Jump to content
BulForum.com

Изграждане на плувен басейн


Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да Ви попитам, дали някой се е занимавал с тази дейност.

Идеята ми е да изградя басейн 90м3 в УПИ, в което има къща.

Мястото което съм определил за басейн е на границата на парцела - от едната страна към улица, а другата към друго УПИ.

Какви отстояния трябва да се спазват? Какви разрешителни трябва да се вадят, въобще ме интересува легалността на дадения гьол :)

 

Уж до 100куб не трябвало разрешително, ама май трябвало, пък какви отстояния.... и т.н. нещо не мога да намеря точните истини.

 

Моля, ако някой има опит и знае да казва.

 

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Отстоянията по принцип са минимум 3 метра от границата. Задължително ще ти трябва проект, а басейнът се регистрира в общината. Като започнеш да вадиш документите ще ти обяснят всичката врътня...

Link to comment
Share on other sites

Отстоянията по принцип са минимум 3 метра от границата. Задължително ще ти трябва проект, а басейнът се регистрира в общината. Като започнеш да вадиш документите ще ти обяснят всичката врътня...

 

Това за отстоянието е пагубно.... на мен ширината ми е толкова.... и реално ако спазя отстоянията - край с басейна....

А проект трябва ли ? Защото уж казват че до сто кубика не трябвало....

 

Другия вариант е от онези който се водят за вграждане.... май бяха. За тях същото ли се отнася ?

Link to comment
Share on other sites

За отстоянието може да направиш две неща - да се споразумееш с комшиите или да рискуваш на своя глава. И в двата случая обаче при проверка става лудница (едната граница е улица). Проект за масивен басейн - задължителен.

 

Имаш вариант да си вземеш басейн по поръчка, който да се монтира и демонтира - в момента се правят всякакви размери.

Link to comment
Share on other sites

За отстоянието може да направиш две неща - да се споразумееш с комшиите или да рискуваш на своя глава. И в двата случая обаче при проверка става лудница (едната граница е улица). Проект за масивен басейн - задължителен.

 

Имаш вариант да си вземеш басейн по поръчка, който да се монтира и демонтира - в момента се правят всякакви размери.

 

Ще ходя да питам в общината... много е неясно във всякакъв аспект.

 

Благодаря, ако се сетиш нещо каквото и да било по темата - казвай :)

Link to comment
Share on other sites

Иди - ще ти кажат. Не те съветвам да експериментираш, защото нещата вече се следят изкъсо. По-добре го направи като хората. При нас като дойдоха проектантите ни накараха да направим втора армировка на басейна... Затова ако ще го лееш - погрижи се всичко да е наред от самото начало.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...