Jump to content
BulForum.com

U3 flash drive


samkijot

Recommended Posts

как да я махна тая гадост? флашката не е SanDisk, а в нета има само инструменти за премахването на този досаден "рекламен трик" само са SanDisk флашки, а моята не е и не се засича от системата.

самата флашка се разпознава в пълния си капацитет и може да се ползва за пренос на данни, но аз искам да я правя boot-ваща.

 

принципа на тези U3 флашки е такъв, че при закачането им за USB порт на компютъра, автоматично стартират рекламно съдържание, използвайки Virtual CD ... проблема е, че с форматирането на флашката то не се изключва, тъй като по някакъв начин се задава да стане част от приемния компютър.

 

.... от wikipedia

 

в дясно е виртуалното цд, което всеки път се зарежда при закачане на флашката:

snagprogram0144.png

 

идентични флашки:

snagprogram0145.png

snagprogram0146.png

 

първата е с виртуалното CD и флашката не се разпознава, а втората е напълно "чиста" флашка. и двете са абсолютно идентични.

 

в Device Manager-a

 

snagprogram0147.png

Link to comment
Share on other sites

Що не пробваш да забраниш устройството направо от 'дивайс мениджъра' и да си оставиш само 'чистата' флашка?

 

защото това не помага да реша основния си проблем - флашката да се разпознава от програмата, с която ще я правя boot-ваща.

Link to comment
Share on other sites

Aз имам подобен стик на друга фирма със същият проблем: по-някакъв начин успях да се отърва, но не знам как точно се случи, тъй че пробването е единствено решение.

 

1. Гугъл, търсена дума: "U3 remover"

2. Гугъл,HP USB Disk Storage Format Tool

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...