Jump to content
BulForum.com

проблем с дял на харда


samkijot

Recommended Posts

проблема е следния. след като бях пуснал да регенерирам секторите на една флашка под дос с hiren's boot cd(безуспешно), два от дяловете на харда изчезнаха. те са налични, но не бяха активни. не бяха и обозначени с букви.

 

snagprogram0157.png

 

единият успях да го оправя, като дадох да стане активен, след което ми позволи да му задам буквата и така стана видим. на вторият дял обаче няма опция да го направя активен. като цяло е станало някакво омазване, тъй като този който успях да "изведа" и да го направя активен, сега се води Primary, а доколкото знам само системния може да е такъв. в същото време под Dos(беше се омазало и бутването) системния ми диск се отбелязва като E: а не като C:

 

http://img802.imageshack.us/img802/3600/abcd0011j.jpg

http://img839.imageshack.us/img839/54/abcd0012te.jpg

http://img804.imageshack.us/img804/7627/abcd0013h.jpg

 

в recovery конзолата на windows 7 положението е същото.

 

дайте идеи как да накарам този 3-и дял да стане активен и да си го ползвам отново, че имам доста неща в него.

пробвах какви ли не програми подобни на partition magic и partion master, наличните в hiren's boot cd пакета ... нищо не помогна.

Link to comment
Share on other sites

Размяната на подредбата по букви в Дос и Уиндоус не е проблем, но от това, което обясняваш, разбирам, че си правил доста опити - искаш да кажеш, че прикрепянето на нова буква към "безбуквения" ти дял не работи?

Link to comment
Share on other sites

Размяната на подредбата по букви в Дос и Уиндоус не е проблем, но от това, което обясняваш, разбирам, че си правил доста опити - искаш да кажеш, че прикрепянето на нова буква към "безбуквения" ти дял не работи?

 

точно. отказва да приеме буква - нито под windows, нито под dos.

Link to comment
Share on other sites

точно. отказва да приеме буква - нито под windows, нито под dos.

 

Отказва, какво ще рече?Дава грешка?Няма я опцията?Или нещо друго?А опита ли с Acronis-a?

Как така са били налични, но не активни?Всичко си е било наред докато не си регенерирал влашката, при което се губят "буквите" на дяловете?

Другото което се сещам е да се извади информацията с някои Unix Live CD дистрибуция.

 

П.С. Никога ама никога не работи с Partition Magic.Това е най-куцата програма за едитване на партишъни.След 3 омазани харда за по-малко от две години, ползвам само Acronis продуктите ( мениджмънт на партишъни, бекъп, рековъри и т.н. ) и се преродих.

Link to comment
Share on other sites

Отказва, какво ще рече?Дава грешка?Няма я опцията?Или нещо друго?А опита ли с Acronis-a?

Как така са били налични, но не активни?Всичко си е било наред докато не си регенерирал влашката, при което се губят "буквите" на дяловете?

Другото което се сещам е да се извади информацията с някои Unix Live CD дистрибуция.

 

П.С. Никога ама никога не работи с Partition Magic.Това е най-куцата програма за едитване на партишъни.След 3 омазани харда за по-малко от две години, ползвам само Acronis продуктите ( мениджмънт на партишъни, бекъп, рековъри и т.н. ) и се преродих.

 

snagprogram0158.png

 

partition 0 или partition 4 - това е дяла, който не се вижда и на който системата не позволява да му се сложи буква ... не знам как да го обясня.

Link to comment
Share on other sites

преди малко направих следното .... тъй като и C:, и D: са Primary, с Acronis Disk Director зададох D: да е Logical. след като го направи, системата отказа да boot-не. с recovery console-ата го оправих и като влизам ... изненада. онзи дял, който до този момент не можех да накарам да стане видим/активен, се появи и е достъпен, но в същото време другия дял(който смених от Primary на Logical) го дава като неформатиран т.е. цялата информация от него ... в небитието.

Link to comment
Share on other sites

преди малко направих следното .... тъй като и C:, и D: са Primary, с Acronis Disk Director зададох D: да е Logical. след като го направи, системата отказа да boot-не. с recovery console-ата го оправих и като влизам ... изненада. онзи дял, който до този момент не можех да накарам да стане видим/активен, се появи и е достъпен, но в същото време другия дял(който смених от Primary на Logical) го дава като неформатиран т.е. цялата информация от него ... в небитието.

 

Странна работа.А като пуснеш пак акрониса там как го дава?Ако е по същия начин, форматирай дяла през windows-a.Свали recovermyfiles и я пусни да сканира.Ще върне повече от 90% от нещата.Поне при мен така стана с един омазан партишън от Partition Magic.

Link to comment
Share on other sites

Странна работа.А като пуснеш пак акрониса там как го дава?Ако е по същия начин, форматирай дяла през windows-a.Свали recovermyfiles и я пусни да сканира.Ще върне повече от 90% от нещата.Поне при мен така стана с един омазан партишън от Partition Magic.

ми как да го дава ... not formatted

тази recovermyfiles къде ще ги върне тея файлове? щото ако ми предлага опция да ги копирам на друг дял, това не ми върши работа, защото другите дялове са пълни. на мен ми трябва целия дял, както си беше.

Link to comment
Share on other sites

ми как да го дава ... not formatted

тази recovermyfiles къде ще ги върне тея файлове? щото ако ми предлага опция да ги копирам на друг дял, това не ми върши работа, защото другите дялове са пълни. на мен ми трябва целия дял, както си беше.

 

Честно казано не помня, но няма логика да ги връща на дяла където са били, защото така ще пише/презаписва по него и ще прецака нещата.Виж пак на Acronis дали нямаха някакъв тул за undelete.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...