по време на зареждането, а с BSDi е като при FreeBSD. Единствено успях да инсталирам Gentoo, но друго си е BSD за фен на марката. Въпроса ми е, имате ли идея как да инсталирам някое BSD? Пробвах без ACPI support - същата работа.

 

Съжалявам, че поствам в този форум, но не намерих по-подходящ. Моля да не използвате темата за flames от рода Linux vs BSD. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Тука някъде имаше FreeSBIE пробвай с него, ако не тръгне, значи няма шансове. Иначе не съм се блъскал с такъв проблем.

// тва е 5.2 FreeBSD някаква лийв дристрибуция ама дава някаква идея

Link to comment
Share on other sites

Тука някъде имаше FreeSBIE пробвай с него, ако не тръгне, значи няма шансове. Иначе не съм се блъскал с такъв проблем.

// тва е 5.2  FreeBSD някаква лийв дристрибуция ама дава някаква идея

 

Да, базирана е на FreeBSD 5.2.1. Именно поради това не смятам, че ще тръгне ;) Но пък нищо не пречи да пробвам, де... ще видим;)

Link to comment
Share on other sites

siguren li si 4e vsi4ko e nared s hardware-a na HPto.

az sam imal podoben problem i se okaza kofti hard... :confused

 

Сигурен съм, да. Windows XP & Gentoo 2004.0 ми работят без проблеми. А иначе BSD-тата си умират винаги на едно и също място.

 

Все още не ми остава време да пробвам LiveCD-то :(

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз преди малко се сблъсках със същия проблем. Пише че не може да намери боот лоадера като бутвам от инсталационния диск на 5.1. Тва обаче го прочетох на н-тия опит, иначе забиваше. мининстала обаче тръгва, ама той е без х. Сега ще го правя на два пъти, че нямам време да свалям 5.2, т.е. първо мини после от 1 диск ще кача х-а.

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз преди малко се сблъсках със същия проблем. Пише че не може да намери боот лоадера като бутвам от инсталационния диск на 5.1. Тва обаче го прочетох на н-тия опит, иначе забиваше. мининстала обаче тръгва, ама той е без х. Сега ще го правя на два пъти, че нямам време да свалям 5.2, т.е. първо мини после от 1 диск ще кача х-а.

 

Аз само с миниинстал работя;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...